Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-09-07, 08:30 Autor: Mariusz Chałupnik

Poseł Grabowski: dlaczego wycięto dęby w Głubczycach?

Z Alei Śląskiej wyciętych zostało kilkanaście dębów [fot. Mariusz Chałupnik]
Z Alei Śląskiej wyciętych zostało kilkanaście dębów [fot. Mariusz Chałupnik]
Poseł Paweł Grabowski z Kukiz '15 zainterweniował w sprawie wycięcia drzew z Alei Śląskiej w Głubczycach. Jak już informowaliśmy na naszej antenie z remontowanej alei zniknęło kilkanaście dębów.
Poseł wystosował w tej sprawie pismo do władz Głubczyc, w którym domaga się podania przyczyny przeprowadzonej wycinki. Grabowski chce również wyjaśnienia, co stało się z pozyskanym drzewem. Czy gmina ma zamiar je sprzedać, a jeżeli tak, to komu i w jakim trybie - przetargowym czy bezprzetargowym.

"W ostatnich dniach ciągle słyszymy o wycince drzew. Należy bacznie kontrolować, czy są to wycinki uzasadnione, czy ktoś po prostu bezmyślnie usuwa drzewa, które stoją na drodze do tworzenia betonowych parkingów i innych modernizacji. Nie zapominajmy, że wycinanie zdrowych drzew tam, gdzie można było tego uniknąć, to ogromne nieprzemyślane marnotrawstwo zasobów przyrody, która nieustannie pracuje na poprawę jakości powietrza, którym wszyscy oddychamy” stwierdził w oficjalnym oświadczeniu asystent posła Grabowskiego - Radosław Majgier.

Wiadomości z regionu

2017-11-24, godz. 19:20 Wicestarostę prudnickiego z PSL zastąpi radny z Mniejszości Niemieckiej? Szykują się zmiany we władzach powiatu prudnickiego. Rezygnację ze stanowiska złoży tamtejszy wicestarosta Krzysztof Barwieniec. Uchwała w tej sprawie znalazł ... » więcej 2017-11-24, godz. 19:10 Batalia o nyską naczyniówkę powraca. Radni piszą do premiera Najpierw zarząd a teraz Rada Powiatu Nyskiego podjęła stanowisko w sprawie przywrócenia oddziału chirurgii naczyniowej w Nysie. Uchwała intencyjna przeszła je ... » więcej 2017-11-24, godz. 19:00 Nie zgłosił PIP wypadku w firmie. Może ponieść konsekwencje prawne 5 tysięcy złotych na rzecz Krzysztofa M. w ramach funduszu pokrzywdzonym oraz pomocy postpenitencjarnej i warunkowe umorzenie na dwa lata. Taki werdykt zapadł ... » więcej 2017-11-24, godz. 18:00 Znów problemy z rejestracją pojazdów Znów nie działa system rejestracji pojazdów. Urzędnicy starostwa powiatowego w Strzelcach Opolskich przepraszają petentów i rozkładają bezradnie ręce - nie są ... » więcej 2017-11-24, godz. 17:30 Złożyli kwiaty przed pomnikiem świętej Katarzyny w Opolu. Jutro Święto Kolejarza Wiązanki kwiatów złożono po południu przed pomnikiem świętej Katarzyny w Opolu z okazji przypadającego na jutro (25.11) Święta Kolejorza. » więcej 2017-11-24, godz. 17:10 Rodzice Łucji chcą zwolnienia z pracy lekarzy z oddziału ginekologiczno-położniczego szpitala w Kędzierzynie-Koźlu Rodzice dziewczynki, która przyszła na świat z ciężkim niedotleniem w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu, domagają się zwolnienia lekarzy z oddziału ginekologiczno ... » więcej 2017-11-24, godz. 16:30 Nowe latarnie stoją, ale nie działają. Witosa i Grechuty w Opolu bez pełnego oświetlenia [INTERWENCJA] Na egipskie ciemności lub też nieprzyjemny mrok skarżą się mieszkańcy kilku ulic Opola. Problem uwidocznił się szczególnie po zmianie czasu, gdy mrok zapada w ... » więcej 2017-11-24, godz. 16:00 O opiece długoterminowej dyskutowały w Opolu pielęgniarki O opiece długoterminowej rozmawiano w Opolu. Wśród poruszanych kwestii pojawiły się te dotyczące finansowania a także braków kadrowych. » więcej 2017-11-24, godz. 14:45 Przycinał gałęzie i spadł z drabiny. PIP wyjaśnia nieszczęśliwy wypadek Do zdarzenia doszło w Brzegu kilka dni temu na terenie odkrytego kąpieliska przy ulicy Korfantego. 64-letni pracownik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji be ... » więcej 2017-11-24, godz. 14:40 Radziecka katiusza przyczyną ewakuacji kilku domów w Skorogoszczy Około południa brzescy saperzy podjęli z ziemi przedmiot niebezpieczny. Okazał się nim pocisk rakietowy z dużą ilością materiału wybuchowego i zapalnikiem. Ni ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »