Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-08-17, 14:00 Autor: Dorota Kłonowska

Nowa podstawówka w Nysie. Organem prowadzącym jest kuria opolska

Termomodernizacja nowego budynku Gimnazjum i Liceum Diecezjalnego [Fot.Dorota Kłonowska]
Termomodernizacja nowego budynku Gimnazjum i Liceum Diecezjalnego [Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
Dotychczasowa siedziba szkoły [Fot.Dorota Kłonowska]
Dotychczasowa siedziba szkoły [Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
Taką zgodę na uruchomienie podstawowego profilu nauki otrzymało nyskie Diecezjalne Gimnazjum i Liceum Humanistyczne, a do utworzenia szkoły podstawowej skłoniły dyrekcję zmiany w systemie oświaty, głównie wygaszanie gimnazjów.
Są jeszcze wolne miejsca w nowej podstawówce, czekają też nowe pomieszczenia, bowiem szkoła obecnie remontuje sąsiadujący, kilkupiętrowy budynek po nyskim ZOZ-ie. Koszty tego przedsięwzięcia pokrywa opolska kuria. Czekają nowoczesne pracownie, nowe meble, wymieniono instalacje, zostały wyremontowane sanitariaty.

- Pierwszaki będą miały także świetlicę czynną od godz. 7.00 do 17.00, pełną opiekę i dużo dodatkowych zajęć rozwijających, głównie językowe, muzyczne, taneczne, nawet planujemy takie rozrywki w weekendy - mówi ksiądz dyrektor Henryk Wolf.

Na razie do pierwszej klasy zapisało się 14 uczniów, jest jeszcze 6 wolnych miejsc. Nawet, jeśli nie będzie chętnych, oddział zostanie otwarty. Do diecezjalnej szkoły są przyjmowane dzieci bez względu na światopogląd rodziców. Obecnie szkoła liczy 255 uczniów i zajmuje w rankingu najlepszych szkół 60 miejsce w kraju i 4 na Opolszczyźnie.
Henryk Wolf

Wiadomości z regionu

2017-09-19, godz. 23:19 Grzybiarz zaginął w lesie w okolicy Bierdzan, powiat opolski, gmina Turawa Wszedł do lasu ok. godz. 16:00 (19.09) i dotychczas nie skontaktował się z rodziną » więcej 2017-09-19, godz. 21:00 Dobre wyniki Radia Opole. Dziękujemy słuchaczom! Za nami ciekawe programowo lato i mocna promocja muzycznego wydarzenia z udziałem TSA, SBB, PIERSI, SAGO i są efekty! » więcej 2017-09-19, godz. 20:00 Sprawa anonimu zamieszczonego w BIP Urzędu Miejskiego w Nysie trafi do sądu? Jak powiedział Radiu Opole starosta nyski Czesław Biłobran, jego syn chce skierować do sądu sprawę anonimu, który został opublikowany w Biuletynie Informacji ... » więcej 2017-09-19, godz. 20:00 Głogówek wspiera naszych rodaków na Litwie. "To są przede wszystkim kontakty międzyludzkie" Coraz aktywniejsza współpraca gmin Głogówek oraz Soleczniki na Litwie. Kontakty te, choć trwają od niedawna, to jednak mają intensywny charakter. Mimo, że sam ... » więcej 2017-09-19, godz. 20:00 Opole: dyskutowano o nauczaniu języków mniejszości narodowych Nauczyciele, przedstawiciele mniejszości narodowych i władz samorządowych dyskutowali w Opolu o kwestiach dotyczących nauczania języka mniejszości. Podczas ko ... » więcej 2017-09-19, godz. 19:00 Nowa szkolna świetlica a w niej... meble z palet Paleciak - to nazwa nowej świetlicy, która została otwarta w II Liceum Ogólnokształcącym w Kędzierzynie-Koźlu. Pomysł jej zbudowania padł podczas okrągłego st ... » więcej 2017-09-19, godz. 18:40 Redukcja etatu za wypowiedź? Jest odpowiedź ratusza Ratusz komentuje sprawę zredukowania etatu doradcy prezydenta Opola ds. akademickich Bartłomieja Machnika. » więcej 2017-09-19, godz. 18:30 Nowa lokalizacja poradni stomatologicznej w przekształcanym WCM - Konsekwencją przekształcania WCM jest m.in. zmiana lokalizacji niektórych elementów składających się na strukturę szpitala - powiedział w Radiu Opole dyrekt ... » więcej 2017-09-19, godz. 17:45 Powstaje komisja, która wybierze nowego dyrektora szpitala w Kędzierzynie-Koźlu Będzie konkurs na stanowiska dyrektora szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. Marek Staszewski zrezygnował z kierowania placówką i odchodzi z końcem października. » więcej 2017-09-19, godz. 17:45 Strzelce Opolskie: zapisy na bezpłatne porady lekarskie Jutro (20.09) od godziny 8 rano w sali narad strzeleckiego starostwa przyjmowane będą zapisy na bezpłatne porady lekarskie w ramach 'Białej Soboty'. Akcję po ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »