Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-09-17, 00:51 Autor: Agnieszka Stefaniak

54. KFPP: Na finał drugiego dnia festiwalu - Jan Pietrzak w towarzystwie młodych artystów [FILM, DUŻO ZDJĘĆ]

Jan Pietrzak ze statuetką TVP
W amfiteatrze zakończył się koncert Jana Pietrzaka, zatytułowany "Z PRL-u do Polski". Legenda polskiego kabaretu zaprosiła do współpracy młodych artystów, m.in. Paulinę Grochowską, Zespół Zayazd, Bartka Kurowskiego czy grupę Świt.
Koncert rozpoczęła Paulina Grochowska piosenką z tekstem Jonasza Kofty "Pamiętajcie o ogrodach". Nula Stankiewicz zmierzyła się z kompozycją Seweryna Krajewskiego "Uciekaj skoro świt".

Nie zabrakło oczywiście utworów samego Jana Pietrzaka. Jego piosenkę "Nadzieja" na deskach opolskiego amfiteatru zaśpiewała Paulina Szlachcic.

Jan Pietrzak odebrał statuetkę TVP. - Opole ma dla mnie ogromne znaczenie, przeżyłem tu kilka wzniosłych chwil - mówił Pietrzak. Podkreślał też, że nie straszne są dla niego żadne warunki pogodowe.

- Grałem w temperaturze od minus 30 do plus 40 stopni Celsjusza, w każdych warunkach w naszym kabarecie - wspomina Pietrzak. - Jesteśmy wyszkoleni, także było dobrze, a publiczność ta, która wytrzymała taką temperaturę i te deszcze jest godna wielkiego podziwu i bardzo dziękuję, że byli z nami do końca i z entuzjazmem przyjmowali wszystko - dodaje.

Legenda polskiego kabaretu zaprosiła do udziału w koncercie młodych artystów. Najmłodszą uczestniczką była Julia Heichel, która ma niespełna 11 lat.

- Ćwiczyłam prawie codziennie - mówi Julia. - Tą piosenkę to tak za dużo nie musiałam ćwiczyć, bo ją śpiewałam kiedyś i teraz tylko utrwalałam różne rzeczy, dodawała coś, słuchałam różnych osób, które się na tym znają i brałam sobie ich słowa do serca i fajnie wyszło, bardzo mi się podoba - dodaje.

- W pierwszym konkursie to występowałam, jak miałam pięć lat , nieskończone sześć - wspomina Julia. - Jak byłam malutka to już śpiewałam, stawałam z moją siostrą na krzesłach i tak sobie śpiewałyśmy różne piosenki - dodaje.

W koncercie wzięła także udział Kasia Nova.

- To był mój debiut na tej scenie w Opolu, więc jestem podekscytowana - mówiła artystka. - To spore nerwy, kiedy się jest na tak dużej scenie i przed taką publicznością, nie tylko na miejscu, ale ileś milionów ludzi ogląda to przed telewizorami. Serce mi biło strasznie, ponieważ śpiewałam nie tylko piękną piosenkę Ireny Santor, ale też swoją nową piosenkę pt. "Zamykam serce". Mam nadzieję, że dałam radę - dodaje.

Jan Pietrzak odebrał statuetkę TVP.

Przed nami niedzielny finał i dwa koncerty. Na początek - Od Opola do Opola.

To przegląd muzyczny tego wszystkiego, co miało miejsce pomiędzy festiwalami opolskimi. Na scenie mieszkanka gatunków - od popu po muzykę alternatywną. W koncercie wystąpią m.in. Edyta Górniak, Bracia, Anna Wyszkoni, Rafał Brzozowski, Natalia Szroeder, Mateusz Ziółko, Antek Smykiewicz, Monika Lewczuk, Rezerwat, No to co, Jary Oddział Zamknięty, Aleksandra Bogucka, Rafał Brzozowski. Całość poprowadzi Tomasz Kammel.

Na finał 54. KFPP Afetr Party, czyli polska muzyka taneczna. Big-beat z lat 70-tych, elektroniczny pop lat 80-tych, po wielki dance.

Wystąpią: The Chance, Formacja Nieżywych Schabuff, Norbi, Papa D., Bolter, Pectus, Izabela Trojanowska, Andrzej Dąbrowski, Ryszard Rynkowski, Kapitan Nemo, Tercet Egzotyczny, Ewelina Lisowska, Cleo, Robert Chojnacki, Gromee.

Przypomnijmy, że Radio Opole jest patronem 54. KFPP w Opolu. Transmisje wszystkich koncertów na naszej antenie.
Jan Pietrzak
Julia Heichel
Kasia Nova

Wiadomości z regionu

2017-12-12, godz. 08:00 Wybrano władze Platformy Obywatelskiej w regionie Posłowie Tomasz Kostuś i Ryszard Wilczyński oraz Leonarda Płoszaj i Zbigniew Kubalańca zostali wiceprzewodniczącymi regionu opolskiego Platformy Obywatelskiej ... » więcej 2017-12-12, godz. 07:02 Silny wiatr w regionie. Tylko dziś ponad 30 interwencji strażaków Kolejna niespokojna noc w regionie. Strażacy wyjeżdżali do zdarzeń związanych z silnym wiatrem. Najwięcej odnotowano ich w powiatach prudnickim i nyskim. Od p ... » więcej 2017-12-12, godz. 06:00 Powiat namysłowski inwestuje w zabytki sakralne W siedmiu kościołach na terenie powiatu namysłowskiego zamontowano systemy multimedialne, które ułatwią mieszkańcom uczestnictwo w nabożeństwach a także umożl ... » więcej 2017-12-12, godz. 05:00 Uratuj życie, zostań dawcą szpiku. Arturek i Janek proszą o pomoc Potrzebna pomoc dla Arturka z Kluczborka. Sześcioletni chłopiec cierpi na nowotwór szpiku kostnego, przechodzi szereg ostrych chemioterapii i od kilku miesięc ... » więcej 2017-12-12, godz. 05:00 Wołczyn ma nową radną Wołczyn ma nowego radnego miejskiego. Podczas wyborów uzupełniających nową rajczynią została Joianna Tokarska z 'Ziemi Wołczyńskiej'. Frekwencja podczas wybor ... » więcej 2017-12-11, godz. 23:00 Pomogą Polakom na Kresach przygotować sobie święta Mieszkańcy powiatu prudnickiego znowu okazali się bardzo hojni. Siedemnasty rok z rzędu zorganizowano tam przedświąteczną zbiórkę dla mieszkańców partnerskieg ... » więcej 2017-12-11, godz. 22:00 Nyska prokuratura mówi o czarnym weekendzie. Siedem ofiar śmiertelnych Podczas minionego weekendu w wypadkach samochodowych zginęły cztery osoby, a w płonącym budynku kolejne dwie. Jedna osoba popełniła też samobójstwo. » więcej 2017-12-11, godz. 21:00 Konkurs z wiedzy o parlamencie w opolskiej szkole Około 60 osób wzięło udział w konkursie z wiedzy o parlamentaryzmie. Uczniowie Zespołu Szkół nr 5 w Opolu odpowiadali na pytania dotyczące np. poszczególnych ... » więcej 2017-12-11, godz. 18:43 Komisja śledcza w nyskim starostwie. Przesłuchano byłych burmistrzów W nyskim starostwie, za zamkniętymi drzwiami, obradowała dzisiaj komisja śledcza. Gremium zebrało się na polecenie wojewody opolskiego, który próbuje rozstrzy ... » więcej 2017-12-11, godz. 18:00 Uderzył w drzewo i dachował. Winny silny wiatr Do groźnie wyglądającej kolizji doszło dziś (11.12) około południa na trasie Lubrza-Biała. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »