Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-06-18, 17:45 Autor: Kamila Gal-Skorupa

Spekulacje wokół KFPP oczami młodzieżówek partyjnych w Loży Radiowej

Błażej Śmiech, Tobiasz Gajda, Remigiusz Karpowicz [fot. Paula Hołubowicz]
Błażej Śmiech, Tobiasz Gajda, Remigiusz Karpowicz [fot. Paula Hołubowicz]
Bartosz Świerczyński, Piotr Słodkowski, Jacek Jaszczyszyn [fot. Paula Hołubowicz]
Bartosz Świerczyński, Piotr Słodkowski, Jacek Jaszczyszyn [fot. Paula Hołubowicz]
Przedstawiciele młodzieżówek partyjnych w Loży Radiowej dyskutowali o spekulacjach związanych z festiwalem opolskim. Wczoraj pojawiła się informacja, że zamiast Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej jesienią w Opolu odbędzie się Jugen Festiwal Młodych. Zdementował to opolski ratusz.
Bartosz Świerczyński z Mniejszości Niemieckiej zaznaczył, że Jugen Festiwal Młodych nie jest inicjatywą prezydenta Opola, a Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim i nie odbędzie się w zastępstwie za KFPP. - My nie możemy odpowiadać za rozprzestrzenienie się takiego "newsa" w mediach, nie możemy się też obarczać jakąkolwiek winą. To jest oddolna inicjatywa mniejszości niemieckiej i nie ma żadnego powiązania z festiwalem – dodaje.

- Bardzo łatwo jest manipulować informacją w internecie, ta sytuacja pokazała jak agresywnie działają media prawicowe - mówi Tobiasz Gajda z Nowoczesnej. - Granie kartą niemiecką na naszym terenie jest bardzo wrażliwe i bardzo łatwe. Wprowadza się opinię publiczną, nawet nie sympatyzującą ze skrajną prawicą, w błąd, jeśli kreuje się takie treści - wyjaśnia.

- Kiedy przeczytałem pierwszy raz o organizacji festiwalu Mniejszości Niemieckiej zamiast opolskiego festiwalu uwierzyłem w to - przyznaje Piotr Słodkowski, reprezentujący PiS. - Uwierzyłem, bo nie sprawdzałem tego dokładnie, gdybym sprawdził to bym zrozumiał. W pierwszym momencie było to dla mnie coś dziwnego. Faktycznie manipulacja informacją w internecie jest bardzo prosta, bo trafiłem na newsa, na którym było zamieszczone zdjęcie amfiteatru - dodaje.

- Ta prowokacja szybko wyszła na jaw. Żałuję tylko, że prezydent negatywnie odniósł się do festiwalu, który ma być zorganizowany przez mniejszość niemiecką - zaznacza Błażej Śmiech z Platformy Obywatelskiej. - To jest nauczka na przyszłość, żeby to co przeczytamy w internecie, sprawdzić wielokrotnie, a nie ślepo w to wierzyć. Jest mnóstwo autorów, w internecie każdy może być specjalistą - tłumaczy.

- Na pewno wezmę udział w festiwalu młodych, nie rozumiem zamieszania wokół tej imprezy - mówi Jacek Jaszczyszyn z Forum Młodych Ludowców. - Nie jest to dla mnie dziwne, że młodzi ludzie nie ważne z jakiego ugrupowania politycznego, czy jakiej narodowości się bawią razem, bo pochodzę z takiej miejscowości, w której mniejszość niemiecka się przewija - dodaje.

Remigiusz Karpowicz z ugrupowania Kukiz’15 na ten temat nie chciał się wypowiadać, dlatego że nie zapoznał się z informacją dotyczącą organizacji festiwalu mniejszości niemieckiej.
Bartosz Świerczyński
Błażej Śmiech
Jacek Jaszczyszyn
Piotr Słodkowski
Tobiasz Gajda

Wiadomości z regionu

2017-06-23, godz. 21:45 Ostatnie przygotowania do sezonu na plaży w Strzelcach Opolskich W przyszłym tygodniu miejska plaża w Strzelcach Opolskich ma być dostępna dla mieszkańców. Prace przy zagospodarowaniu terenu przy zbiorniku Rybaczówka są już ... » więcej 2017-06-23, godz. 21:00 Inicjator wymiany polskiej i niemieckiej młodzieży został honorowym obywatelem Dobrodzienia Gottfried Wolf został honorowym obywatelem Dobrodzienia.Wolf to emerytowany niemiecki nauczyciel, jeden z inicjatorów współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Ponad ... » więcej 2017-06-23, godz. 20:30 IPN: Odrestaurowany pomnik w Mikolinie nie spełnia wymogów prawa i kwalifikuje się do usunięcia Pomnik ku czci Armii Czerwonej w Mikolinie najprawdopodobniej zostanie usunięty. » więcej 2017-06-23, godz. 19:20 Mali opolanie rozpoczęli wakacje w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym [GALERIA] Pokazy iluzji, zumba, paintball, siatkówka plażowa, czy gry wideo. Tak wakacje powitać można w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. Na imprezie pojawił ... » więcej 2017-06-23, godz. 18:30 Strzelce Op.: Jeden wiadukt, dwa znaki i dwie różne wysokości. Drogowa zagadka na ul. Habryki Kierowcy zastanawiają się, jaką wysokość ma wiadukt na ul. Habryki w Strzelcach Opolskich. Znajdują się tam znaki mówią raz o 2,9 metra, a raz o 3,2 metra. Kt ... » więcej 2017-06-23, godz. 17:47 Otwarci na wiedzę. W Nysie trwa I Kongres Uniwersytetów III Wieku Od wczoraj (22.06) miasto gości seniorów z 11 UTW z całej Opolszczyzny. Tematem przewodnim dzisiejszych obrad jest jakość życia seniorów. Takie prelekcje odby ... » więcej 2017-06-23, godz. 17:10 Flis Odrzański 2017 dotarł na Opolszczyznę. Płyną z Bohumina do Szczecina Tratwy i towarzyszące im łódki płyną Odrą do Szczecina. Po raz 22. Liga Morska i Rzeczna zorganizowała flis odrzański. Tak jak dawniej, drewno zbite w tratwy, ... » więcej 2017-06-23, godz. 16:55 Pożar zabudowań gospodarczych w Opolu Do pożaru budynków gospodarczych doszło w Opolu przy ulicy Szczęśliwej. W akcji gaśniczej uczestniczyło 6 zastępów ochotniczej i zawodowej straży pożarnej. Ni ... » więcej 2017-06-23, godz. 16:00 Rzecznik wojewody wyproszona z Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Wojewoda: To jest skandal! Spór wokół wczorajszego (22.06) posiedzenia Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Opolu. Członek rady Czesław Tomalik, prezes Związku Gmin Śląska Opolskiego ... » więcej 2017-06-23, godz. 15:55 55. Batalion Remontowy w Opolu świętuje pół wieku pracy Święto 55. Batalionu Remontowego w Opolu to okazja do podziękowania i docenienia zasług wszystkich pracowników cywilnych i wojskowych. Minutą ciszy uczczono p ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »