Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-10-08, 15:04 Autor: Mariusz Chałupnik

Możemy pomóc młodym i zdolnym. Dziś XVII Dzień Papieski

Kwesta fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
Kwesta fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
Uroczyste msze święte, wydarzenia kulturalne jak co roku towarzyszą Dniu Papieskiemu, który obchodzony jest w całej Polsce. Nie inaczej jest na Opolszczyźnie. Ważnym elementem tego dnia jest także zbiórka pieniędzy na rzecz programu stypendialnego Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
Uzyskane z kwesty środki wspomagają edukację młodzieży z biednych rodzin.

- Taka pomoc ma większy sens niż indywidualne działania - mówi Henryk z Opola. - Jeżeli razem się zbierzemy, to ta pomoc na pewno jest bardziej wartościowa i więcej tej młodzieży obejmie. To jest nasza przyszłość. My emeryci liczymy na młodych, wykształconych i nie mających kompleksów, bo nie ich materialny status pozwoli im studiować, tylko właśnie nasz dar.

- Wydaje mi się, że zawsze warto pomagać - dodaje Maksymilian z Opola. - Można drugiemu człowiekowi sprawić radość. Pomagać zawsze się opłaca. Warto jest się kształcić, bo edukacja otwiera nam różnego rodzaju możliwości, otwiera nam naszą przyszłość i dlatego dobrze jest ją wspierać.

Tegoroczny Dzień Papieski obchodzony jest pod hasłem "Idźmy naprzód z nadzieją". Jest ono zachętą do zapoznawania się i docierania do nauk głoszonych przez świętego Jana Pawła II.

Na Opolszczyźnie obchody centralne odbyły się w Sidzinie, gdzie we mszy świętej uczestniczyli absolwenci, stypendyści Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

Dzień Papieski obchodzony jest po raz 17.
XVII Dzień Papieski

Wiadomości z regionu

2019-03-23, godz. 22:15 Szlachetna Paczka świętuje. Gala w Szkole Muzycznej w Opolu Wyróżnienia dla wolontariuszy i darczyńców, a także podsumowanie sukcesów i całorocznej pracy wręczono na Gali Wojewódzkiej Szlachetnej Paczki w Państwowej Sz ... » więcej 2019-03-23, godz. 21:17 Politycy PiS rozmawiali o Europie z mieszkańcami Nysy - Chcemy Europy opartej na tradycyjnych, chrześcijańskich wartościach - mówił na spotkaniu z mieszkańcami Nysy Sławomir Kłosowski, kandydat na europosła z ram ... » więcej 2019-03-23, godz. 20:45 Jutro bieg na powitanie wiosny z Kędzierzynie-Koźlu Prawie 250 zawodników stanie jutro (24.03) na starcie I Biegu na Powitanie Wiosny w Kędzierzynie-Koźlu. Zawodnicy zmierzą się z trasą długości 10 kilometrów, ... » więcej 2019-03-23, godz. 19:09 Wielkie ślizganie w szczytnym celu Po raz 14. na lodowisku Toropol w Opolu odbyło się Wielkie Ślizganie. Tę sportowo-charytatywną imprezę wymyślili i organizują członkowie Związku Młodzieży Nie ... » więcej 2019-03-23, godz. 18:29 Spotkanie eurokandydatów PiS z mieszkańcami Otmuchowa. Pytania o Brexit i transport lokalny Zarówno o sprawy lokalne, jak nocna opieka lekarska w Paczkowie, jak i europejskie - np. Brexit, pytali mieszkańcy kandydatów na europosłów z ramienia Prawa i ... » więcej 2019-03-23, godz. 16:37 Modernizacja oczyszczalni ścieków w Opolu coraz bliżej. Niebawem podpisanie umowy z wykonawcą Pod koniec stycznia tego roku spółka Wodociągi i Kanalizacja wyłoniła wykonawcę prac, firmę WTE Wassertechnik. Umowa zostanie podpisana na przełomie marca i k ... » więcej 2019-03-23, godz. 16:15 Ponad 200-letni spichlerz dworski ze Sławięcic doczekał się remontu Mający ponad 200 lat spichlerz dworski ze Sławięcic przechodzi gruntowny remont. Budynek w latach 70-tych został przeniesiony na teren Muzeum Wsi Opolskiej w ... » więcej 2019-03-23, godz. 15:46 Eurokandydaci PiS w Opolu rozpoczęli kampanię wyborczą Politycy Prawa i Sprawiedliwości konferencją w Opolu rozpoczęli kampanię przed majowym wyborami do Europarlamentu. Wraz z grupą członków i sympatyków tej part ... » więcej 2019-03-23, godz. 14:13 - Zaraz po konwencji ruszamy do ciężkiej pracy - zapowiadają opolscy kandydaci PiS do Parlamentu Europejskiego Katarzyna Czochara i Sławomir Kłosowski to opolscy kandydaci na listach Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego. Swoją drużynę do tej instytucji P ... » więcej 2019-03-23, godz. 13:48 Jarosław Kaczyński na konwencji PiS we Wrocławiu: Teraz jest czas determinacji i pracy, a zwycięstwo przyjdzie - Tylko zwycięstwo pozwoli nam kontynuować obraną drogę rządzenia - powiedział podczas konwencji we Wrocławiu prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyńsk ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »