Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-06-13, 21:00 Autor: Daria Placek

Rozstrzygnięto budżet obywatelski dla Nowego Opola

Ogłoszenie wyników budżetu obywatelskiego dla nowych opolan. Na zdjęciu Dorota Piechowicz-Witoń [fot. Daria Placek]
Ogłoszenie wyników budżetu obywatelskiego dla nowych opolan. Na zdjęciu Dorota Piechowicz-Witoń [fot. Daria Placek]
11 zadań spośród 22 zostanie zrealizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego dla nowych opolan. Wykonanie projektu przebudowy drogi gminnej i ułożenie chodnika w Czarnowąsach oraz rewitalizacja terenu rekreacyjno-sportowego w Borkach - to zadania, które otrzymały najwięcej głosów. Projekt chodnika będą mieli także mieszkańcy Świerkli.
- To jest około 800 m chodnika - na tyle starczyło pieniędzy z zadania, a pierwotnie projekt przewidywał 1500 m. W tym miejscu nie ma w ogóle chodnika, jeżdżą autobusy, co stwarza niebezpieczeństwo na przykład dla ludzi wychodzących z kościoła, bo nie mają gdzie zejść z drogi - podkreśla Jan Chmiel, radny ze Świerkli.

Mieszkańcy Świerkli będą mieli zamontowane również lampy oświetleniowe. We Wrzoskach m.in. zostaną dokończone prace budowlane w klubie piłkarskim LZS Wrzoski i zakupione ogrzewanie w budynku remizy i świetlicy. W grupie zwycięskich zadań są także te zgłoszone przez mieszkańców Sławic i Chmielowic.

Nowi opolanie zapowiadają zgłaszanie projektów do kolejnego budżetu obywatelskiego Opola, choć pojawiają się wątpliwości, że trudno będzie konkurować z dużymi dzielnicami miasta.

Naczelnik Centrum Dialogu Obywatelskiego Dorota Piechowicz-Witoń podkreśla, że nie ma powodów do obaw.

- Liczba mieszkańców i wielkość dzielnicy nie dają pewności sukcesu. Wiele przykładów samorządów w Polsce pokazuje, że małe społeczności potrafią się zintegrować i zmobilizować do głosowania i tak naprawdę oddać sto procent możliwych głosów, w sytuacji kiedy duże osiedla, duże skupiska, bardzo często mają z tym kłopot - tłumaczy.

W puli budżetu znalazło się pół miliona złotych. W sumie oddano prawie 3000 głosów.
Jan Chmiel
Dorota Piechowicz-Witoń

Wiadomości z regionu

2019-03-26, godz. 17:30 Prudnik: szpital szuka pieniędzy na wymianę karetek. "Pacjenci mogą być spokojni" Najstarsza karetka prudnickiego pogotowia ma 12 lat i przebieg ponad 450 tysięcy kilometrów. Ostatni ambulans dla tego szpitala zakupiono w 2009 roku. Tymczas ... » więcej 2019-03-26, godz. 17:15 W Byczynie odkryto dwie tony nielegalnego mięsa. Kluczborska prokuratura wszczęła śledztwo Około dwóch ton wołowiny niewiadomego pochodzenia ujawniono w jednym z zakładów przetwórstwa mięsnego w Byczynie. Prokuratura Rejonowa w Kluczborku wszczęła ś ... » więcej 2019-03-26, godz. 17:15 Zaginął Paweł Surdyga z Kędzierzyna-Koźla Paweł Surdyga z Kędzierzyna-Koźla tydzień temu wyszedł z domu i ślad po nim zaginął. Osoby, które wiedzą, gdzie może być zaginiony mężczyzna, proszone są o ko ... » więcej 2019-03-26, godz. 16:30 "Dobro dziecka jest najważniejsze". Beata Kempa o planowanym strajku ZNP - Myślę, że to porozumienie będzie wśród osób, które są odpowiedzialne i o tę odpowiedzialność apeluję. Mam nadzieję, że egzaminy szkolne odbędą się w sposób ... » więcej 2019-03-26, godz. 16:30 Policyjny pies odnalazł mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo Po kłótni z żoną zagroził, że odbierze sobie życie i wyszedł z domu. Mężczyznę w porę odnaleźli policjanci, z pomocą tropiącego psa. » więcej 2019-03-26, godz. 15:15 Gdańsk uczy się od Nysy, jak walczyć z reklamowym chaosem. "Nysa jest bardziej zaawansowana od naszego miasta" Delegacja z Gdańska odwiedziła Opolszczyznę. Od wczoraj (25.03) goście z Pomorza pytają o doświadczenia Nysy w zakresie funkcjonowania miejskiej uchwały krajo ... » więcej 2019-03-26, godz. 15:00 Pijany jechał w odwiedziny do siostry, po drodze staranował znak drogowy. Wpadł dzięki zgłoszeniu świadka Dzięki czujności zgłaszającego, brzescy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. » więcej 2019-03-26, godz. 14:15 Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla rozpoznali sklepowych złodziei Dzięki pomocy osób, które rozpoznały mężczyzn w opublikowanym przez policjantów komunikacie, a także współpracy mediów ustalono, kto ukradł ze sklepu w Kędzie ... » więcej 2019-03-26, godz. 13:45 Pod wpływem alkoholu zawiadomił o bombie, której nie było. Wpadł w ręce policji jeszcze tej samej nocy Niespełna dwie godziny potrzebowali namysłowscy policjanci na ujęcie sprawcy fałszywego alarmu bombowego. W sobotę (23.03), pijany 24-latek zgłosił mundurowym ... » więcej 2019-03-26, godz. 13:30 Niebezpiecznie na drodze krajowej nr 45. Są utrudnienia W Jełowej na trasie z Opola do Kluczborka samochód ciężarowy wypadł z jezdni i wpadł do rowu. Nie ma osób poszkodowanych, ale wprowadzono ruch wahadłowy. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »