Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-11-01, 21:15 Autor: Jan Poniatyszyn

Sprawa śmierci dziecka trafi do ponownego rozpatrzenia? Zadecyduje sąd okręgowy

Sąd Rejonowy w Prudniku uniewinnił Dawida K. od zarzutu nieumyślnego spowodowania śmierci syna [zdj. Jan Poniatyszyn]
Sąd Rejonowy w Prudniku uniewinnił Dawida K. od zarzutu nieumyślnego spowodowania śmierci syna [zdj. Jan Poniatyszyn]
Prudnicka prokuratura odwołała się od wyroku w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka. W apelacji podnoszone są błędy w ustaleniach faktycznych sądu. Chodzi o proces 33-letniego Dawida K. z Głuchołaz. Prokuratura zarzuciła mu między innymi nieumyślne spowodowanie śmierci syna i znęcanie się nad żoną. Mężczyzna nie przyznał się do winy.
- Apelację wnieśliśmy po uzyskaniu pisemnego uzasadnienia wyroku w sprawie Dawida K. - mówi Klaudiusz Juchniewicz, prokurator rejonowy w Prudniku. – Został on uniewinniony od zarzutu nieumyślnego spowodowania śmierci małoletniego Oliwiera K. W związku z tym sporządziliśmy apelację do Sądu Okręgowego w Opolu i czekamy na termin rozprawy. W pozostałej części akt oskarżenia spotkał się z uznaniem sądu rejonowego. Za znęcanie się i kradzież skazano oskarżonego na osiem miesięcy pozbawienia wolności.

Z apelacją od wyroku prudnickiego sądu wystąpił też obrońca skazanego. Sprawa ta miała swój początek przed rokiem w Głuchołazach. Kiedy rodzice stwierdzili, że ich syn nie oddycha wezwali pogotowie. Sanitariusze z Głuchołaz przez blisko 40 minut reanimowali półrocznego Oliwiera. Przywrócili mu funkcje życiowe. Jednak chłopczyk zmarł w Wojewódzkim Centrum Medycznym.

Akt oskarżenia prokuratura opiera m.in. na opinii biegłych lekarzy z zakresu medycyny sądowej, w tym na ekspertyzach toksykologicznych. Zarzut postawiony Dawidowi K. zagrożony jest karą do pięciu lat więzienia.
Klaudiusz Juchniewicz

Wiadomości z regionu

2019-10-16, godz. 21:25 Potrącenie rowerzysty na ulicy Ozimskiej w Opolu Do tego zdarzenia doszło dzisiaj (16.10) wieczorem na ulicy Ozimskiej tuż za wiaduktem. » więcej 2019-10-16, godz. 21:25 Ministerstwo chce przełamać impas przy reaktywacji portu w Koźlu. "Włączamy się w ten proces" Ministerstwo żeglugi włączy się w sprawę rozwoju portu w Koźlu. Minister Marek Gróbarczyk zadeklarował, że gdy tylko będą gotowe dokumenty związane z powstani ... » więcej 2019-10-16, godz. 18:00 Ucieczka więźnia podczas badania w szpitalu klinicznym w Opolu. Skazany wyskoczył przez okno Do zdarzenia doszło po godzinie 12 w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Jak poinformował ppor. Dawid Makowski, rzecznik prasowy dyrektora Aresztu Śle ... » więcej 2019-10-16, godz. 17:30 Uszkodzenia nie są poważne, ale rozległe. Znamy bilans strat po wypadku na przejeździe kolejowym pod Brzegiem Uszkodzenie podwozia i poszycia pociągu to bilans wczorajszego (15.10) wypadku z udziałem składu Przewozów Regionalnych pod Brzegiem. Przypomnijmy, 76-letni k ... » więcej 2019-10-16, godz. 16:55 Wypadek i kolizja na opolskich "krajówkach" [AKTUALIZACJA] Trzy samochody osobowe zderzyły się na drodze krajowej nr 46 z Nysy do Kłodzka. Natomiast na DK 11 między Kluczborkiem a Kępnem doszło do wypadku z udziałem p ... » więcej 2019-10-16, godz. 16:00 Powyborcze rozliczenia: Sąd Apelacyjny we Wrocławiu umorzył postępowanie Sąd Apelacyjny we Wrocławiu uchylił postanowienie Sądu Okręgowego z dnia 11 października i jednocześnie umorzył postępowanie pomiędzy Komitetem Wyborczym Praw ... » więcej 2019-10-16, godz. 15:50 "Nagradzamy tych, którzy chcą pracować i uważają, że to jest pasja". Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej Dziś (16.10) w Namysłowskim Ośrodku Kultury za swoją pracę, zarówno edukacyjną, jak i wychowawczą nauczyciele, a także inni pracownicy oświaty zostali uhonoro ... » więcej 2019-10-16, godz. 14:00 Ruszają kolejne prace w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Modernizację przejdą dwa oddziały Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu rozpoczyna modernizację dwóch oddziałów - chirurgii urazowo-ortopedycznej i chorób wewnętrznych. Z utrudnieniami perso ... » więcej 2019-10-16, godz. 13:55 Próbowali ukraść wiertarki i uciec policji Złodzieje próbowali wynieść drogie wiertarki z marketu budowlanego. Nie dość, że ich nie wynieśli, to nie udało im się daleko uciec. Teraz staną przed sądem. ... » więcej 2019-10-16, godz. 12:00 Radni na najbliższej sesji zdecydują, czy Odra Opole będzie spółką. Miasto nie rezygnuje też z budowy nowego stadionu Odra Opole spółką akcyjną, a głównym właścicielem będzie miasto - to plan prezydenta Opola, który może zostać zrealizowany na najbliższej sesji. Arkadiusz Wiś ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »