Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-09-17, 00:51 Autor: Agnieszka Stefaniak

54. KFPP: Na finał drugiego dnia festiwalu - Jan Pietrzak w towarzystwie młodych artystów [FILM, DUŻO ZDJĘĆ]

Jan Pietrzak ze statuetką TVP
W amfiteatrze zakończył się koncert Jana Pietrzaka, zatytułowany "Z PRL-u do Polski". Legenda polskiego kabaretu zaprosiła do współpracy młodych artystów, m.in. Paulinę Grochowską, Zespół Zayazd, Bartka Kurowskiego czy grupę Świt.
Koncert rozpoczęła Paulina Grochowska piosenką z tekstem Jonasza Kofty "Pamiętajcie o ogrodach". Nula Stankiewicz zmierzyła się z kompozycją Seweryna Krajewskiego "Uciekaj skoro świt".

Nie zabrakło oczywiście utworów samego Jana Pietrzaka. Jego piosenkę "Nadzieja" na deskach opolskiego amfiteatru zaśpiewała Paulina Szlachcic.

Jan Pietrzak odebrał statuetkę TVP. - Opole ma dla mnie ogromne znaczenie, przeżyłem tu kilka wzniosłych chwil - mówił Pietrzak. Podkreślał też, że nie straszne są dla niego żadne warunki pogodowe.

- Grałem w temperaturze od minus 30 do plus 40 stopni Celsjusza, w każdych warunkach w naszym kabarecie - wspomina Pietrzak. - Jesteśmy wyszkoleni, także było dobrze, a publiczność ta, która wytrzymała taką temperaturę i te deszcze jest godna wielkiego podziwu i bardzo dziękuję, że byli z nami do końca i z entuzjazmem przyjmowali wszystko - dodaje.

Legenda polskiego kabaretu zaprosiła do udziału w koncercie młodych artystów. Najmłodszą uczestniczką była Julia Heichel, która ma niespełna 11 lat.

- Ćwiczyłam prawie codziennie - mówi Julia. - Tą piosenkę to tak za dużo nie musiałam ćwiczyć, bo ją śpiewałam kiedyś i teraz tylko utrwalałam różne rzeczy, dodawała coś, słuchałam różnych osób, które się na tym znają i brałam sobie ich słowa do serca i fajnie wyszło, bardzo mi się podoba - dodaje.

- W pierwszym konkursie to występowałam, jak miałam pięć lat , nieskończone sześć - wspomina Julia. - Jak byłam malutka to już śpiewałam, stawałam z moją siostrą na krzesłach i tak sobie śpiewałyśmy różne piosenki - dodaje.

W koncercie wzięła także udział Kasia Nova.

- To był mój debiut na tej scenie w Opolu, więc jestem podekscytowana - mówiła artystka. - To spore nerwy, kiedy się jest na tak dużej scenie i przed taką publicznością, nie tylko na miejscu, ale ileś milionów ludzi ogląda to przed telewizorami. Serce mi biło strasznie, ponieważ śpiewałam nie tylko piękną piosenkę Ireny Santor, ale też swoją nową piosenkę pt. "Zamykam serce". Mam nadzieję, że dałam radę - dodaje.

Jan Pietrzak odebrał statuetkę TVP.

Przed nami niedzielny finał i dwa koncerty. Na początek - Od Opola do Opola.

To przegląd muzyczny tego wszystkiego, co miało miejsce pomiędzy festiwalami opolskimi. Na scenie mieszkanka gatunków - od popu po muzykę alternatywną. W koncercie wystąpią m.in. Edyta Górniak, Bracia, Anna Wyszkoni, Rafał Brzozowski, Natalia Szroeder, Mateusz Ziółko, Antek Smykiewicz, Monika Lewczuk, Rezerwat, No to co, Jary Oddział Zamknięty, Aleksandra Bogucka, Rafał Brzozowski. Całość poprowadzi Tomasz Kammel.

Na finał 54. KFPP Afetr Party, czyli polska muzyka taneczna. Big-beat z lat 70-tych, elektroniczny pop lat 80-tych, po wielki dance.

Wystąpią: The Chance, Formacja Nieżywych Schabuff, Norbi, Papa D., Bolter, Pectus, Izabela Trojanowska, Andrzej Dąbrowski, Ryszard Rynkowski, Kapitan Nemo, Tercet Egzotyczny, Ewelina Lisowska, Cleo, Robert Chojnacki, Gromee.

Przypomnijmy, że Radio Opole jest patronem 54. KFPP w Opolu. Transmisje wszystkich koncertów na naszej antenie.
Jan Pietrzak
Julia Heichel
Kasia Nova

Wiadomości z regionu

2018-06-18, godz. 19:00 Opolska WSB stawia na rozwój osobisty. Bezpłatne warsztaty, nie tylko dla studentów „Zbuduj swoją markę osobistą” - to hasło kolejnych bezpłatnych warsztatów realizowanych przez Wyższą Szkołę Bankową w Opolu. Rozwinąć swoje umiejętności mogą ... » więcej 2018-06-18, godz. 17:45 Do końca listopada PKS Strzelce Opolskie będzie miał 13 nowych autobusów 13 nowych autobusów pojawi się w zajezdni PKS Strzelce Opolskie. Dzisiaj (18.06) podpisano umowę na dostarczenie dwóch autokarów międzymiastowych i 11 pojazdó ... » więcej 2018-06-18, godz. 17:30 Miliony złotych potrzebne na ratowanie opolskiej katedry Ponad podziałami opolscy parlamentarzyści będą próbowali lobbować w celu zdobycia pieniędzy na ratowanie katedry w Opolu. » więcej 2018-06-18, godz. 17:15 Wielki odlot wojownika. Karol Stadnik leci do USA Wojownik leci do USA. Karol Stadnik wylatuje dzisiaj (18.06) na operację do Stanów Zjednoczonych. Chłopiec, który cierpi na zespół Baelsa, w lipcu zostanie po ... » więcej 2018-06-18, godz. 16:30 Debatowali o sytuacji Polski na mapie Europy i świata. Czy jesteśmy bezpieczni? 'Możliwe scenariusze dla Polski w Europie oraz na świecie' to tytuł konferencji połączonej z debatą na Uniwersytecie Opolskim. Prelegenci mówili w Collegium C ... » więcej 2018-06-18, godz. 16:30 Studenci wspierają podopiecznych opolskiego Domu Dziecka. Rusza zbiórka pościeli i przyborów szkolnych Studenci Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu nawet podczas gorącego okresu sesji egzaminacyjnej nie zapominają o swoich małych sąsiadach z Pasi ... » więcej 2018-06-18, godz. 16:30 Chcą czuwać nad wyborami. Startuje akcja "Wolontariusze wolnych wyborów" W całym kraju rusza dziś akcja pt. „Wolontariusze wolnych wyborów”. Inicjatywę koordynują działacze Platformy Obywatelskiej, a jej celem jest kontrola procesu ... » więcej 2018-06-18, godz. 15:00 Remont drogi 408 pod znakiem zapytania. Problemem są pieniądze Jeszcze przed wakacjami miał być rozstrzygnięty przetarg na kolejny etap remontu drogi wojewódzkiej 408 na odcinku Bierawa - Korzonek. Prace miały rozpocząć s ... » więcej 2018-06-18, godz. 15:00 Coraz więcej rozwodów i coraz mniej ślubów na Opolszczyźnie 1600 rozwodów odnotowano w ubiegłym roku na Opolszczyźnie. Z raportu Urzędu Statystycznego w Opolu dowiadujemy się, że to liczba o prawie 180 większa niż w 20 ... » więcej 2018-06-18, godz. 14:00 Turecki kierowca na autostradzie A4: bez zezwolenia, dwie karty, rażące przekroczenie norm czasu pracy Kierowca został skontrolowany przez inspektorów transportu drogowego na autostradzie A4. Wiadomo, że jechał z Norwegii do Turcji. Kierujący przedstawił m.in.  ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »