Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-06-18, 17:45 Autor: Kamila Gal-Skorupa

Spekulacje wokół KFPP oczami młodzieżówek partyjnych w Loży Radiowej

Błażej Śmiech, Tobiasz Gajda, Remigiusz Karpowicz [fot. Paula Hołubowicz]
Błażej Śmiech, Tobiasz Gajda, Remigiusz Karpowicz [fot. Paula Hołubowicz]
Bartosz Świerczyński, Piotr Słodkowski, Jacek Jaszczyszyn [fot. Paula Hołubowicz]
Bartosz Świerczyński, Piotr Słodkowski, Jacek Jaszczyszyn [fot. Paula Hołubowicz]
Przedstawiciele młodzieżówek partyjnych w Loży Radiowej dyskutowali o spekulacjach związanych z festiwalem opolskim. Wczoraj pojawiła się informacja, że zamiast Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej jesienią w Opolu odbędzie się Jugen Festiwal Młodych. Zdementował to opolski ratusz.
Bartosz Świerczyński z Mniejszości Niemieckiej zaznaczył, że Jugen Festiwal Młodych nie jest inicjatywą prezydenta Opola, a Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim i nie odbędzie się w zastępstwie za KFPP. - My nie możemy odpowiadać za rozprzestrzenienie się takiego "newsa" w mediach, nie możemy się też obarczać jakąkolwiek winą. To jest oddolna inicjatywa mniejszości niemieckiej i nie ma żadnego powiązania z festiwalem – dodaje.

- Bardzo łatwo jest manipulować informacją w internecie, ta sytuacja pokazała jak agresywnie działają media prawicowe - mówi Tobiasz Gajda z Nowoczesnej. - Granie kartą niemiecką na naszym terenie jest bardzo wrażliwe i bardzo łatwe. Wprowadza się opinię publiczną, nawet nie sympatyzującą ze skrajną prawicą, w błąd, jeśli kreuje się takie treści - wyjaśnia.

- Kiedy przeczytałem pierwszy raz o organizacji festiwalu Mniejszości Niemieckiej zamiast opolskiego festiwalu uwierzyłem w to - przyznaje Piotr Słodkowski, reprezentujący PiS. - Uwierzyłem, bo nie sprawdzałem tego dokładnie, gdybym sprawdził to bym zrozumiał. W pierwszym momencie było to dla mnie coś dziwnego. Faktycznie manipulacja informacją w internecie jest bardzo prosta, bo trafiłem na newsa, na którym było zamieszczone zdjęcie amfiteatru - dodaje.

- Ta prowokacja szybko wyszła na jaw. Żałuję tylko, że prezydent negatywnie odniósł się do festiwalu, który ma być zorganizowany przez mniejszość niemiecką - zaznacza Błażej Śmiech z Platformy Obywatelskiej. - To jest nauczka na przyszłość, żeby to co przeczytamy w internecie, sprawdzić wielokrotnie, a nie ślepo w to wierzyć. Jest mnóstwo autorów, w internecie każdy może być specjalistą - tłumaczy.

- Na pewno wezmę udział w festiwalu młodych, nie rozumiem zamieszania wokół tej imprezy - mówi Jacek Jaszczyszyn z Forum Młodych Ludowców. - Nie jest to dla mnie dziwne, że młodzi ludzie nie ważne z jakiego ugrupowania politycznego, czy jakiej narodowości się bawią razem, bo pochodzę z takiej miejscowości, w której mniejszość niemiecka się przewija - dodaje.

Remigiusz Karpowicz z ugrupowania Kukiz’15 na ten temat nie chciał się wypowiadać, dlatego że nie zapoznał się z informacją dotyczącą organizacji festiwalu mniejszości niemieckiej.
Bartosz Świerczyński
Błażej Śmiech
Jacek Jaszczyszyn
Piotr Słodkowski
Tobiasz Gajda

Wiadomości z regionu

2018-04-22, godz. 15:30 Kwitną aleje czereśniowe wokół Góry św. Anny Aleje czereśniowe w okolicy Góry św. Anny są w pełni rozkwitu. Nie trzeba jechać do dalekiej Japonii, żeby napawać się ich urokiem. Tylko przy drogach prowadz ... » więcej 2018-04-22, godz. 14:30 Krasiejów pełen turystów. Przyjechali fani caravaningu Ponad 400 uczestników, w tym 140 dzieci - zakończył się Ogólnopolski Zlot Caravaningowy „Krasiejów 2018”. Fani biwakowania, właściciele kamperów i przyczep ke ... » więcej 2018-04-22, godz. 14:30 Jubileuszowa wystawa psów w Zakrzowie [ZDJĘCIA] Od rana w Gminnym Ośrodku Sportu w Zakrzowie królują psie piękności. Odbywa się tam jubileuszowa, 25. Krajowa Wystawa Psów Rasowych. Przyjechali właściciele k ... » więcej 2018-04-22, godz. 13:00 Prudnik: pracownia rehabilitacyjna usprawni pacjentów szpitala Polepsza się sytuacja finansowa szpitala powiatowego w Prudniku. Po raz pierwszy od ponad dekady wynik finansowy jest bliski zbilansowania się. Zasilające go ... » więcej 2018-04-22, godz. 12:00 Czy Opolszczyzna potrzebuje parku narodowego? Samorządowcy mają obawy, naukowcy przekonują, że warto Na Opolszczyźnie miałby powstać park narodowy. To pomysł niektórych naukowców, biologów, ekologów i osób związanych z przyrodą. Pod uwagę brane są tereny Stob ... » więcej 2018-04-22, godz. 12:00 Radio Sygnały świętuje 61. urodziny Najstarsza opolska akademicka rozgłośnia obchodzi 61. urodziny. Radio Sygnały zaczęło nadawać w 1957 roku. Zgodnie z jubileuszową tradycją, tyle ile lat ma st ... » więcej 2018-04-22, godz. 10:30 Opolski plac Mickiewicza potrzebuje rewitalizacji. Zabiega o to rada dzielnicy Z jednej strony strefa dla sportowców, z drugiej dla maluchów - tak widzą nowy plac Adama Mickiewicza w Opolu mieszkańcy dzielnicy Śródmieście. Tamtejsza rada ... » więcej 2018-04-22, godz. 08:45 Zdewastowano boisko w Blachowni. Sprawcą kierowca z rajdowym zacięciem W noc poprzedzającą mecz na szczycie piłkarskiej klasy B, pomiędzy TKKF Blachowianka a LZS Raszowa, murawa boiska w Blachowni została zdewastowana przez amato ... » więcej 2018-04-22, godz. 08:00 Coraz młodsi opolanie trafiają do ośrodka Szansa. To często ofiary przemocy domowej Spada średnia wieku mieszkańców opolskiego ośrodka readaptacji 'Szansa' - tak wynika z analiz pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Powodem jest n ... » więcej 2018-04-21, godz. 22:00 Koncert barokowy, teatr ognia i iluminacja świetlna to kulminacyjny moment Dnia Ochrony Zabytków w Niemodlinie Od czwartku mieszkańcy, jak i przyjezdni mogą zwiedzać zamek w raz z przewodnikiem, a także wziąć udział w warsztatach ceramicznych. Dla najmłodszych przygoto ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »