Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-08-17, 14:00 Autor: Dorota Kłonowska

Nowa podstawówka w Nysie. Organem prowadzącym jest kuria opolska

Termomodernizacja nowego budynku Gimnazjum i Liceum Diecezjalnego [Fot.Dorota Kłonowska]
Termomodernizacja nowego budynku Gimnazjum i Liceum Diecezjalnego [Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
Dotychczasowa siedziba szkoły [Fot.Dorota Kłonowska]
Dotychczasowa siedziba szkoły [Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
Taką zgodę na uruchomienie podstawowego profilu nauki otrzymało nyskie Diecezjalne Gimnazjum i Liceum Humanistyczne, a do utworzenia szkoły podstawowej skłoniły dyrekcję zmiany w systemie oświaty, głównie wygaszanie gimnazjów.
Są jeszcze wolne miejsca w nowej podstawówce, czekają też nowe pomieszczenia, bowiem szkoła obecnie remontuje sąsiadujący, kilkupiętrowy budynek po nyskim ZOZ-ie. Koszty tego przedsięwzięcia pokrywa opolska kuria. Czekają nowoczesne pracownie, nowe meble, wymieniono instalacje, zostały wyremontowane sanitariaty.

- Pierwszaki będą miały także świetlicę czynną od godz. 7.00 do 17.00, pełną opiekę i dużo dodatkowych zajęć rozwijających, głównie językowe, muzyczne, taneczne, nawet planujemy takie rozrywki w weekendy - mówi ksiądz dyrektor Henryk Wolf.

Na razie do pierwszej klasy zapisało się 14 uczniów, jest jeszcze 6 wolnych miejsc. Nawet, jeśli nie będzie chętnych, oddział zostanie otwarty. Do diecezjalnej szkoły są przyjmowane dzieci bez względu na światopogląd rodziców. Obecnie szkoła liczy 255 uczniów i zajmuje w rankingu najlepszych szkół 60 miejsce w kraju i 4 na Opolszczyźnie.
Henryk Wolf

Wiadomości z regionu

2018-03-24, godz. 19:00 Międzynarodowe zawody psich zaprzęgów po raz 17. w Lubieszowie Dwunożni i czworonożni zawodnicy z Czech, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Holandii, Rosji czy Franci stawili się na starcie XVII Lubieszowskiego Crossu. Impreza ... » więcej 2018-03-24, godz. 19:00 Kadłubiec i Łąki Kozielskie będą miały place rekreacyjne Dwa nowe tereny rekreacyjne przybędą w gminie Leśnica. Lada moment mają rozpocząć się prace przy zagospodarowaniu placów, na których pojawią się altany, ławec ... » więcej 2018-03-24, godz. 18:00 Doświadczenia z wodą, koncerty i prelekcje. WiK świętuje Dzień Wody W stolicy regionu obchodzony jest Dzień Wody. Z tej okazji spółka Wodociągi i Kanalizacja zorganizowała szereg prelekcji na temat wody, warsztaty, koncerty i ... » więcej 2018-03-24, godz. 17:40 Konwencja Nowoczesnej z liderami w wyborach w tle O depopulacji i polityce senioralnej, ale z myślą o nadchodzących wyborach samorządowych. Nowoczesna zorganizowała w Opolu panel dyskusyjny. Podczas konwencji ... » więcej 2018-03-24, godz. 17:00 Chcą, by głos mniejszości był słyszalny w Europie. Seminarium Wielkanocne Mniejszości Niemieckiej Wykształcenie ambasadorów Mniejszości Niemieckiej było tematem tegorocznego seminarium wielkanocnego w Opolu. W urzędzie marszałkowskim spotkali się przedstaw ... » więcej 2018-03-24, godz. 16:20 Odkrywali tajemnice jazu. Światowy Dzień Wody w Opolu Pokaźna grupa mieszkańców odwiedziła dziś (24.03) opolski jaz w okolicach zielonego mostku prowadzącego na Wyspę Bolko w Opolu. » więcej 2018-03-24, godz. 16:00 Polityka historyczna ważna dla SLD. Włodzimierz Czarzasty na Opolszczyźnie Działacze opolskiego SLD z liderem partii Włodzimierzem Czarzastym na czele złożyli dziś (24.03) kwiaty przy pomniku Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego w ... » więcej 2018-03-24, godz. 16:00 Nie ma chętnych na dworek w Komornie. Gmina obniża cenę Gmina Reńska Wieś od dłuższego czasu próbuje sprzedać zabytkowy dworek w Komornie. Jak do tej pory nie było chętnych. Samorządowcy obniżyli więc cenę i próbuj ... » więcej 2018-03-24, godz. 14:30 Nowy dom kultury na mapie Opola? Grotowice chcą mieć swoje centrum integracji Dzielnicowy Dom Kultury chcą mieć u siebie Grotowice. Projekt obiektu jest już gotowy. Zyskał aprobatę przyszłych użytkowników, teraz trafił pod ocenę ratusza. » więcej 2018-03-24, godz. 13:15 Także w Opolu trwają diecezjalne Światowe Dni Młodzieży Młodzież w całej diecezji opolskiej zjechała dziś do stolicy regionu, by uczestniczyć w 33. Światowym Dniu Młodzieży. To coroczne spotkanie, które zainicjował ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »