Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-09-07, 08:30 Autor: Mariusz Chałupnik

Poseł Grabowski: dlaczego wycięto dęby w Głubczycach?

Z Alei Śląskiej wyciętych zostało kilkanaście dębów [fot. Mariusz Chałupnik]
Z Alei Śląskiej wyciętych zostało kilkanaście dębów [fot. Mariusz Chałupnik]
Poseł Paweł Grabowski z Kukiz '15 zainterweniował w sprawie wycięcia drzew z Alei Śląskiej w Głubczycach. Jak już informowaliśmy na naszej antenie z remontowanej alei zniknęło kilkanaście dębów.
Poseł wystosował w tej sprawie pismo do władz Głubczyc, w którym domaga się podania przyczyny przeprowadzonej wycinki. Grabowski chce również wyjaśnienia, co stało się z pozyskanym drzewem. Czy gmina ma zamiar je sprzedać, a jeżeli tak, to komu i w jakim trybie - przetargowym czy bezprzetargowym.

"W ostatnich dniach ciągle słyszymy o wycince drzew. Należy bacznie kontrolować, czy są to wycinki uzasadnione, czy ktoś po prostu bezmyślnie usuwa drzewa, które stoją na drodze do tworzenia betonowych parkingów i innych modernizacji. Nie zapominajmy, że wycinanie zdrowych drzew tam, gdzie można było tego uniknąć, to ogromne nieprzemyślane marnotrawstwo zasobów przyrody, która nieustannie pracuje na poprawę jakości powietrza, którym wszyscy oddychamy” stwierdził w oficjalnym oświadczeniu asystent posła Grabowskiego - Radosław Majgier.

Wiadomości z regionu

2018-06-21, godz. 15:30 Opolscy biegacze pamiętają o Arturze Hajzerze. W piątek (22.06) nocny Bieg dla Słonia Nocnym Biegiem dla Słonia opolanie uczczą pamięć Artura Hajzera, jednego z najbardziej doświadczonych polskich himalaistów. Polak zginął w 2013 roku w trakcie ... » więcej 2018-06-21, godz. 14:33 Burze nadciągają nad Opolszczyznę. IMGW ostrzega Biuro IMGW ostrzega przed możliwością wystąpienia na terenie całego województwa burz z intensywnymi opadami deszczu. » więcej 2018-06-21, godz. 14:33 Szpitalna złodziejka w rękach policji. Sprawa może być rozwojowa Kradła portfele ze szpitali w trzech województwach. Teraz grozi jej do pięciu lat więzienia. W marcu tego roku kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Opolu ... » więcej 2018-06-21, godz. 14:01 Działania ITD na granicy. Mundurowi zatrzymali pijanego kierowcę tira, inny przewoźnik nie miał obowiązkowych papierów Pijanego kierowcę TIR-a zatrzymali na przejściu granicznym w Trzebini inspektorzy opolskiej ITD. Czech kierował ciężarówką wypełnioną ładunkiem. Badanie wykaz ... » więcej 2018-06-21, godz. 14:00 W Krapkowicach i Gogolinie korzystają z rządowych dotacji na remonty dróg. Niedługo ruszą prace Dwie ważne ulice w Krapkowicach i Gogolinie zostaną przebudowane dzięki rządowym dotacjom. » więcej 2018-06-21, godz. 13:15 Pomogli szybko po wichurze i dostali nagrodę. Powiat namysłowski doceniony przez spółki energetyczne Tamtejsze starostwo otrzymało honorowy tytuł „Samorząd przyjazny energii”. To wyróżnienie nadawane przez Polską Grupę Energetyczną i Polskie Sieci Energetyczn ... » więcej 2018-06-21, godz. 12:30 35. rocznica pielgrzymki papieża Jana Pawła II na Górę Świętej Anny - Zadając pytanie, co pozostało z pokolenia JP II, trzeba najpierw się zastanowić, czy w ogóle ono istniało - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' k ... » więcej 2018-06-21, godz. 12:00 Prudnik: spółka komunalna musi płacić gminie podatek. To uderza po kieszeniach wynajmujących lokale użytkowe Zdrożały opłaty za garaże, czynsze za mieszkania komunalne pozostają na dotychczasowym poziomie. Taki jest efekt działań władz Prudnika. Do spółki Zakład Usłu ... » więcej 2018-06-21, godz. 10:00 OSA powstanie w Jemielnicy. Projekt jest gotowy, za chwilę przetarg OSA, czyli Otwarta Strefa Aktywności ma powstać w Jemielnicy do końca tego roku. Gmina znalazła się na liście samorządów, które dostaną rządowe dofinansowanie ... » więcej 2018-06-21, godz. 08:30 "Mnie to zabolało, że papież tylko nad nami przeleci". 35 rocznica wizyty Jana Pawła II na Górze św. Anny Wizyta papieża na 'Górze Ufnej Modlitwy' nie była ujęta w pierwszym oficjalnym harmonogramie pielgrzymki do ojczyzny - jednak wielki wkład w to, że papież zag ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »