Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-09-13, 21:00 Autor: Kacper Śnigórski

"Kobiety są gorące" Norbiego po raz pierwszy w historii wybrzmią na opolskim festiwalu

Norbi [fot. Piotr Sobala]
Norbi [fot. Piotr Sobala]
Norbi [fot. Piotr Sobala]
Norbi [fot. Piotr Sobala]
Mimo, że od premiery przeboju Norbiego "Kobiety są gorące" minęło już 20 lat, muzyk po raz pierwszy zaprezentuje ten utwór na opolskim festiwalu. Publiczność będzie mogła usłyszeć piosenkarza w niedzielę (17.09) na koncercie After Party, który będzie kończył tegoroczny 54. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu.
- Jestem skazany na ten utwór - mówi Norbi.

- I tak już będzie do końca mojego życia, zauważyłem to. My tej piosenki już nawet nie bisujemy. Mimo, że gram ponad 100 koncertów rocznie, to bisujemy "Rozkołysz się" albo "Materacciego". Nagrałem 4 płyty, piąta za chwilę się ukaże. To jest świetne z jednej strony. Każdy chciałby nagrać takiego hita, którego znają wszyscy, w każdym wieku. Ale to też jest takie przekleństwo. Nieważne co zrobię, zawsze będę kojarzony z tym utworem - mówi Norbi.

Ostatni raz Norbi wystąpił na opolskim festiwalu blisko 19 lat temu. Jak od tego czasu zmieniło się to święto polskiej muzyki?

- Ja byłem wtedy nieopierzonym, młodym artystą. Byłem zafascynowany i jednocześnie przerażony. Internet dopiero się pojawiał. Googla czy YouTuba jeszcze nie było. Drogie dzieci, czy Wy sobie wyobrażacie, że taki stary chłop w niedzielę wystąpi? Ludzie tyle nie żyją - dodaje Norbi.

Dodajmy, że Norbi ma 45 lat. Poza nagrywaniem płyt jest również prezenterem radiowym i dziennikarzem telewizyjnym.
Norbi 1
Norbi 2

Wiadomości z regionu

2017-09-25, godz. 20:30 Remont ulicy Braterskiej w Namysłowie utrudnia życie firmom Remontowany odcinek ul. Braterskiej uniemożliwia dojazd do firm. Objazd został poprowadzony przez miejscowości Pawłowice i Kowalowice. » więcej 2017-09-25, godz. 20:15 Brzeg: mężczyzna wpadł do studni Prokuratura i policja badają okoliczności tragedii na terenie ogródków działkowych w Brzegu. » więcej 2017-09-25, godz. 20:00 Głosowanie ws. uchwały antysmogowej coraz bliżej. O projekcie dyskutowano w Opolu O zmianach w projekcie uchwały antysmogowej województwa opolskiego dyskutowali kominiarze, przedstawiciele władz samorządowych, a także sprzedawcy węgla. » więcej 2017-09-25, godz. 19:00 Światowy jubileusz w Nysie. Elżbietanki świętują rocznicę powstania zakonu i beatyfikacji Marii Luizy Merkert Elżbietanki z całego świata przyjeżdżają jutro do Nysy, aby od środy (27.09) do soboty ( 30.09) uczestniczyć w jubileuszowych uroczystościach 10 - lecia beaty ... » więcej 2017-09-25, godz. 19:00 Kondycja polskiej demokracji była tematem debaty w Opolu 'O dojrzałości polskiej demokracji' rozmawiano w Regionalnym Ośrodku Debaty Międzynarodowej w Opolu. Politolodzy i samorządowcy poruszali kwestie dialogu pols ... » więcej 2017-09-25, godz. 18:00 Pracując społecznie zadbali o bezpieczeństwo pieszych mieszkańców wioski Wspólnie można zrobić więcej. Przykładem są mieszkańcy Olbrachcic, którzy w krótkim czasie w centrum swojej wioski wyremontowali chodnik pamiętający jeszcze c ... » więcej 2017-09-25, godz. 17:52 Staną przed sądem pod zarzutem doprowadzenia do katastrofy ekologicznej W Górach Opawskich spowodowali zagrożenie dla ludzi i przyrody, grozi im do pięciu lat więzienia. Przed Sądem Rejonowym w Prudniku ma we wtorek ruszyć proces ... » więcej 2017-09-25, godz. 16:39 Budynek po zespole szkół w Gosławicach sprzedany. Starostwo wzbogaciło się o milion złotych Za prawie milion złotych starostwo powiatowe w Oleśnie sprzedało budynek po byłym zespole szkół rolniczych w Gosławicach. Powiat od kilku lat wynajmował budyn ... » więcej 2017-09-25, godz. 16:28 Nysa: Po jednej, dużej powiatowej inwestycji w każdej gminie - Powiat i gmina, to jedna rodzina - podkreśla na każdym kroku starosta powiatu nyskiego Czesław Biłobran. Konsekwencją tego hasła jest zamysł wspierania gmin ... » więcej 2017-09-25, godz. 15:41 Niezadłużenie gminy to pomysł Kongresu Nowej Prawicy na wzmocnienie samorządności - Jeśli chcemy dążyć do tego, żeby społeczności lokalne mogły lepiej zarządzać swoimi sprawami, potrzeba wzmocnienia samorządów - powiedział na antenie Loży R ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »