Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-06-18, 17:45 Autor: Kamila Gal-Skorupa

Spekulacje wokół KFPP oczami młodzieżówek partyjnych w Loży Radiowej

Błażej Śmiech, Tobiasz Gajda, Remigiusz Karpowicz [fot. Paula Hołubowicz]
Błażej Śmiech, Tobiasz Gajda, Remigiusz Karpowicz [fot. Paula Hołubowicz]
Bartosz Świerczyński, Piotr Słodkowski, Jacek Jaszczyszyn [fot. Paula Hołubowicz]
Bartosz Świerczyński, Piotr Słodkowski, Jacek Jaszczyszyn [fot. Paula Hołubowicz]
Przedstawiciele młodzieżówek partyjnych w Loży Radiowej dyskutowali o spekulacjach związanych z festiwalem opolskim. Wczoraj pojawiła się informacja, że zamiast Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej jesienią w Opolu odbędzie się Jugen Festiwal Młodych. Zdementował to opolski ratusz.
Bartosz Świerczyński z Mniejszości Niemieckiej zaznaczył, że Jugen Festiwal Młodych nie jest inicjatywą prezydenta Opola, a Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim i nie odbędzie się w zastępstwie za KFPP. - My nie możemy odpowiadać za rozprzestrzenienie się takiego "newsa" w mediach, nie możemy się też obarczać jakąkolwiek winą. To jest oddolna inicjatywa mniejszości niemieckiej i nie ma żadnego powiązania z festiwalem – dodaje.

- Bardzo łatwo jest manipulować informacją w internecie, ta sytuacja pokazała jak agresywnie działają media prawicowe - mówi Tobiasz Gajda z Nowoczesnej. - Granie kartą niemiecką na naszym terenie jest bardzo wrażliwe i bardzo łatwe. Wprowadza się opinię publiczną, nawet nie sympatyzującą ze skrajną prawicą, w błąd, jeśli kreuje się takie treści - wyjaśnia.

- Kiedy przeczytałem pierwszy raz o organizacji festiwalu Mniejszości Niemieckiej zamiast opolskiego festiwalu uwierzyłem w to - przyznaje Piotr Słodkowski, reprezentujący PiS. - Uwierzyłem, bo nie sprawdzałem tego dokładnie, gdybym sprawdził to bym zrozumiał. W pierwszym momencie było to dla mnie coś dziwnego. Faktycznie manipulacja informacją w internecie jest bardzo prosta, bo trafiłem na newsa, na którym było zamieszczone zdjęcie amfiteatru - dodaje.

- Ta prowokacja szybko wyszła na jaw. Żałuję tylko, że prezydent negatywnie odniósł się do festiwalu, który ma być zorganizowany przez mniejszość niemiecką - zaznacza Błażej Śmiech z Platformy Obywatelskiej. - To jest nauczka na przyszłość, żeby to co przeczytamy w internecie, sprawdzić wielokrotnie, a nie ślepo w to wierzyć. Jest mnóstwo autorów, w internecie każdy może być specjalistą - tłumaczy.

- Na pewno wezmę udział w festiwalu młodych, nie rozumiem zamieszania wokół tej imprezy - mówi Jacek Jaszczyszyn z Forum Młodych Ludowców. - Nie jest to dla mnie dziwne, że młodzi ludzie nie ważne z jakiego ugrupowania politycznego, czy jakiej narodowości się bawią razem, bo pochodzę z takiej miejscowości, w której mniejszość niemiecka się przewija - dodaje.

Remigiusz Karpowicz z ugrupowania Kukiz’15 na ten temat nie chciał się wypowiadać, dlatego że nie zapoznał się z informacją dotyczącą organizacji festiwalu mniejszości niemieckiej.
Bartosz Świerczyński
Błażej Śmiech
Jacek Jaszczyszyn
Piotr Słodkowski
Tobiasz Gajda

Wiadomości z regionu

2017-08-18, godz. 18:45 Plantacje konopi w lesie. "Gospodarz" zatrzymany przez kluczborską policję Mieszkaniec powiatu kluczborskiego nielegalnie uprawiał konopie indyjskie na kilku plantacjach. Zatrzymali go tamtejsi policjanci, zajmujący się przestępczośc ... » więcej 2017-08-18, godz. 18:18 Będą wiosłować przez 2,5 tys. kilometrów. Cel - pomoc fundacjom Prawie 2,5 tysiąca kilometrów przepłyną Piotr Furman i Krzysztof Więckiewicz, którzy dziś wypłynęli łodzią wiosłową do Londynu. Rejs rozpoczął się w kędzierzy ... » więcej 2017-08-18, godz. 17:10 Projekt planu zagospodarowania Dobrzenia Wielkiego do wglądu mieszkańców Część Dobrzenia Wielkiego będzie mieć nowy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. » więcej 2017-08-18, godz. 16:36 Beata Polaczek kończy pracę w CWK w Opolu. Ratusz: będzie nowy konkurs Opolski ratusz nie przedłuży umowy z Beatą Polaczek, szefową Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Opolu. Dyrektor CWK została zatrudniona w lutym na okres pr ... » więcej 2017-08-18, godz. 15:42 25 lat po wielkim pożarze. W Kuźni Raciborskiej wspominano tragedię z 1992 roku [FILM, ZDJĘCIA] - Lekcja z 1992 roku bardzo dobrze została zapamiętana - to zdanie wielokrotnie powtarzano w Kuźni Raciborskiej, gdzie 25 lat temu wybuchł największy pożar w ... » więcej 2017-08-18, godz. 15:36 Paczków i Otmuchów wspólnie remontują zabytki. Otmuchowski Zamek Dolny już w nowej odsłonie Zamek Dolny w Otmuchowie, czyli tamtejszy magistrat już jest wyremontowany, kończy się także remont paczkowskiego ratusza. Partnerem wiodącym wspólnego projek ... » więcej 2017-08-18, godz. 14:15 Po co ktoś podciął drzewa wzdłuż drogi w Wawelnie? Nieznany sprawca okaleczył dwie topole przy drodze wojewódzkiej numer 435 między Wawelnem a Chróściną Opolską. » więcej 2017-08-18, godz. 13:45 Najbardziej zniszczone odcinki dróg w powiecie oleskim zostaną wyremontowane do końca roku Drogi powiatu oleskiego, które są w najgorszym stanie zostaną naprawione jeszcze w tym roku. Starostwo zapewnia, że nie będzie to tylko łatanie dziur, ale cał ... » więcej 2017-08-18, godz. 13:15 Nysanka dała 20 tys. zł fałszywemu policjantowi. Zgłoszeń usiłowania oszustwa było wczoraj więcej 20 tysięcy zł pozbyła się nysanka nieopatrznie przekazując taką kwotę kurierowi - rzekomemu policjantowi. Wcześniej telefonicznie oszust przekonywał ją, że pi ... » więcej 2017-08-18, godz. 13:01 Utrudnienia na wojewódzkiej drodze między Głubczycami a Kietrzem Jak informują strażacy na drodze nr 416 w miejscowości Boguchwałów kierujący osobowym fordem stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w słup, a następnie dacho ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »