Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-09-13, 16:00 Autor: Maciej Stępień

Cmentarni złodzieje w rękach policji. Kradli mosiężne wazony i lampiony

Polcjanci zatrzymali cmentarnych złodziei [fot. Maciej Stępień]
Polcjanci zatrzymali cmentarnych złodziei [fot. Maciej Stępień]
Policjanci z Brzegu i Nysy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o liczne kradzieże na cmentarzach. Ich łupem padały głównie mosiężne elementy nagrobków. W czerwcu poszkodowani informowali funkcjonariuszy o licznych kradzieżach. Policjantom po trzech miesiącach udało się zatrzymać dwóch mężczyzn w wieku 45 i 37 lat.
- Praca operacyjna kryminalnych pozwoliła wytypować dwóch podejrzanych mogących mieć związek z tymi kradzieżami – mówi Radiu Opole Patrycja Kaszuba, rzecznik brzeskiej policji.

- To 45-latek z Brzegu, zatrzymany przez naszych policjantów i 37-letni mieszkaniec Nysy, zatrzymany przez tamtejszych mundurowych. Obaj byli już karani za podobne przestępstwa. Przyznali się do kradzieży mosiężnych wazonów i lampionów – dodaje Kaszuba.

Każdy z zatrzymanych usłyszał po kilka zarzutów. Teraz grozi im kara do 7,5 roku więzienia. Poszkodowani oszacowali straty łącznie na 6 tysięcy złotych.
Patrycja Kaszuba

Wiadomości z regionu

2018-01-22, godz. 13:20 Patryk Jaki popiera wniosek o umorzenie postępowanie wobec Romana K., przeciwnika poszerzenia Opola Prokuratura Rejonowa w Opolu twierdzi, że Roman K. swoim wpisem na facebooku nawoływał do uporczywego nękania Patryka Jakiego, Adriana Czubaka i Arkadiusza Wi ... » więcej 2018-01-22, godz. 11:40 Obrażał i uderzył obywatela Turcji. W sądzie tłumaczył, że nie zaczepiał tylko Turka, ale również Polaków 31-letni Krzysztof P. stanął przed Sądem Okręgowym w Opolu. Prokuratura oskarżyła go o użycie przemocy wobec obywatela Turcji z powodu jego przynależności nar ... » więcej 2018-01-22, godz. 10:05 Jest problem z wyborem wykonawcy na rewitalizację brzeskiego kąpieliska Władze Brzegu mają spory kłopot, by ruszyć z modernizacją akwenu przy ulicy Korfantego. W grudniu ubiegłego roku samorząd unieważnił dwa przetargi ze względu ... » więcej 2018-01-22, godz. 07:00 Minority SafePack: takie same prawa dla mniejszości w UE. Trwa zbieranie podpisów Wspólne standardy ochrony praw mniejszości narodowych, etnicznych i językowych - trwa zbiórka podpisów pod europejską inicjatywą obywatelską Minority SafePack ... » więcej 2018-01-21, godz. 20:41 Przedstawiciele trzech odłamów chrześcijaństwa wspólnie modlili się podczas nabożeństwa W parafii ewangelicko-augsburskiej w Opolu odbyło się nabożeństwo ekumeniczne z okazji Tygodnia Powszechnej Modlitwy o jedność chrześcijan. » więcej 2018-01-21, godz. 18:41 Zaśpiewali kolędy dla babć i dziadków Z okazji Dania Babci i Dziadka w kościele św. Anny Opolu odbył się noworoczny koncert kolęd podczas którego wystąpiły dzieci z opolskiej dzielnicy Wróblin, a ... » więcej 2018-01-21, godz. 17:00 Dla babci najlepsza laurka - dzisiaj obchodzimy Dzień Babci Kwiaty, bombonierki i oczywiście laurki - to najczęstsze prezenty jakie otrzymają dziś babcie a jutro dziadkowie. Jak zaznaczają jednak, najważniejsza jest pa ... » więcej 2018-01-21, godz. 15:34 Radni Brzezia zdecydowali o najbliższych inwestycjach w dzielnicy Mała dzielnica, ale sporo inwestycji. Radni Brzezia w Opolu na ostatnim spotkaniu podjęli kilka uchwał inwestycyjnych i stawiają przede wszystkim na bezpiecze ... » więcej 2018-01-21, godz. 13:00 Zbadają pamięć babć i dziadków. Bezpłatne badania przesiewowe na chorobę Alzheimera Mieszkańcy z całego regionu mogą skorzystać z bezpłatnych badań przesiewowych na chorobę Alzheimera organizowanych z okazji dnia babci i dziadka. Uczestnicy m ... » więcej 2018-01-21, godz. 05:00 Miś, cyganka, ksiądz i lekarz. W Dębiu tradycyjnie wodzili niedźwiedzia [GALERIA] Kolorowy orszak przeszedł przez całą wieś, żeby wieczorem spotkać się na zabawie karnawałowej , podczas której niedźwiedź symbolicznie został zabity. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »