Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-06-18, 17:45 Autor: Kamila Gal-Skorupa

Spekulacje wokół KFPP oczami młodzieżówek partyjnych w Loży Radiowej

Błażej Śmiech, Tobiasz Gajda, Remigiusz Karpowicz [fot. Paula Hołubowicz]
Błażej Śmiech, Tobiasz Gajda, Remigiusz Karpowicz [fot. Paula Hołubowicz]
Bartosz Świerczyński, Piotr Słodkowski, Jacek Jaszczyszyn [fot. Paula Hołubowicz]
Bartosz Świerczyński, Piotr Słodkowski, Jacek Jaszczyszyn [fot. Paula Hołubowicz]
Przedstawiciele młodzieżówek partyjnych w Loży Radiowej dyskutowali o spekulacjach związanych z festiwalem opolskim. Wczoraj pojawiła się informacja, że zamiast Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej jesienią w Opolu odbędzie się Jugen Festiwal Młodych. Zdementował to opolski ratusz.
Bartosz Świerczyński z Mniejszości Niemieckiej zaznaczył, że Jugen Festiwal Młodych nie jest inicjatywą prezydenta Opola, a Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim i nie odbędzie się w zastępstwie za KFPP. - My nie możemy odpowiadać za rozprzestrzenienie się takiego "newsa" w mediach, nie możemy się też obarczać jakąkolwiek winą. To jest oddolna inicjatywa mniejszości niemieckiej i nie ma żadnego powiązania z festiwalem – dodaje.

- Bardzo łatwo jest manipulować informacją w internecie, ta sytuacja pokazała jak agresywnie działają media prawicowe - mówi Tobiasz Gajda z Nowoczesnej. - Granie kartą niemiecką na naszym terenie jest bardzo wrażliwe i bardzo łatwe. Wprowadza się opinię publiczną, nawet nie sympatyzującą ze skrajną prawicą, w błąd, jeśli kreuje się takie treści - wyjaśnia.

- Kiedy przeczytałem pierwszy raz o organizacji festiwalu Mniejszości Niemieckiej zamiast opolskiego festiwalu uwierzyłem w to - przyznaje Piotr Słodkowski, reprezentujący PiS. - Uwierzyłem, bo nie sprawdzałem tego dokładnie, gdybym sprawdził to bym zrozumiał. W pierwszym momencie było to dla mnie coś dziwnego. Faktycznie manipulacja informacją w internecie jest bardzo prosta, bo trafiłem na newsa, na którym było zamieszczone zdjęcie amfiteatru - dodaje.

- Ta prowokacja szybko wyszła na jaw. Żałuję tylko, że prezydent negatywnie odniósł się do festiwalu, który ma być zorganizowany przez mniejszość niemiecką - zaznacza Błażej Śmiech z Platformy Obywatelskiej. - To jest nauczka na przyszłość, żeby to co przeczytamy w internecie, sprawdzić wielokrotnie, a nie ślepo w to wierzyć. Jest mnóstwo autorów, w internecie każdy może być specjalistą - tłumaczy.

- Na pewno wezmę udział w festiwalu młodych, nie rozumiem zamieszania wokół tej imprezy - mówi Jacek Jaszczyszyn z Forum Młodych Ludowców. - Nie jest to dla mnie dziwne, że młodzi ludzie nie ważne z jakiego ugrupowania politycznego, czy jakiej narodowości się bawią razem, bo pochodzę z takiej miejscowości, w której mniejszość niemiecka się przewija - dodaje.

Remigiusz Karpowicz z ugrupowania Kukiz’15 na ten temat nie chciał się wypowiadać, dlatego że nie zapoznał się z informacją dotyczącą organizacji festiwalu mniejszości niemieckiej.
Bartosz Świerczyński
Błażej Śmiech
Jacek Jaszczyszyn
Piotr Słodkowski
Tobiasz Gajda

Wiadomości z regionu

2018-01-21, godz. 18:41 Zaśpiewali kolędy dla babć i dziadków Z okazji Dania Babci i Dziadka w kościele św. Anny Opolu odbył się noworoczny koncert kolęd podczas którego wystąpiły dzieci z opolskiej dzielnicy Wróblin, a ... » więcej 2018-01-21, godz. 17:00 Dla babci najlepsza laurka - dzisiaj obchodzimy Dzień Babci Kwiaty, bombonierki i oczywiście laurki - to najczęstsze prezenty jakie otrzymają dziś babcie a jutro dziadkowie. Jak zaznaczają jednak, najważniejsza jest pa ... » więcej 2018-01-21, godz. 15:34 Radni Brzezia zdecydowali o najbliższych inwestycjach w dzielnicy Mała dzielnica, ale sporo inwestycji. Radni Brzezia w Opolu na ostatnim spotkaniu podjęli kilka uchwał inwestycyjnych i stawiają przede wszystkim na bezpiecze ... » więcej 2018-01-21, godz. 13:00 Zbadają pamięć babć i dziadków. Bezpłatne badania przesiewowe na chorobę Alzheimera Mieszkańcy z całego regionu mogą skorzystać z bezpłatnych badań przesiewowych na chorobę Alzheimera organizowanych z okazji dnia babci i dziadka. Uczestnicy m ... » więcej 2018-01-21, godz. 05:00 Miś, cyganka, ksiądz i lekarz. W Dębiu tradycyjnie wodzili niedźwiedzia [GALERIA] Kolorowy orszak przeszedł przez całą wieś, żeby wieczorem spotkać się na zabawie karnawałowej , podczas której niedźwiedź symbolicznie został zabity. » więcej 2018-01-20, godz. 20:00 Mężczyzna wszedł pod koła fiata na Niemodlińskiej w Opolu. Prawdopodobnie uciekał po kradzieży Pieszy został potrącony przez osobowego fiata na ulicy Niemodlińskiej w Opolu nieopodal osiedla Dambonia. » więcej 2018-01-20, godz. 18:35 Policja poszukuje świadków wypadku w Zakrzowie Turawskim Policjanci z Opola poszukują świadków wypadku do jakiego doszło 16 listopada ubiegłego roku w Zakrzowie Turawskim. » więcej 2018-01-20, godz. 18:00 Pomnik Historii w Brzegu? Piastowski zamek walczy o ten zaszczytny tytuł Muzeum Piastów Śląskich odwiedziła kilkunastoosobowa grupa przedstawicieli Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Delegacja przyglądała się ostatniej siedzibie ksi ... » więcej 2018-01-20, godz. 18:00 Sztuczny śnieg na Górce Śmierci w Opolu? MOSiR z pomysłu nie rezygnuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu szacuje koszty związane z możliwością naśnieżenia Górki Śmierci na os. Armii Krajowej. Przypomnijmy, taka inicjatyw ... » więcej 2018-01-20, godz. 18:00 Zima z Radiem Opole, jesteśmy z Państwem w Zieleńcu [FILM, ZDJĘCIA] Już drugi raz Radio Opole towarzyszy narciarzom, którzy smakują białego szaleństwa w Zieleńcu. Tym razem naszą ekipę można spotkać przy stoku 'Gryglówka'. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »