Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-06-13, 21:00 Autor: Daria Placek

Rozstrzygnięto budżet obywatelski dla Nowego Opola

Ogłoszenie wyników budżetu obywatelskiego dla nowych opolan. Na zdjęciu Dorota Piechowicz-Witoń [fot. Daria Placek]
Ogłoszenie wyników budżetu obywatelskiego dla nowych opolan. Na zdjęciu Dorota Piechowicz-Witoń [fot. Daria Placek]
11 zadań spośród 22 zostanie zrealizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego dla nowych opolan. Wykonanie projektu przebudowy drogi gminnej i ułożenie chodnika w Czarnowąsach oraz rewitalizacja terenu rekreacyjno-sportowego w Borkach - to zadania, które otrzymały najwięcej głosów. Projekt chodnika będą mieli także mieszkańcy Świerkli.
- To jest około 800 m chodnika - na tyle starczyło pieniędzy z zadania, a pierwotnie projekt przewidywał 1500 m. W tym miejscu nie ma w ogóle chodnika, jeżdżą autobusy, co stwarza niebezpieczeństwo na przykład dla ludzi wychodzących z kościoła, bo nie mają gdzie zejść z drogi - podkreśla Jan Chmiel, radny ze Świerkli.

Mieszkańcy Świerkli będą mieli zamontowane również lampy oświetleniowe. We Wrzoskach m.in. zostaną dokończone prace budowlane w klubie piłkarskim LZS Wrzoski i zakupione ogrzewanie w budynku remizy i świetlicy. W grupie zwycięskich zadań są także te zgłoszone przez mieszkańców Sławic i Chmielowic.

Nowi opolanie zapowiadają zgłaszanie projektów do kolejnego budżetu obywatelskiego Opola, choć pojawiają się wątpliwości, że trudno będzie konkurować z dużymi dzielnicami miasta.

Naczelnik Centrum Dialogu Obywatelskiego Dorota Piechowicz-Witoń podkreśla, że nie ma powodów do obaw.

- Liczba mieszkańców i wielkość dzielnicy nie dają pewności sukcesu. Wiele przykładów samorządów w Polsce pokazuje, że małe społeczności potrafią się zintegrować i zmobilizować do głosowania i tak naprawdę oddać sto procent możliwych głosów, w sytuacji kiedy duże osiedla, duże skupiska, bardzo często mają z tym kłopot - tłumaczy.

W puli budżetu znalazło się pół miliona złotych. W sumie oddano prawie 3000 głosów.
Jan Chmiel
Dorota Piechowicz-Witoń

Wiadomości z regionu

2020-02-20, godz. 21:30 Sądowy ławnik potrzebny od zaraz. Wakatów więcej niż kandydatów Opolskie sądy potrzebują ławników. W Wydziale Karnym Sądu Okręgowego, gdzie rozpatrywane są sprawy o zabójstwa, brakuje połowy składu. Aby poprawić sytuację, na… » więcej 2020-02-20, godz. 20:00 Rumuński kierowca oszukiwał na czasie pracy i emisji spalin. Zatrzymał go opolski patrol ITD 3 200 złotych na mandaty wyda kierowca ciężarówki z Rumunii po kontroli funkcjonariuszy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu. » więcej 2020-02-20, godz. 18:00 Wygrał konkurs, ale dyrektorem PCPR nie został. "Za małe doświadczenie" Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kędzierzynie-Koźlu, mimo rozstrzygniętego konkursu na dyrektora, nadal nie ma szefa. Zarząd powiatu nie zdecydował się powierzyć… » więcej 2020-02-20, godz. 17:58 1% ma moc - przekonywali uczestnicy barwnego korowodu Fundacji DOM w Opolu [ZDJĘCIA] Przedszkolaki, terapeuci i podopieczni Fundacji DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym przekonywali, że 1% ma moc i warto go przekazać na rzecz… » więcej 2020-02-20, godz. 17:20 Nie tylko z cukierni. Pączki robimy także w domach Pączki z różą, marmoladą, serem czy czekoladą, a także faworki - to te słodkości dziś (20.02) kupujemy najczęściej. Z okazji Tłustego Czwartku od samego rana w… » więcej 2020-02-20, godz. 15:30 W Kędzierzynie-Koźlu nie wywożą odpadów wielkogabarytowych. Prawie połowa załogi jest na chorobowym Związek Międzygminny 'Czysty Region' ma problemy z wywozem odpadów wielkogabarytowych w Kędzierzynie-Koźlu. Powodem jest bardzo duża liczba pracowników na zwolnieniach… » więcej 2020-02-20, godz. 15:25 "Kto nie zje pączka, nie będzie szczęśliwy". Kolejki chętnych po słodkości z nadzieniem Mieszkańcy regionu od rana ustawiają się w kolejkach po pączki. Najwytrwalsi na okrągłe, smażone słodkości z nadzieniem musieli czekać nawet godzinę. Najczęściej… » więcej 2020-02-20, godz. 15:19 Wiceminister rodziny przekonywał opolskich samorządowców do idei Centrum Usług Społecznych O idei Centrów Usług Społecznych rozmawiano dziś (20.02) w urzędzie wojewódzkim w Opolu. Od początku roku samorządy mogą tworzyć struktury skupiające świadczenia… » więcej 2020-02-20, godz. 14:24 Pijany kierowca tira tak szybko uciekał przed policjantami, że nie zdążył włożyć butów Nietrzeźwy kierowca samochodu ciężarowego próbował uciekać przed policjantami w samych skarpetkach. Ale nawet wbiegnięcie na teren szkoły nie uchroniło go przed… » więcej 2020-02-20, godz. 13:33 7,5 roku więzienia grozi recydywiście za kradzież metalowej kratownicy ze szpitala w Ozimku Recydywista ukradł szpitalne kraty i sprzedał je na złomie. Do takiej sytuacji doszło w Ozimku. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »