Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-08-17, 14:00 Autor: Dorota Kłonowska

Nowa podstawówka w Nysie. Organem prowadzącym jest kuria opolska

Termomodernizacja nowego budynku Gimnazjum i Liceum Diecezjalnego [Fot.Dorota Kłonowska]
Termomodernizacja nowego budynku Gimnazjum i Liceum Diecezjalnego [Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
Dotychczasowa siedziba szkoły [Fot.Dorota Kłonowska]
Dotychczasowa siedziba szkoły [Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
Taką zgodę na uruchomienie podstawowego profilu nauki otrzymało nyskie Diecezjalne Gimnazjum i Liceum Humanistyczne, a do utworzenia szkoły podstawowej skłoniły dyrekcję zmiany w systemie oświaty, głównie wygaszanie gimnazjów.
Są jeszcze wolne miejsca w nowej podstawówce, czekają też nowe pomieszczenia, bowiem szkoła obecnie remontuje sąsiadujący, kilkupiętrowy budynek po nyskim ZOZ-ie. Koszty tego przedsięwzięcia pokrywa opolska kuria. Czekają nowoczesne pracownie, nowe meble, wymieniono instalacje, zostały wyremontowane sanitariaty.

- Pierwszaki będą miały także świetlicę czynną od godz. 7.00 do 17.00, pełną opiekę i dużo dodatkowych zajęć rozwijających, głównie językowe, muzyczne, taneczne, nawet planujemy takie rozrywki w weekendy - mówi ksiądz dyrektor Henryk Wolf.

Na razie do pierwszej klasy zapisało się 14 uczniów, jest jeszcze 6 wolnych miejsc. Nawet, jeśli nie będzie chętnych, oddział zostanie otwarty. Do diecezjalnej szkoły są przyjmowane dzieci bez względu na światopogląd rodziców. Obecnie szkoła liczy 255 uczniów i zajmuje w rankingu najlepszych szkół 60 miejsce w kraju i 4 na Opolszczyźnie.
Henryk Wolf

Wiadomości z regionu

2018-07-19, godz. 20:47 Czy głubczyckiemu PKS-owi grozi bankructwo? Powiatowi radni PiS mają wątpliwości co do zarządzania spółką Zbyt niskie płace pracowników, a wysokie rady nadzorczej. Utrzymywanie nierentownych kursów i sprzedaż w 2017 dwóch autokarów za 3.300 złotych netto. Powiatow ... » więcej 2018-07-19, godz. 20:30 Stracił dolary i portfel. Zguby odzyskał dzięki uczciwości mieszkanek Namysłowa 600 dolarów amerykańskich, karty kredytowe, portfel oraz paszport stracił 46-letni rockman z Ukrainy, który w miniony weekend bawił się w Namysłowie na jednej ... » więcej 2018-07-19, godz. 20:00 Prudnik: rosną szeregi związku Solidarność Lucyna Mastyga została wybrana nową szefową prudnickiej Solidarności. Przez 16 lat tamtejszym strukturom tego związku zawodowego przewodziła Waleria Dąbrowska ... » więcej 2018-07-19, godz. 19:25 Wspólna akcja policji i KAS. W powiecie brzeskim zamknięto dwa nielegalne salony gier Dziewięć nielegalnych automatów w dwóch salonach gier zabezpieczyli funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego i Komendy Powiatowej Policji w Brzegu. Po eksperym ... » więcej 2018-07-19, godz. 18:15 Wybór dyrektorki przedszkola w Kędzierzynie-Koźlu nieważny - tak stwierdził wojewoda Konkurs na stanowisko dyrektorki przedszkola numer 17 w Kędzierzynie-Koźlu jest nieważny. Tak stwierdził wojewoda opolski wydając rozstrzygnięcie nadzorcze. » więcej 2018-07-19, godz. 17:34 Poważny wypadek w fabryce pod Strzelcami Opolskimi Po godzinie 14:00 służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku, do którego doszło na terenie zakładów Kronospan. Kobieta spadła z podestu z wysokości około ... » więcej 2018-07-19, godz. 16:45 Bakterie coli w wodzie w Ozimku. Na miejscu jest beczkowóz, sytuacja może potrwać nawet do soboty Woda z ujęcia przy ulicy Częstochowskiej w Ozimku jest niezdatna do picia i kąpieli. Jak wykazały badania Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w w ... » więcej 2018-07-19, godz. 16:30 Kolejne miliony dla szpitala w Kędzierzynie-Koźlu Ponad 9 milionów złotych z pieniędzy unijnych przez Regionalny Program Operacyjny otrzyma szpital w Kędzierzynie-Koźlu. Dzięki temu wyremontowane i doposażone ... » więcej 2018-07-19, godz. 15:37 Młody bocian wypadł z gniazda w Zubrzycach. Trafi do Leśnego Pogotowia Młody bocian wypadł z gniazda w Zubrzycach w powiecie głubczyckim. Na miejsce z interwencją przyjechali strażacy oraz straż miejska z Głubczyc. » więcej 2018-07-19, godz. 14:29 Prudnik: sprawca miał znaczne ilości środków odurzających Do 10 lat więzienia grozi mieszkańcowi Prudnika. 27-letniemu mężczyźnie przedstawiono zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. W jego mieszkani ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »