Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-08-17, 14:00 Autor: Dorota Kłonowska

Nowa podstawówka w Nysie. Organem prowadzącym jest kuria opolska

Termomodernizacja nowego budynku Gimnazjum i Liceum Diecezjalnego [Fot.Dorota Kłonowska]
Termomodernizacja nowego budynku Gimnazjum i Liceum Diecezjalnego [Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
Dotychczasowa siedziba szkoły [Fot.Dorota Kłonowska]
Dotychczasowa siedziba szkoły [Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
Taką zgodę na uruchomienie podstawowego profilu nauki otrzymało nyskie Diecezjalne Gimnazjum i Liceum Humanistyczne, a do utworzenia szkoły podstawowej skłoniły dyrekcję zmiany w systemie oświaty, głównie wygaszanie gimnazjów.
Są jeszcze wolne miejsca w nowej podstawówce, czekają też nowe pomieszczenia, bowiem szkoła obecnie remontuje sąsiadujący, kilkupiętrowy budynek po nyskim ZOZ-ie. Koszty tego przedsięwzięcia pokrywa opolska kuria. Czekają nowoczesne pracownie, nowe meble, wymieniono instalacje, zostały wyremontowane sanitariaty.

- Pierwszaki będą miały także świetlicę czynną od godz. 7.00 do 17.00, pełną opiekę i dużo dodatkowych zajęć rozwijających, głównie językowe, muzyczne, taneczne, nawet planujemy takie rozrywki w weekendy - mówi ksiądz dyrektor Henryk Wolf.

Na razie do pierwszej klasy zapisało się 14 uczniów, jest jeszcze 6 wolnych miejsc. Nawet, jeśli nie będzie chętnych, oddział zostanie otwarty. Do diecezjalnej szkoły są przyjmowane dzieci bez względu na światopogląd rodziców. Obecnie szkoła liczy 255 uczniów i zajmuje w rankingu najlepszych szkół 60 miejsce w kraju i 4 na Opolszczyźnie.
Henryk Wolf

Wiadomości z regionu

2017-12-16, godz. 23:00 Planszówki i RPG opanowały WBP w Opolu Gry planszowe stają się coraz bardziej popularne. W Opolu po raz kolejny odbyło się wydarzenie z serii Opolskie Dni Grania. W Wojewódzkiej Bibliotece Publiczn ... » więcej 2017-12-16, godz. 22:00 "W budżecie zawsze możliwe są korekty". Wiceprezydent Opola o dotacjach na wymianę pieców 1,3 mln złotych chce przeznaczyć w przyszłym roku opolski ratusz na dotacje dla mieszkańców miasta, którzy zdecydują się na wymianę ogrzewania na źródła ogran ... » więcej 2017-12-16, godz. 15:00 Opolanie rzeźbili w lodzie. Trwa Jarmark Bożonarodzeniowy na rynku Choinki, serca czy góry - podczas jarmarku świątecznego na rynku opolanie mieli okazję spróbować rzeźbienia w lodzie. Uzbrojeni w dłuta, piły i widelce przez ... » więcej 2017-12-16, godz. 14:15 Nyscy radni oddają się w ręce mieszkańców. Czekają na wyborców w Bastionie św. Jadwigi W niedzielę (17.12) do Bastionu św. Jadwigi w Nysie radni zapraszają mieszkańców na przedświąteczne spotkanie opłatkowe. Będzie to okazja nie tylko do złożeni ... » więcej 2017-12-16, godz. 13:30 Rusza budowa Opolskiego Betlejem. Jak co roku, będą nowości Zwierzęta, obchody 800-lecia Opola, a także atrakcje dla dzieci - już po raz 19. opolanie będą mogli odwiedzać żywą szopkę w Szczepanowicach. Od kilku tygodni ... » więcej 2017-12-16, godz. 13:10 Czad zabił w Gogolinie 38-letniego mężczyznę Czad znów jest groźny. Do tragedii doszło w jednym z mieszkań w Gogolinie przy ulicy Wyzwolenia. » więcej 2017-12-16, godz. 11:40 Tylko co piąta budka dla nietoperzy w Opolu ma skrzydlatego lokatora. Podsumowanie akcji przyrodników Opolskie nietoperze są umiarkowanie zainteresowane własnym M w Opolu. W zeszłym roku na terenie lasów należących do samorządu zawieszono dla nich specjalnych ... » więcej 2017-12-16, godz. 09:45 Madera: Braki kadrowe w USK mogą być odczuwalne już od stycznia - Będziemy musieli odwołać część zabiegów operacyjnych, trzeba się też spodziewać dłuższych kolejek do lekarzy specjalistów - powiedział w porannej rozmowie ' ... » więcej 2017-12-16, godz. 09:45 Mieszkańcy gminy Gogolin mogą sprawdzić, czy oddychają zanieczyszczonym powietrzem Czujniki jakości powietrza pozwolą na stały monitoring poziomu zanieczyszczeń w gminie Gogolin. » więcej 2017-12-16, godz. 09:45 Doktorzy Clowni charytatywnie na rzecz szpitala w Ozimku „Magia Świąt czy iluzja?” - wydarzenie pod takim tytułem organizuje Fundacja dr Clowna w Opolu. Spotkanie ma charakter charytatywny. Wolontariusze z czerwonym ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »