Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-09-17, 00:51 Autor: Agnieszka Stefaniak

54. KFPP: Na finał drugiego dnia festiwalu - Jan Pietrzak w towarzystwie młodych artystów [FILM, DUŻO ZDJĘĆ]

Jan Pietrzak ze statuetką TVP
W amfiteatrze zakończył się koncert Jana Pietrzaka, zatytułowany "Z PRL-u do Polski". Legenda polskiego kabaretu zaprosiła do współpracy młodych artystów, m.in. Paulinę Grochowską, Zespół Zayazd, Bartka Kurowskiego czy grupę Świt.
Koncert rozpoczęła Paulina Grochowska piosenką z tekstem Jonasza Kofty "Pamiętajcie o ogrodach". Nula Stankiewicz zmierzyła się z kompozycją Seweryna Krajewskiego "Uciekaj skoro świt".

Nie zabrakło oczywiście utworów samego Jana Pietrzaka. Jego piosenkę "Nadzieja" na deskach opolskiego amfiteatru zaśpiewała Paulina Szlachcic.

Jan Pietrzak odebrał statuetkę TVP. - Opole ma dla mnie ogromne znaczenie, przeżyłem tu kilka wzniosłych chwil - mówił Pietrzak. Podkreślał też, że nie straszne są dla niego żadne warunki pogodowe.

- Grałem w temperaturze od minus 30 do plus 40 stopni Celsjusza, w każdych warunkach w naszym kabarecie - wspomina Pietrzak. - Jesteśmy wyszkoleni, także było dobrze, a publiczność ta, która wytrzymała taką temperaturę i te deszcze jest godna wielkiego podziwu i bardzo dziękuję, że byli z nami do końca i z entuzjazmem przyjmowali wszystko - dodaje.

Legenda polskiego kabaretu zaprosiła do udziału w koncercie młodych artystów. Najmłodszą uczestniczką była Julia Heichel, która ma niespełna 11 lat.

- Ćwiczyłam prawie codziennie - mówi Julia. - Tą piosenkę to tak za dużo nie musiałam ćwiczyć, bo ją śpiewałam kiedyś i teraz tylko utrwalałam różne rzeczy, dodawała coś, słuchałam różnych osób, które się na tym znają i brałam sobie ich słowa do serca i fajnie wyszło, bardzo mi się podoba - dodaje.

- W pierwszym konkursie to występowałam, jak miałam pięć lat , nieskończone sześć - wspomina Julia. - Jak byłam malutka to już śpiewałam, stawałam z moją siostrą na krzesłach i tak sobie śpiewałyśmy różne piosenki - dodaje.

W koncercie wzięła także udział Kasia Nova.

- To był mój debiut na tej scenie w Opolu, więc jestem podekscytowana - mówiła artystka. - To spore nerwy, kiedy się jest na tak dużej scenie i przed taką publicznością, nie tylko na miejscu, ale ileś milionów ludzi ogląda to przed telewizorami. Serce mi biło strasznie, ponieważ śpiewałam nie tylko piękną piosenkę Ireny Santor, ale też swoją nową piosenkę pt. "Zamykam serce". Mam nadzieję, że dałam radę - dodaje.

Jan Pietrzak odebrał statuetkę TVP.

Przed nami niedzielny finał i dwa koncerty. Na początek - Od Opola do Opola.

To przegląd muzyczny tego wszystkiego, co miało miejsce pomiędzy festiwalami opolskimi. Na scenie mieszkanka gatunków - od popu po muzykę alternatywną. W koncercie wystąpią m.in. Edyta Górniak, Bracia, Anna Wyszkoni, Rafał Brzozowski, Natalia Szroeder, Mateusz Ziółko, Antek Smykiewicz, Monika Lewczuk, Rezerwat, No to co, Jary Oddział Zamknięty, Aleksandra Bogucka, Rafał Brzozowski. Całość poprowadzi Tomasz Kammel.

Na finał 54. KFPP Afetr Party, czyli polska muzyka taneczna. Big-beat z lat 70-tych, elektroniczny pop lat 80-tych, po wielki dance.

Wystąpią: The Chance, Formacja Nieżywych Schabuff, Norbi, Papa D., Bolter, Pectus, Izabela Trojanowska, Andrzej Dąbrowski, Ryszard Rynkowski, Kapitan Nemo, Tercet Egzotyczny, Ewelina Lisowska, Cleo, Robert Chojnacki, Gromee.

Przypomnijmy, że Radio Opole jest patronem 54. KFPP w Opolu. Transmisje wszystkich koncertów na naszej antenie.
Jan Pietrzak
Julia Heichel
Kasia Nova

Wiadomości z regionu

2017-10-16, godz. 20:21 Wójcice nazwą swoje ulice. Od drzew, które tam rosną Podotmuchowskie Wójcice przymierzają się do nazwania ulic w swojej wsi. Wszystko dlatego, że za kilka miesięcy, na mocy prawa, staną się dzielnicą Otmuchowa. » więcej 2017-10-16, godz. 19:10 W listopadzie pojedziemy obwodnicą Czarnowąsów Obwodnica Czarnowąsów jest już gotowa. Jej budowa rozpoczęła się w styczniu ubiegłego roku. Droga ma zostać oddana do użytku 10. listopada. Obwodnica ma ułatw ... » więcej 2017-10-16, godz. 17:59 Aktywnie zabiegają o pieniądze, które oferuje im gmina 11 wnioskodawców ubiega się o dofinansowanie ich przedsięwzięć w ramach Inicjatywy Lokalnej Gminy Biała. Jest to miejscowa forma budżetu obywatelskiego. Nabór ... » więcej 2017-10-16, godz. 17:40 Katarzyna Czochara o pomysłach, które mogłyby uratować Aleksandrówkę Aleksandrówkę, czyli byłe sanatorium dla dzieci w Jarnotłówku można uratować - o tym jest przekonana posłanka PiS Katarzyna Czochara. Jak mówiła w Loży Radiow ... » więcej 2017-10-16, godz. 17:10 Można już korzystać z ronda na opolskich Chabrach Rondo na skrzyżowaniu ul. Luboszyckiej i Chabrów już prawie gotowe. Na miejscu trwają ostatnie prace, ale kierowcy mogą już korzystać z wyremontowanego odcink ... » więcej 2017-10-16, godz. 17:00 Luka pokoleniowa wśród lekarzy daje się coraz bardziej we znaki na peryferiach województwa Brak lekarzy staje się palącym problemem w małych gminach i powiatach. Borykają się z nim funkcjonujące tam przychodnie i szpitale. Pacjenci szczególnie narze ... » więcej 2017-10-16, godz. 16:40 Obcokrajowcy muszą jeszcze poczekać na łatwiejszą obsługę w urzędzie wojewódzkim Do końca 2018 roku będzie gotowe Centrum Obsługi Cudzoziemców w urzędzie wojewódzkim. Koszt jego utworzenia to blisko 2 miliony 400 tysięcy złotych, a obecnie ... » więcej 2017-10-16, godz. 16:10 Poseł Janusz Sanocki ma przeprosić burmistrza Nysy Kordiana Kolbiarza za pomówienie Tak orzekł Sąd Okręgowy w Opolu. Chodzi o oskarżenia o korupcję, jakie padły ze strony posła Sanockiego pod adresem burmistrza, podczas dyskusji publicznej z ... » więcej 2017-10-16, godz. 15:40 Opole: drugie schody ułatwią dostęp do zabytków Uniwersytetu Opolskiego Do końca listopada potrwa przebudowa skarpy przy Uniwersytecie Opolskim niedaleko Małego Rynku. W tej chwili robotnicy usypują piasek pod budowę dużych schodó ... » więcej 2017-10-16, godz. 15:09 Będą wiedziały jak się bronić. W Oleśnie rusza projekt "Bezpieczna Kobieta" Kobiety z Olesna będą czuły się bezpieczniej. Rusza tam nowy projekt, który ma uczyć zachowania w sytuacji zagrożenia. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »