Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-06-18, 17:45 Autor: Kamila Gal-Skorupa

Spekulacje wokół KFPP oczami młodzieżówek partyjnych w Loży Radiowej

Błażej Śmiech, Tobiasz Gajda, Remigiusz Karpowicz [fot. Paula Hołubowicz]
Błażej Śmiech, Tobiasz Gajda, Remigiusz Karpowicz [fot. Paula Hołubowicz]
Bartosz Świerczyński, Piotr Słodkowski, Jacek Jaszczyszyn [fot. Paula Hołubowicz]
Bartosz Świerczyński, Piotr Słodkowski, Jacek Jaszczyszyn [fot. Paula Hołubowicz]
Przedstawiciele młodzieżówek partyjnych w Loży Radiowej dyskutowali o spekulacjach związanych z festiwalem opolskim. Wczoraj pojawiła się informacja, że zamiast Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej jesienią w Opolu odbędzie się Jugen Festiwal Młodych. Zdementował to opolski ratusz.
Bartosz Świerczyński z Mniejszości Niemieckiej zaznaczył, że Jugen Festiwal Młodych nie jest inicjatywą prezydenta Opola, a Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim i nie odbędzie się w zastępstwie za KFPP. - My nie możemy odpowiadać za rozprzestrzenienie się takiego "newsa" w mediach, nie możemy się też obarczać jakąkolwiek winą. To jest oddolna inicjatywa mniejszości niemieckiej i nie ma żadnego powiązania z festiwalem – dodaje.

- Bardzo łatwo jest manipulować informacją w internecie, ta sytuacja pokazała jak agresywnie działają media prawicowe - mówi Tobiasz Gajda z Nowoczesnej. - Granie kartą niemiecką na naszym terenie jest bardzo wrażliwe i bardzo łatwe. Wprowadza się opinię publiczną, nawet nie sympatyzującą ze skrajną prawicą, w błąd, jeśli kreuje się takie treści - wyjaśnia.

- Kiedy przeczytałem pierwszy raz o organizacji festiwalu Mniejszości Niemieckiej zamiast opolskiego festiwalu uwierzyłem w to - przyznaje Piotr Słodkowski, reprezentujący PiS. - Uwierzyłem, bo nie sprawdzałem tego dokładnie, gdybym sprawdził to bym zrozumiał. W pierwszym momencie było to dla mnie coś dziwnego. Faktycznie manipulacja informacją w internecie jest bardzo prosta, bo trafiłem na newsa, na którym było zamieszczone zdjęcie amfiteatru - dodaje.

- Ta prowokacja szybko wyszła na jaw. Żałuję tylko, że prezydent negatywnie odniósł się do festiwalu, który ma być zorganizowany przez mniejszość niemiecką - zaznacza Błażej Śmiech z Platformy Obywatelskiej. - To jest nauczka na przyszłość, żeby to co przeczytamy w internecie, sprawdzić wielokrotnie, a nie ślepo w to wierzyć. Jest mnóstwo autorów, w internecie każdy może być specjalistą - tłumaczy.

- Na pewno wezmę udział w festiwalu młodych, nie rozumiem zamieszania wokół tej imprezy - mówi Jacek Jaszczyszyn z Forum Młodych Ludowców. - Nie jest to dla mnie dziwne, że młodzi ludzie nie ważne z jakiego ugrupowania politycznego, czy jakiej narodowości się bawią razem, bo pochodzę z takiej miejscowości, w której mniejszość niemiecka się przewija - dodaje.

Remigiusz Karpowicz z ugrupowania Kukiz’15 na ten temat nie chciał się wypowiadać, dlatego że nie zapoznał się z informacją dotyczącą organizacji festiwalu mniejszości niemieckiej.
Bartosz Świerczyński
Błażej Śmiech
Jacek Jaszczyszyn
Piotr Słodkowski
Tobiasz Gajda

Wiadomości z regionu

2017-10-24, godz. 11:00 Nietoperze będą rządzić w Namysłowie. Rusza projekt za 3 mln zł Powiat namysłowski wspólnie z gminą Wilków oficjalnie rozpoczęły realizację projektu ochrony nietoperzy bytujących na terenie szpitala przy ul. Oleśnickiej. W ... » więcej 2017-10-24, godz. 10:16 Dziś ostatnie pożegnanie Ryszarda Kowalczyka - To dla mnie bardzo smutna chwila, prawdopodobnie nie będę w stanie dziś zabrać głosu - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Bogusław Bardon, opols ... » więcej 2017-10-24, godz. 10:10 Opole: Poranny paraliż na Zaodrzu Kładka na ul. Niemodlińskiej w Opolu była dziś (24.10) zamknięta w porannych godzinach szczytu. Drogowcy z remontem wkroczyli też na ulicę Partyzancką. Jak po ... » więcej 2017-10-24, godz. 07:45 Projekt, w którym dzieci są najważniejsze. Głubczyce współpracują z Czechami Warsztaty ceramiczne, fotograficzne, przygotowywanie materiałów telewizyjnych oraz liczne spotkania i ćwiczenia ze strażakami - między innymi z zakresu udziel ... » więcej 2017-10-24, godz. 07:00 Kolejna ulica w Strzelcach Opolskich ma zmienić nazwę. Jej patronem jest Jan Rychel Wojewoda opolski domaga się zmiany nazwy kolejnej ulicy w Strzelcach Opolskich. Pismo w tej sprawie wpłynęło do urzędu miasta w miniony piątek. W środę zaplan ... » więcej 2017-10-24, godz. 06:00 Drogowcy zamykają ulicę Partyzancką w Opolu Od wtorku (24.10) ulica Partyzancka w Opolu będzie całkowicie wyłączona z ruchu. » więcej 2017-10-24, godz. 05:00 Dziś (24.10) na cmentarzu w Opolu pożegnamy Ryszarda Kowalczyka Ryszard Kowalczyk zostanie pochowany dziś (24.10) o godzinie 11.00 na cmentarzu w Opolu-Półwsi. W pogrzebie o charakterze państwowym mają uczestniczyć między ... » więcej 2017-10-23, godz. 23:00 W Nysie polskie i czeskie seniorki startują w wyborach miss. Za nimi wizyta u fryzjera Panie szykują się do wyborów miss 50+. Ćwiczą choreografię, odwiedziły fryzjera, makijażystkę i wybierały stylizację. Wiadomo już, że do finału zakwalifikował ... » więcej 2017-10-23, godz. 21:20 Hybrydowa sala operacyjna w USK. Do inwestycji dołoży resort zdrowia Nowoczesny sprzęt do leczenia pacjentów na oddziale chirurgii naczyniowej, kardiologii i kardiochirurgii trafi do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opol ... » więcej 2017-10-23, godz. 21:10 Katarzyna Czochara: Są pieniądze na remont Aleksandrówki w Jarnołtówku - Remont i doposażenie Aleksandrówki w Jarnołtówku będzie możliwe dzięki dodatkowym 4 milionom złotych ze środków rządowych - powiedziała w poniedziałkowej Lo ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »