Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-09-07, 08:30 Autor: Mariusz Chałupnik

Poseł Grabowski: dlaczego wycięto dęby w Głubczycach?

Z Alei Śląskiej wyciętych zostało kilkanaście dębów [fot. Mariusz Chałupnik]
Z Alei Śląskiej wyciętych zostało kilkanaście dębów [fot. Mariusz Chałupnik]
Poseł Paweł Grabowski z Kukiz '15 zainterweniował w sprawie wycięcia drzew z Alei Śląskiej w Głubczycach. Jak już informowaliśmy na naszej antenie z remontowanej alei zniknęło kilkanaście dębów.
Poseł wystosował w tej sprawie pismo do władz Głubczyc, w którym domaga się podania przyczyny przeprowadzonej wycinki. Grabowski chce również wyjaśnienia, co stało się z pozyskanym drzewem. Czy gmina ma zamiar je sprzedać, a jeżeli tak, to komu i w jakim trybie - przetargowym czy bezprzetargowym.

"W ostatnich dniach ciągle słyszymy o wycince drzew. Należy bacznie kontrolować, czy są to wycinki uzasadnione, czy ktoś po prostu bezmyślnie usuwa drzewa, które stoją na drodze do tworzenia betonowych parkingów i innych modernizacji. Nie zapominajmy, że wycinanie zdrowych drzew tam, gdzie można było tego uniknąć, to ogromne nieprzemyślane marnotrawstwo zasobów przyrody, która nieustannie pracuje na poprawę jakości powietrza, którym wszyscy oddychamy” stwierdził w oficjalnym oświadczeniu asystent posła Grabowskiego - Radosław Majgier.

Wiadomości z regionu

2018-02-19, godz. 22:20 Radni dzielnicy Śródmieście nie chcą zamknięcia targowiska "Centrum" i zamiany gruntów Podczas sesji rady dzielnicy Śródmieście radni negatywnie zaopiniowali projekt uchwały, która dotyczy zamiany gruntów w centrum miasta, na teren położony w Op ... » więcej 2018-02-19, godz. 20:20 Zmienią napis na pomniku opolskiego księcia? Na tablicy przy pomniku Kazimierza I Opolskiego nie będzie zdania o tym, że był uczestnikiem piątej wyprawy krzyżowej. Urząd Miasta Opola zdecydował o zastąpi ... » więcej 2018-02-19, godz. 19:30 Są pieniądze dla niepełnosprawnych Niepełnosprawni mieszkańcy powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego po raz kolejny będą mogli uzyskać dofinansowanie do likwidacji barier. I nie chodzi tu tylko o b ... » więcej 2018-02-19, godz. 18:30 Poprawi się skuteczność i efektywność pracy głuchołaskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Pojawi się nowy model organizacyjny, który rozdzieli zadania administracyjne od pracy socjalnej. Dzięki temu pracownicy będą mieli więcej czasu dla rodzin i o ... » więcej 2018-02-19, godz. 18:20 Dezerterka odnaleziona po raz kolejny. Czy uda się schwytać krowę? Nyska krowa dezerterka namierzona. Zwierzę zostało zlokalizowane w bukowskim zagajniku nieopodal jeziora dzięki użyciu drona lokalnego fotografa. » więcej 2018-02-19, godz. 17:30 Pomagają rodzinom chorych na Alzheimera i demencję Rodziny osób dotkniętych chorobą Alzheimera lub demencją starczą mogą liczyć na pomoc pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy w Strzelcach Opolskich. Placó ... » więcej 2018-02-19, godz. 17:00 Nyska prokuratura interweniuje w sprawie dziewczynki, która wyrokiem sądu ma wrócić do Włoch Nyska prokuratura złożyła apelację w sprawie 7-latki, która na mocy Konwencji Haskiej ma wrócić do Włoch. Pismo zostało złożone w Sądzie Okręgowym w Opolu. » więcej 2018-02-19, godz. 16:30 Pijani kierowcy dali o sobie znać w powiecie krapkowickim. Jedna osoba nie żyje Trzy miesiące tymczasowego aresztu dla pijanego kierowcy, który w sobotę (17.02) śmiertelnie potrącił 83-letniego rowerzystę w Krapkowicach. » więcej 2018-02-19, godz. 15:30 Koniec ślizgania na stawku. MOSiR zamyka lodowisko Opolskie lodowisko na Stawku Barlickiego już zamknięte. Umowa z właścicielem tafli zakończyła się. Istniała opcja przedłużenia jednak Miejski Ośrodek Sportu i ... » więcej 2018-02-19, godz. 15:20 Burmistrz Brzegu zapewnia, że uszanuje wynik ewentualnego referendum w sprawie budowy zakładu karnego w mieście - Uszanujemy wynik referendum - zapewnił w Loży Radiowej burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. Przeciwnicy budowy w Brzegu nowego zakładu karnego dążą do zorganizow ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »