Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-09-17, 00:51 Autor: Agnieszka Stefaniak

54. KFPP: Na finał drugiego dnia festiwalu - Jan Pietrzak w towarzystwie młodych artystów [FILM, DUŻO ZDJĘĆ]

Jan Pietrzak ze statuetką TVP
W amfiteatrze zakończył się koncert Jana Pietrzaka, zatytułowany "Z PRL-u do Polski". Legenda polskiego kabaretu zaprosiła do współpracy młodych artystów, m.in. Paulinę Grochowską, Zespół Zayazd, Bartka Kurowskiego czy grupę Świt.
Koncert rozpoczęła Paulina Grochowska piosenką z tekstem Jonasza Kofty "Pamiętajcie o ogrodach". Nula Stankiewicz zmierzyła się z kompozycją Seweryna Krajewskiego "Uciekaj skoro świt".

Nie zabrakło oczywiście utworów samego Jana Pietrzaka. Jego piosenkę "Nadzieja" na deskach opolskiego amfiteatru zaśpiewała Paulina Szlachcic.

Jan Pietrzak odebrał statuetkę TVP. - Opole ma dla mnie ogromne znaczenie, przeżyłem tu kilka wzniosłych chwil - mówił Pietrzak. Podkreślał też, że nie straszne są dla niego żadne warunki pogodowe.

- Grałem w temperaturze od minus 30 do plus 40 stopni Celsjusza, w każdych warunkach w naszym kabarecie - wspomina Pietrzak. - Jesteśmy wyszkoleni, także było dobrze, a publiczność ta, która wytrzymała taką temperaturę i te deszcze jest godna wielkiego podziwu i bardzo dziękuję, że byli z nami do końca i z entuzjazmem przyjmowali wszystko - dodaje.

Legenda polskiego kabaretu zaprosiła do udziału w koncercie młodych artystów. Najmłodszą uczestniczką była Julia Heichel, która ma niespełna 11 lat.

- Ćwiczyłam prawie codziennie - mówi Julia. - Tą piosenkę to tak za dużo nie musiałam ćwiczyć, bo ją śpiewałam kiedyś i teraz tylko utrwalałam różne rzeczy, dodawała coś, słuchałam różnych osób, które się na tym znają i brałam sobie ich słowa do serca i fajnie wyszło, bardzo mi się podoba - dodaje.

- W pierwszym konkursie to występowałam, jak miałam pięć lat , nieskończone sześć - wspomina Julia. - Jak byłam malutka to już śpiewałam, stawałam z moją siostrą na krzesłach i tak sobie śpiewałyśmy różne piosenki - dodaje.

W koncercie wzięła także udział Kasia Nova.

- To był mój debiut na tej scenie w Opolu, więc jestem podekscytowana - mówiła artystka. - To spore nerwy, kiedy się jest na tak dużej scenie i przed taką publicznością, nie tylko na miejscu, ale ileś milionów ludzi ogląda to przed telewizorami. Serce mi biło strasznie, ponieważ śpiewałam nie tylko piękną piosenkę Ireny Santor, ale też swoją nową piosenkę pt. "Zamykam serce". Mam nadzieję, że dałam radę - dodaje.

Jan Pietrzak odebrał statuetkę TVP.

Przed nami niedzielny finał i dwa koncerty. Na początek - Od Opola do Opola.

To przegląd muzyczny tego wszystkiego, co miało miejsce pomiędzy festiwalami opolskimi. Na scenie mieszkanka gatunków - od popu po muzykę alternatywną. W koncercie wystąpią m.in. Edyta Górniak, Bracia, Anna Wyszkoni, Rafał Brzozowski, Natalia Szroeder, Mateusz Ziółko, Antek Smykiewicz, Monika Lewczuk, Rezerwat, No to co, Jary Oddział Zamknięty, Aleksandra Bogucka, Rafał Brzozowski. Całość poprowadzi Tomasz Kammel.

Na finał 54. KFPP Afetr Party, czyli polska muzyka taneczna. Big-beat z lat 70-tych, elektroniczny pop lat 80-tych, po wielki dance.

Wystąpią: The Chance, Formacja Nieżywych Schabuff, Norbi, Papa D., Bolter, Pectus, Izabela Trojanowska, Andrzej Dąbrowski, Ryszard Rynkowski, Kapitan Nemo, Tercet Egzotyczny, Ewelina Lisowska, Cleo, Robert Chojnacki, Gromee.

Przypomnijmy, że Radio Opole jest patronem 54. KFPP w Opolu. Transmisje wszystkich koncertów na naszej antenie.
Jan Pietrzak
Julia Heichel
Kasia Nova

Wiadomości z regionu

2018-02-22, godz. 19:15 Zielony most prowadzący na wyspę Bolko w Opolu będzie nosił imię Ireny Sendlerowej Zielony most łączący miasto z wyspą Bolko zyskał imię Ireny Sendlerowej. Inicjatywę dzieci z opolskiej szkoły TAK, której patronką jest właśnie Sendlerowa, je ... » więcej 2018-02-22, godz. 19:00 Nie będzie informacji o wyprawie krzyżowej przy pomniku Kazimierza I Opolskiego. Radni zdecydowali Usunięcie informacji o V wyprawie krzyżowej i zastąpienie jej tą o 800-leciu miasta nie wzbudziło większych wątpliwości radnych Opola. Chodzi o napis na tabli ... » więcej 2018-02-22, godz. 17:35 Uchwała o targowisku wycofana, ale prezydent z pomysłu nie rezygnuje. Będą rozmowy z kupcami w sprawie przenosin Radni nie będą dziś głosować w kontrowersyjnej sprawie dotyczącej targowiska Centrum. Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski zdecydował o wycofaniu projektu uch ... » więcej 2018-02-22, godz. 17:30 To było zabójstwo! Jest wniosek o tymczasowy areszt dla mordercy z Baborowa Zdarzenie z wtorku (20.02) w Baborowie, to jednak zabójstwo, a nie nieszczęśliwy wypadek. Dziś (22.02) do prokuratury w Głubczycach doprowadzony został 65-let ... » więcej 2018-02-22, godz. 16:45 Projekt o darmowym MZK w Opolu wycofany. "Musimy dopracować ten pomysł" Uchwała klubu Razem dla Opola dotycząca darmowych przejazdów MZK dla kierowców i pasażerów wypadła z porządku obrad sesji rady miasta Opola. Wycofali ją sami ... » więcej 2018-02-22, godz. 16:00 Duża rotacja na stanowiskach kierowniczych w gminie Zębowice. Nastał czas łączenia obowiązków Zmiany kadrowe wśród urzędników i dyrektorów w gminie Zębowice. » więcej 2018-02-22, godz. 15:56 W Kamienicy, pod Paczkowem strażacy uratowali trzy szczeniaki W Kamienicy, w gminie Paczków, spod ziemi wydobyto trzy szczeniaki. Młode psy przeżyły dzięki czujności strażników miejskich, którzy usłyszeli dziwne odgłosy ... » więcej 2018-02-22, godz. 14:30 Gmina Zawadzkie kupuje czujniki jakości powietrza W Zawadzkiem, Kielczy i Żędowicach mają być zamontowane czujniki monitorujące jakość powietrza. Wyniki pomiarów w czasie rzeczywistym będzie można śledzić za ... » więcej 2018-02-22, godz. 14:26 "Dla mnie to jest tragedia. Zrobiliśmy wszystko, co możliwe". Krowa-uciekinierka padła podczas załadunku do transportu ... - Krowa padła podczas załadunku do transportu - taką informację przekazał nam Błażej Jaroszyński, lekarz weterynarii z Nysy. Najprawdopodobniej zwierzę padło ... » więcej 2018-02-22, godz. 14:01 Krzysztof Kawałko pożegnał się z funkcją wiceprzewodniczącego Rady Miasta Opola Na sesji rady miasta Opola przyjęto rezygnację Krzysztofa Kawałki z funkcji wiceprzewodniczącego. O pozbawienie go tej funkcji wnioskowali kilkukrotnie radni ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »