Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-09-13, 21:00 Autor: Kacper Śnigórski

"Kobiety są gorące" Norbiego po raz pierwszy w historii wybrzmią na opolskim festiwalu

Norbi [fot. Piotr Sobala]
Norbi [fot. Piotr Sobala]
Norbi [fot. Piotr Sobala]
Norbi [fot. Piotr Sobala]
Mimo, że od premiery przeboju Norbiego "Kobiety są gorące" minęło już 20 lat, muzyk po raz pierwszy zaprezentuje ten utwór na opolskim festiwalu. Publiczność będzie mogła usłyszeć piosenkarza w niedzielę (17.09) na koncercie After Party, który będzie kończył tegoroczny 54. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu.
- Jestem skazany na ten utwór - mówi Norbi.

- I tak już będzie do końca mojego życia, zauważyłem to. My tej piosenki już nawet nie bisujemy. Mimo, że gram ponad 100 koncertów rocznie, to bisujemy "Rozkołysz się" albo "Materacciego". Nagrałem 4 płyty, piąta za chwilę się ukaże. To jest świetne z jednej strony. Każdy chciałby nagrać takiego hita, którego znają wszyscy, w każdym wieku. Ale to też jest takie przekleństwo. Nieważne co zrobię, zawsze będę kojarzony z tym utworem - mówi Norbi.

Ostatni raz Norbi wystąpił na opolskim festiwalu blisko 19 lat temu. Jak od tego czasu zmieniło się to święto polskiej muzyki?

- Ja byłem wtedy nieopierzonym, młodym artystą. Byłem zafascynowany i jednocześnie przerażony. Internet dopiero się pojawiał. Googla czy YouTuba jeszcze nie było. Drogie dzieci, czy Wy sobie wyobrażacie, że taki stary chłop w niedzielę wystąpi? Ludzie tyle nie żyją - dodaje Norbi.

Dodajmy, że Norbi ma 45 lat. Poza nagrywaniem płyt jest również prezenterem radiowym i dziennikarzem telewizyjnym.
Norbi 1
Norbi 2

Wiadomości z regionu

2018-06-24, godz. 19:24 Fantastyczne stwory i japońskie miasteczko - Nyskon dla miłośników gier, fantastyki i rozwoju pasji Fortem II w Nysie zawładnęły fantastyczne stwory, japońskie wróżby, a także grupy rekonstrukcji historycznej. Po raz drugi odbył się Nyskon, który przyciągnął ... » więcej 2018-06-24, godz. 19:22 "Wolne sądy i samorządy" - manifestacja w Opolu Chcą bronić demokracji i samorządności - w Opolu, przed urzędem wojewódzkim odbyła się 'Manifestacja Samorządowa'. Zorganizowało ją środowisko przeciwników po ... » więcej 2018-06-24, godz. 18:58 Pływali, jeździli na rowerze i biegali. Znamy zwycięzców pierwszego triathlonu w Opolu Zakończył się pierwszy triathlon w Opolu. W zawodach na dystansie 1/8 i 1/4 Ironman wystartowało blisko 500 zawodników. Uczestnicy najpierw pływali po Odrze, ... » więcej 2018-06-24, godz. 18:24 Przybyli z Kresów i o tym nie zapominają. Za nami VII Opolskie Spotkania Kresowe w Grodźcu Przekazują młodym kulturę i tradycję, którą przywieźli na Opolszczyznę z Kresów - w Grodźcu po raz siódmy odbyły się Opolskie Spotkania Kresowe. Do Grodźca w ... » więcej 2018-06-24, godz. 18:13 Wspólne gotowanie ponad granicami połączyło pokolenia. Efekt to gulasz - palce lizać Mieszkańcy Nowego Świętowa, w tym strażacy, nauczyciele i gospodynie wiejskie wraz z sąsiadami zza południowej granicy rywalizowali ze sobą w przyrządzaniu na ... » więcej 2018-06-24, godz. 18:13 Za kierownicą TIR-a na podwójnym gazie. Rumuńskiego kierowcę zatrzymała opolska ITD Około 0,68 promila alkoholu miał w wydychanym powietrzy rumuński kierowca zatrzymany przez mundurowych z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opo ... » więcej 2018-06-24, godz. 17:15 Osoby tracące pamięć uzyskają wsparcie. Opole przystępuje do nowego programu W Opolu rusza program skierowany do osób z demencją i ich opiekunów. Realizacją zajmą się Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Miejski Ośrodek Pomocy Osobom Bezdo ... » więcej 2018-06-24, godz. 17:00 Kolonie dla dzieci z Wołynia na Opolszczyźnie. Potrzebne wsparcie Dzieci z polskich rodzin z Wołynia spędzą wakacje na Opolszczyźnie. W tym roku w regionie wypoczywać będzie 26 dzieci pomiędzy 10 a 14 rokiem życia z miejscow ... » więcej 2018-06-24, godz. 15:11 Brzeskie Centrum Kultury wypięknieje. Miliony na modernizację Na gruntowny remont Brzeskie Centrum Kultury, największa w Brzegu placówka kulturalna, czekała kilkadziesiąt lat. Podpisano umowę z wykonawcą na gruntowną mod ... » więcej 2018-06-24, godz. 14:42 Trwa V edycja Miasteczka Ekologicznego w Opolu Park Nadodrzański w Opolu wypełnił się stoiskami i atrakcjami zarówno dla dzieci jak i dorosłych. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »