Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-10-06, 10:00 Autor: Maciej Stępień

Powalone drzewa, połamane gałęzie i uszkodzone dachy. Pracowita noc brzeskich strażaków

Brzescy strażacy ostatniej nocy interweniowali ponad 50 razy. Liczba zgłoszeń stale rośnie [fot. Maciej Stępień]
Brzescy strażacy ostatniej nocy interweniowali ponad 50 razy. Liczba zgłoszeń stale rośnie [fot. Maciej Stępień]
Ratownicy interweniowali tej nocy ponad 50 razy. W wyniku porywistych wiatrów uszkodzeniu uległo kilka dachów, m.in. w Bierzowie i Lubszy. Podmuchy tej nocy dochodziły do 100 km/h. W tej chwili w powiecie brzeskim wciąż pracują strażacy zawodowcy i druhowie z OSP. Telefon na stanowisku kierowania w jednostce nadal dzwoni i napływają nowe zgłoszenia.
- Do godziny ósmej mieliśmy 55 zgłoszeń – wylicza Piotr Skarżyński z brzeskiej straży pożarnej. - Dyżurny wciąż przyjmuje nowe, sukcesywnie wysyła auta bojowe, dlatego ta liczba na pewno wzrośnie. Wyjeżdżaliśmy głównie do powalonych drzew, ale mamy też trzy uszkodzone dachy. Mamy także jedną osobę poszkodowaną. To kierowca busa, którego silny podmuch wiatru zepchnął do rowu.

Strażacy w ciągu dnia będą zabezpieczać uszkodzone dachy. Jeszcze rano wiatr nie pozwalał na skorzystanie z drabiny na samochodzie.

- Właśnie w tej chwili dyżurny otrzymał informację o powalonym drzewie w sąsiedztwie budynku, tam gałęzie wybiły szyby. To w Pogorzeli, a w Gnojnej drzewo niebezpiecznie pochyliło się na linię energetyczną – dodaje Skarżyński.
Brzescy strażacy ostatniej nocy interweniowali ponad 50 razy. Liczba zgłoszeń stale rośnie

Wiadomości z regionu

2018-01-20, godz. 20:00 Mężczyzna wszedł pod koła fiata na Niemodlińskiej w Opolu. Prawdopodobnie uciekał po kradzieży Pieszy został potrącony przez osobowego fiata na ulicy Niemodlińskiej w Opolu nieopodal osiedla Dambonia. » więcej 2018-01-20, godz. 18:35 Policja poszukuje świadków wypadku w Zakrzowie Turawskim Policjanci z Opola poszukują świadków wypadku do jakiego doszło 16 listopada ubiegłego roku w Zakrzowie Turawskim. » więcej 2018-01-20, godz. 18:00 Pomnik Historii w Brzegu? Piastowski zamek walczy o ten zaszczytny tytuł Muzeum Piastów Śląskich odwiedziła kilkunastoosobowa grupa przedstawicieli Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Delegacja przyglądała się ostatniej siedzibie ksi ... » więcej 2018-01-20, godz. 18:00 Sztuczny śnieg na Górce Śmierci w Opolu? MOSiR z pomysłu nie rezygnuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu szacuje koszty związane z możliwością naśnieżenia Górki Śmierci na os. Armii Krajowej. Przypomnijmy, taka inicjatyw ... » więcej 2018-01-20, godz. 18:00 Zima z Radiem Opole, jesteśmy z Państwem w Zieleńcu [FILM, ZDJĘCIA] Już drugi raz Radio Opole towarzyszy narciarzom, którzy smakują białego szaleństwa w Zieleńcu. Tym razem naszą ekipę można spotkać przy stoku 'Gryglówka'. » więcej 2018-01-20, godz. 17:50 Co dalej z samorządami? Partia Razem debatowała o tym w Dobrzeniu Wielkim O funkcjonowaniu samorządu rozmawoali po południu w Dobrzeniu Wielkim działacze partii Razem z całej Polski i zainteresowani tematem mieszkańcy. Spotkanie dot ... » więcej 2018-01-20, godz. 16:30 Opolscy samorządowcy analizowali zawieszenie kluczborskiej interny Sytuacja Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku po zawieszeniu funkcjonowania oddziału wewnętrznego była tematem Samorządowej Loży Radiowej. Interna została ... » więcej 2018-01-20, godz. 12:15 Dekadę temu samorządy przejęły szpital. Namysłowskie Centrum Zdrowia skończyło 10 lat Na przełomie 2007 i 2008 roku politycy, wójtowie, burmistrzowie, a także przedstawiciele ówczesnego rządu otworzyli jedną z pierwszych samorządowych placówek ... » więcej 2018-01-20, godz. 11:35 W deficytowym schronisku młodzieżowym zamieszkają borykający się z alkoholizmem Dom Pomocy Społecznej dla osób z problemami alkoholowymi chce utworzyć prudnickie starostwo. Na ten cel przeznaczony ma być obiekt Szkolnego Schroniska Młodzi ... » więcej 2018-01-20, godz. 11:30 Działacze Partii Razem zapraszają na popołudniową debatę samorządową do Dobrzenia Wielkiego Debatę samorządową organizuje dziś (20.01) w Dobrzeniu Wielkim Rada Krajowa Partii Razem. W spotkaniu wezmą udział działacze Razem z całej Polski, ale organiz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »