Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-09-13, 21:00 Autor: Kacper Śnigórski

"Kobiety są gorące" Norbiego po raz pierwszy w historii wybrzmią na opolskim festiwalu

Norbi [fot. Piotr Sobala]
Norbi [fot. Piotr Sobala]
Norbi [fot. Piotr Sobala]
Norbi [fot. Piotr Sobala]
Mimo, że od premiery przeboju Norbiego "Kobiety są gorące" minęło już 20 lat, muzyk po raz pierwszy zaprezentuje ten utwór na opolskim festiwalu. Publiczność będzie mogła usłyszeć piosenkarza w niedzielę (17.09) na koncercie After Party, który będzie kończył tegoroczny 54. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu.
- Jestem skazany na ten utwór - mówi Norbi.

- I tak już będzie do końca mojego życia, zauważyłem to. My tej piosenki już nawet nie bisujemy. Mimo, że gram ponad 100 koncertów rocznie, to bisujemy "Rozkołysz się" albo "Materacciego". Nagrałem 4 płyty, piąta za chwilę się ukaże. To jest świetne z jednej strony. Każdy chciałby nagrać takiego hita, którego znają wszyscy, w każdym wieku. Ale to też jest takie przekleństwo. Nieważne co zrobię, zawsze będę kojarzony z tym utworem - mówi Norbi.

Ostatni raz Norbi wystąpił na opolskim festiwalu blisko 19 lat temu. Jak od tego czasu zmieniło się to święto polskiej muzyki?

- Ja byłem wtedy nieopierzonym, młodym artystą. Byłem zafascynowany i jednocześnie przerażony. Internet dopiero się pojawiał. Googla czy YouTuba jeszcze nie było. Drogie dzieci, czy Wy sobie wyobrażacie, że taki stary chłop w niedzielę wystąpi? Ludzie tyle nie żyją - dodaje Norbi.

Dodajmy, że Norbi ma 45 lat. Poza nagrywaniem płyt jest również prezenterem radiowym i dziennikarzem telewizyjnym.
Norbi 1
Norbi 2

Wiadomości z regionu

2018-02-22, godz. 13:15 Jest chętny na kupno starego dworca w Kolonowskiem Są spore szanse, że niszczejący dworzec kolejowy w Kolonowskiem odzyska dawny blask. Jest chętny na kupno tego obiektu. Budynek od lat stoi pusty, jedyne prac ... » więcej 2018-02-22, godz. 12:37 Uchwała o targowisku wycofana, ale prezydent z pomysłu nie rezygnuje. Będą rozmowy z kupcami w sprawie przenosin Radni nie będą dziś głosować w kontrowersyjnej sprawie dotyczącej targowiska Centrum. Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski zdecydował o wycofaniu projektu uch ... » więcej 2018-02-22, godz. 12:26 Mamy ją! Krowa-uciekinierka złapana Krowa uciekinierka złapana. Akcja poszukiwania zwierzęcia zakończyła się sukcesem. » więcej 2018-02-22, godz. 12:15 Areszt dla 33-latka, który wyłudzał dane osobowe, aby zaciągać pożyczki Miał podszywać się pod inne osoby i wykorzystywać ich dane osobowe do wyłudzania pożyczek. 33-latek jest już w areszcie. Pokrzywdzonych jest 7 osób a mężczyzn ... » więcej 2018-02-22, godz. 12:00 Przedsiębiorcy tracą w związku z remontem ul. Niemodlińskiej. Nowoczesna apeluje do władz Opola o reakcję Wydłużający się remont ulicy Niemodlińskiej w Opolu uszczupla dochody okolicznych firm. Tak uważają przedstawiciele opolskiego koła Nowoczesnej i wnioskują o ... » więcej 2018-02-22, godz. 11:15 Chcieli ukraść alkohole, a wpadli przez zabraną kurtkę Do zdarzenia doszło w Namysłowie w jednym z marketów spożywczych. Dwóch mieszkańców Wołczyna postanowiło ze sklepu ukraść butelki z alkoholem. Obsługa marketu ... » więcej 2018-02-22, godz. 11:00 Interwencja Radia Opole: mieszkańcy Zawiszyc nie muszą martwić się już o ciągłe zalania domów Umocnione i okołkowane brzegi oraz wyczyszczone na całej długości koryto rzeki. To wystarczyło, żeby mieszkańcy Zawiszyc w gminie Głubczyce mogli po kilkunast ... » więcej 2018-02-22, godz. 11:00 Kontrola NIK wykazała nieprawidłowości w MZEC Kędzierzyn-Koźle Najwyższa Izba Kontroli negatywnie oceniła działania pracowników Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej z Kędzierzyna-Koźla przy przebudowie sieci ciepłownicz ... » więcej 2018-02-22, godz. 10:09 Radny Batko o zamianie gruntów: "Jest to swoistego rodzaju patologia" - Sytuacja jest delikatnie mówiąc niejasna - ocenił w porannej rozmowie 'W cztery oczy' przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w opolskiej radzi ... » więcej 2018-02-22, godz. 09:16 20 milionów złotych. Jest wycena naprawy Pendolino, które zderzyło się w Ozimku z ciężarówką Około 20 milionów złotych trzeba będzie zapłacić za naprawę pociągu Pendolino po zderzeniu z ciężarówką w Ozimku. Choć do wypadku doszło w kwietniu minionego ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »