Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-07-30, 06:55 Autor: Jacek Rudnik (oprac. Grzegorz Dzierugo)

"To niepisany hymn Śląska". Dziś w Gogolinie bicie rekordu wspólnego śpiewania piosenki o Karolince i Karliczku

Dni Gogolina [źródło: http://gogolin.pl/5131/dni-gogolina.html]
Dni Gogolina [źródło: http://gogolin.pl/5131/dni-gogolina.html]
– Mieszkańców prosimy o to, by zabrali ze sobą dobry humor - powiedział w piątkowej porannej rozmowie „W cztery oczy” burmistrz Gogolina Joachim Wojtala zapraszając na niedzielą imprezę na placu Benedyktyńskim, gdzie wystąpią Michał Szpak, zespół IRA, Rafał Brzozowski i Maciej Pol.
Miasto Karolinki i Karliczka to jeden z dwudziestu punktów na mapie wakacyjnej akcji Programu 1. Polskiego Radia - Lato z Radiem. Ważnym punktem imprezy będzie bicie rekordu Polski w liczbie osób śpiewających pieśń "Poszła Karolinka do Gogolina".

– Aktualny rekord to 1087 wykonawców, ale to jest taki nasz regionalny, gogoliński rekord z uwagi na to, że potraktowaliśmy jako zabawę, a z drugiej strony jako chęć dbania o te przepiękne tradycje – zapewniał gość rozmowy.

Za precyzyjne policzenie uczestników bicia rekordu będą odpowiedzialne specjalne zespoły osób oraz zainstalowane w tym celu bramki elektroniczne. Atrakcje w Gogolinie, także te związane z promowaniem tradycyjnej kuchni śląskiej rozpoczną się już od rana.

– Będą różnego rodzaju pikniki na placu benedyktyńskim. O 10:00 spotkanie z Tadeuszem Mytnikiem, Mieczysławem Nowickim, kolarzami. Organizujemy wiele akcji promujących zdrowy styl życia, specjały kulinarne, aby zarekomendować naszych restauratorów – mówił burmistrz.

Wielkie muzyczne święto rozpocznie się oficjalnie w Gogolinie o 16:00 i będzie powiązane z 50-leciem odsłonięcia pomnika Karolinki i Karliczka w tym mieście.

Wstęp na plac Benedyktyński będzie bezpłatny. Burmistrz dodaje, że w miarę możliwości warto przyjechać do Gogolina na rowerze. Organizatorzy wyznaczą specjalne parkingi, ale o miejsce dla samochodu i tak może być trudno.
Joachim Wojtala cz.1
Joachim Wojtala cz.2

Wiadomości z regionu

2019-10-18, godz. 21:30 Festiwal Impuls pokaże jak działa wolontariat w praktyce Rozpalą chęć działania i pomagania, a przy tym pokażą jak funkcjonuje wolontariat w praktyce. W ramach Festiwalu Wolontariatu Impuls opolanie będą mogli jutro ... » więcej 2019-10-18, godz. 20:45 Opolanie wybierają radnych dzielnicowych Ruszyło głosowanie na członków rad dzielnic Opola. Tym razem aby zachęcić do udziału w głosowaniu miasto wprowadziło zmiany. Wystarczy wejść na stronę interne ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:55 Pracownicy służby zdrowia świętowali dzień swojego patrona Pracownicy służby zdrowia z diecezji opolskiej modlili się na tradycyjnej pielgrzymce w sanktuarium w Winowie. Coroczne spotkanie odbywa się w dniu wspomnieni ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:54 Brzeg przystankiem na trasie "europejskiej" rzeźby. Love Hate pozostanie w mieście do 29 października Odwiedziła między innymi czeski Beroun i Pragę, Arcachon we Francji czy stolicę Belgii, Brukselę. Dziś (18.10) zawitała do Brzegu. Mowa o rzeźbie Love Hate, k ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:17 Podrożeje woda w Opolu. To podwyżka o prawie 15 procent Cenny wody w Opolu idą w górę o prawie 15 procent - takie zawiadomienia otrzymali mieszkańcy opolskich osiedli. Tym, którzy nie mieszkają w blokach, podpowiad ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:15 Debata o przyszłości szkoły w Liceum Ogólnokształcącym numer 2 w Opolu 'Jaka szkoła ?' - pod takim hasłem w Liceum Ogólnokształcącym numer 2 w Opolu odbyła się debata. Wzięli w niej udział uczniowie, rodzice, nauczyciele i przeds ... » więcej 2019-10-18, godz. 18:00 Cytryną zamiast mandatu uczniowie karali kierowców za przekroczenie prędkości Zamiast mandatu za przekroczenie prędkości w rejonie szkoły - plasterek cytryny. Taką nietypową akcję dla nieodpowiedzialnych kierowców przygotowali uczniowie ... » więcej 2019-10-18, godz. 17:30 Głuchołaskie Złote Ścieżki dla rowerzystów coraz dłuższe. Będzie też tzw. kreska dla downhillowców Powstała atrakcja dla rowerzystów szukających adrenaliny w górskim terenie. O ponad dwa kilometry powiększyły się single tracki na Górze Parkowej w Głuchołaza ... » więcej 2019-10-18, godz. 17:02 Do jesieni 2022 przy ul. 1 Maja w Opolu powstanie nowy dworzec. Będą też parkingi i zielone tarasy Za dwa lata w miejscu dworca PKS w Opolu powstanie wielopoziomowy parking ze stanowiskami autobusowymi na parterze. Budowy podjęła się firma Warbud, której mi ... » więcej 2019-10-18, godz. 16:45 Fundacja Kwitnące Talenty proponuje "powyborcze zero waste". Banery i plakaty przerobią na torby i piórniki Torby, piórniki, czy posłania dla psów - a wszystko z banerów wyborczych. Fundacja Kwitnące talenty ma pomysł na wykorzystanie materiałów, które zostały w prz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »