Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-09-17, 00:51 Autor: Agnieszka Stefaniak

54. KFPP: Na finał drugiego dnia festiwalu - Jan Pietrzak w towarzystwie młodych artystów [FILM, DUŻO ZDJĘĆ]

Jan Pietrzak ze statuetką TVP
W amfiteatrze zakończył się koncert Jana Pietrzaka, zatytułowany "Z PRL-u do Polski". Legenda polskiego kabaretu zaprosiła do współpracy młodych artystów, m.in. Paulinę Grochowską, Zespół Zayazd, Bartka Kurowskiego czy grupę Świt.
Koncert rozpoczęła Paulina Grochowska piosenką z tekstem Jonasza Kofty "Pamiętajcie o ogrodach". Nula Stankiewicz zmierzyła się z kompozycją Seweryna Krajewskiego "Uciekaj skoro świt".

Nie zabrakło oczywiście utworów samego Jana Pietrzaka. Jego piosenkę "Nadzieja" na deskach opolskiego amfiteatru zaśpiewała Paulina Szlachcic.

Jan Pietrzak odebrał statuetkę TVP. - Opole ma dla mnie ogromne znaczenie, przeżyłem tu kilka wzniosłych chwil - mówił Pietrzak. Podkreślał też, że nie straszne są dla niego żadne warunki pogodowe.

- Grałem w temperaturze od minus 30 do plus 40 stopni Celsjusza, w każdych warunkach w naszym kabarecie - wspomina Pietrzak. - Jesteśmy wyszkoleni, także było dobrze, a publiczność ta, która wytrzymała taką temperaturę i te deszcze jest godna wielkiego podziwu i bardzo dziękuję, że byli z nami do końca i z entuzjazmem przyjmowali wszystko - dodaje.

Legenda polskiego kabaretu zaprosiła do udziału w koncercie młodych artystów. Najmłodszą uczestniczką była Julia Heichel, która ma niespełna 11 lat.

- Ćwiczyłam prawie codziennie - mówi Julia. - Tą piosenkę to tak za dużo nie musiałam ćwiczyć, bo ją śpiewałam kiedyś i teraz tylko utrwalałam różne rzeczy, dodawała coś, słuchałam różnych osób, które się na tym znają i brałam sobie ich słowa do serca i fajnie wyszło, bardzo mi się podoba - dodaje.

- W pierwszym konkursie to występowałam, jak miałam pięć lat , nieskończone sześć - wspomina Julia. - Jak byłam malutka to już śpiewałam, stawałam z moją siostrą na krzesłach i tak sobie śpiewałyśmy różne piosenki - dodaje.

W koncercie wzięła także udział Kasia Nova.

- To był mój debiut na tej scenie w Opolu, więc jestem podekscytowana - mówiła artystka. - To spore nerwy, kiedy się jest na tak dużej scenie i przed taką publicznością, nie tylko na miejscu, ale ileś milionów ludzi ogląda to przed telewizorami. Serce mi biło strasznie, ponieważ śpiewałam nie tylko piękną piosenkę Ireny Santor, ale też swoją nową piosenkę pt. "Zamykam serce". Mam nadzieję, że dałam radę - dodaje.

Jan Pietrzak odebrał statuetkę TVP.

Przed nami niedzielny finał i dwa koncerty. Na początek - Od Opola do Opola.

To przegląd muzyczny tego wszystkiego, co miało miejsce pomiędzy festiwalami opolskimi. Na scenie mieszkanka gatunków - od popu po muzykę alternatywną. W koncercie wystąpią m.in. Edyta Górniak, Bracia, Anna Wyszkoni, Rafał Brzozowski, Natalia Szroeder, Mateusz Ziółko, Antek Smykiewicz, Monika Lewczuk, Rezerwat, No to co, Jary Oddział Zamknięty, Aleksandra Bogucka, Rafał Brzozowski. Całość poprowadzi Tomasz Kammel.

Na finał 54. KFPP Afetr Party, czyli polska muzyka taneczna. Big-beat z lat 70-tych, elektroniczny pop lat 80-tych, po wielki dance.

Wystąpią: The Chance, Formacja Nieżywych Schabuff, Norbi, Papa D., Bolter, Pectus, Izabela Trojanowska, Andrzej Dąbrowski, Ryszard Rynkowski, Kapitan Nemo, Tercet Egzotyczny, Ewelina Lisowska, Cleo, Robert Chojnacki, Gromee.

Przypomnijmy, że Radio Opole jest patronem 54. KFPP w Opolu. Transmisje wszystkich koncertów na naszej antenie.
Jan Pietrzak
Julia Heichel
Kasia Nova

Wiadomości z regionu

2018-09-20, godz. 21:30 Antyaborcyjne banery znów pojawiły się w Opolu Dwa banery przedstawiające poszarpany płód i hasło 'Kto się boi prawdy o aborcji?' - zawisły przy obwodnicy północnej Opola, w okolicy ul. Bierkowickiej. Na m ... » więcej 2018-09-20, godz. 21:00 O pomysłach na zmiany w komunikacji publicznej rozmawiali działacze Partii Razem w Pludrach Wygodny transport publiczny to jeden z postulatów kandydatów partii Razem w wyborach do Sejmiku Województwa Opolskiego. Mówili o tym na dworcu kolejowym w Plu ... » więcej 2018-09-20, godz. 20:30 Koalicja Obywatelska przedstawiła kandydata na burmistrza Brzegu. Jacek Niesłuchowski ponownie staje do walki W iście amerykańskim stylu politycy Platformy Obywatelskiej oraz .Nowoczesnej zaprezentowali brzeskich kandydatów do rad gmin, miasta i powiatu. Przedstawiono ... » więcej 2018-09-20, godz. 20:00 Wzmożone kontrole policji na drogach powiatu nyskiego Trzydziestu policjantów z powiatu nyskiego wzięło udział we wczorajszej (19.09) 3. edycji programu EDWARD. » więcej 2018-09-20, godz. 19:12 Janusz Sanocki oskarża burmistrza Nysy. "To jest klasyczna korupcja" Poseł niezależny Janusz Sanocki złożył dziś (20.09) do nyskiej Prokuratury Rejonowej zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez burmistrza Nysy Kordiana K ... » więcej 2018-09-20, godz. 19:00 Nurkowie z Kędzierzyna-Koźla biją rekord Guinessa i zbierają na leczenie Miłosza Klimczaka Ekipa nurków 'True Divers' z Kędzierzyna-Koźla bije pierwszy w historii rekord Guinessa w najdłuższym nurkowaniu z napędem. Od 3 września u wybrzeży półwyspu ... » więcej 2018-09-20, godz. 18:15 Kandydaci Partii Razem chcą walczyć w sejmiku o poprawę jakości w wielu sferach życia Partia Razem zaprezentowała listy kandydatów do Sejmiku Województwa Opolskiego. 'Jedynkami' w kolejnych okręgach są: Maciej Kruszka, Kamila Jarońska, Paweł Mu ... » więcej 2018-09-20, godz. 17:30 Alpaki sposobem na przełamanie barier. Zwierzęta odwiedziły mieszkańców kluczborskiego DPS-u Nietypowych gości mieli mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Kluczborku. Ich ogród, a nawet pokoje, odwiedziły Alpaki. To rodzaj niekonwencjonalnej terapii, ja ... » więcej 2018-09-20, godz. 17:00 Dodatkowe miliony złotych dla Opolszczyzny. To efekt renegocjacji samorządu województwa z Komisją Europejską 53,5 miliona złotych na ochronę zdrowia, projekty naukowe oraz czystsze powietrze - takie dofinansowanie trafi na Opolszczyznę. To efekt renegocjacji Samorząd ... » więcej 2018-09-20, godz. 16:30 Komitety wyborcze krytykują Radio Opole. Prezes rozgłośni odpowiada na zarzuty dotyczące kampanii O równy dostęp wszystkich komitetów wyborczych do udziału w programach Radia Opole zwrócili się do prezesa rozgłośni i rady programowej przedstawiciele cztere ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »