Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-07-06, 16:30 Autor: Monika Pawłowska

Ratownicy medyczni mówią o zaostrzeniu protestu. "Spotkanie z wojewodą niewiele zmieniło"

Opolscy ratownicy medyczni walczą o podwyżki płac [fot. Monika Pawłowska]
Opolscy ratownicy medyczni walczą o podwyżki płac [fot. Monika Pawłowska]
Opolscy ratownicy medyczni walczą o podwyżki płac [fot. Monika Pawłowska]
Opolscy ratownicy medyczni walczą o podwyżki płac [fot. Monika Pawłowska]
Ratownicy medyczni, którzy od maja prowadzą protest, po raz kolejny spotkali się z wicewojewodą Violettą Porowską.
Mimo prowadzonych rozmów nie są jednak usatysfakcjonowani z efektów i zapowiadają zaostrzenie strajku.

- Nic konkretnego nie osiągnęliśmy, bo pani wojewoda od początku twierdziła, że nie może nic zrobić w kwestii wzrostu naszych płac - mówi Ireneusz Szafraniec, koordynator protestu w województwie.

- Mieliśmy nadzieję, że otrzymamy jakąś informację odnośnie możliwości wzrostu naszych płac regionalnie, czyli dysponenci, po porozumieniu z wojewodą, podwyższą nam płace, dadzą nam podwyżki do grupy, natomiast informacja, że od lipca zostały przekazane jakieś większe pieniądze na ratownictwo medyczne, bez informacji jakie to są pieniądze i w jakiej formie pracodawcy będą nam je przekazywali, to jest dla nas żadna informacja - podkreśla.

- To wszystko co mogłam zrobić na tym poziomie - mówi z kolei wicewojewoda Violetta Porowska i przypomina, że równolegle na etapie centralnym prowadzone są w ministerstwie rozmowy odnośnie podwyżek, których część od 1 lipca stała się faktem.

- Jestem bardzo zadowolona ze swojej misji, bo dwukrotnie podjęłam rozmowy z dysponentami medycznymi, gdzie jasno powiedziałam, że pracodawcy też powinni się dołożyć do podwyżek, które daje rząd. Zadeklarowali oni, że w ramach podniesionego kontraktu na drugie półrocze 2017 roku, bezwzględnie przemyślą wsparcie dla ratowników medycznych w formie premii, dodatków specjalnych czy nagród. Nie będzie to jednak podwyżka zasadniczych pensji - tłumaczy.

Przedstawiciele ratowników medycznych informują, że jest kilka możliwości nasilenia protestu: zbiorowe wypowiedzenia, oddawanie krwi konkretnego dnia, a nawet strajk głodowy, który miałby narastać.
Ireneusz Szafraniec
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2022-09-25, godz. 21:45 Ponad 50 mln zł wsparcia z MEiN dla Politechniki Opolskiej 51 milionów 150 tysięcy złotych dla Politechniki Opolskiej. Symboliczny czek trafił dziś (25.09) na ręce rektora uczelni, a przekazał go minister edukacji… » więcej 2022-09-25, godz. 21:25 Jarosław Kaczyński w Opolu: stawką wyborów będzie prawda i godność - Żyjemy dziś w podwójnej rzeczywistości - mówił dziś (25.09) w Opolu Jarosław Kaczyński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości na spotkaniu, które zorganizowano… » więcej 2022-09-25, godz. 20:15 Kolejna zmiana w organizacji ruchu w związku z budową obwodnicy Olesna Już w najbliższy wtorek (27.09) zmieni się organizacja ruchu w ciągu drogi S11 w związku z budową obwodnicy Olesna. Kierowcy jadący od Łomnicy w stronę… » więcej 2022-09-25, godz. 20:05 Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z mieszkańcami Opola. Wśród tematów reparacje, wojna na Ukrainie i wybory… Reparacje od Niemiec, wojna na Ukrainie oraz zbliżające się wybory zdominowały spotkanie Jarosława Kaczyńskiego, prezesa Prawa i Sprawiedliwości, z mieszkańcami… » więcej 2022-09-25, godz. 19:35 Wspominali o. Maksymiliana Kolbe. Oficjalne uroczystości w Jasienicy Dolnej W tym roku minęło 81 lat od męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbe. Dziś (25.09) w Jasienicy Dolnej odbyły się uroczystości upamiętniające tę… » więcej 2022-09-25, godz. 18:20 Odblokowano autostradę A4 po zderzeniu trzech samochodów między węzłami Kędzierzyn-Koźle a Strzelce Opolskie Zderzyły się tam 3 auta, którymi podróżowało w sumie 13 osób. Nikt nie został poszkodowany. » więcej 2022-09-25, godz. 18:00 Akademia Młodych Serc przy Politechnice Opolskiej czeka na kolejnych studentów Politechnika Opolska ruszyła z rekrutacją do Akademii Młodych Serc. To cykl zajęć o zdrowym i satysfakcjonującym sposobie życia skierowany nie tylko dla… » więcej 2022-09-25, godz. 17:56 ''Chcemy pamiętać o naszych rodakach, którzy nie wyrzekli się polskości''. W Głubczycach uczczono 100. rocznicę… Uroczysta msza święta w kościele parafialnym Narodzenia Najświętszej Maryi w Głubczycach rozpoczęła obchody 100. rocznicy powstania ''Rodła'' - Związku… » więcej 2022-09-25, godz. 16:48 Jarosław Kaczyński odwiedził Nysę. Tłumy mieszkańców na spotkaniu z prezesem Prawa i Sprawiedliwości [ZDJĘCIA… Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński spotkał się dziś (25.09) z mieszkańcami Nysy. Wśród najważniejszych tematów, które poruszył lider… » więcej 2022-09-25, godz. 15:45 Wycieczkę po regionie zaplanujesz z nową stroną OROT-u Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna uruchomiła portal visitopolskie.pl w całkowicie nowej odsłonie. To strona, która ma skupiać najważniejsze atrakcje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »