Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-06-06, 15:09 Autor: Ewelina Laxy

Aborcja na billboardach. Szokujące zdjęcia pojawiły się w Dąbrowie przy drodze krajowej

Billboard przy DK nr 46 [fot. Agnieszka Stefaniak]
Billboard przy DK nr 46 [fot. Agnieszka Stefaniak]
Billboard przy DK nr 46 [fot. Agnieszka Stefaniak]
Billboard przy DK nr 46 [fot. Agnieszka Stefaniak]
Przy drodze krajowej nr 46 w Dąbrowie stanął billboard fundacji Pro Prawo do Życia. Na zdjęciu ukazano 22-tygodniowy płód po aborcji w zestawieniu ze zdjęciem wejścia do Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Napis na billboardzie sugeruje, że w opolskim szpitalu przeprowadzane są drastyczne aborcje.
Jak mówi Edward Puchała, dyrektor placówki, zdjęcia nie pochodzą ze szpitala przy ul. Reymonta w Opolu. A billboard godzi w dobre imię szpitala.

- Są to zdjęcia gdzieś z literatury ściągnięte, może z podziemia aborcyjnego. To zdjęcia na pewno nie z Polski. Może z zagranicy, z krajów, gdzie powyżej 22. tygodnia można przerwać ciążę. Natomiast rozkawałkowanie płodu, które jest na tych zdjęciach, to jest kryminalna terminacja ciąży i na pewno ona nie jest z naszego kraju - dodaje dyrektor Puchała.

Tomasz Kijowski, opolski działacz fundacji Pro Prawo do Życia, zaznacza, że billboard pojawił się w tym miejscu, żeby informować kierowców i tych, którzy wyjeżdżają za granicę, że aborcja jest zabiciem nienarodzonego dziecka.

- Zdjęcia są drastyczne dlatego, że aborcja jest straszliwa. Chcemy, żeby ludzie nas usłyszeli. Poprzez pokazywanie prawdy chcemy zmienić ich stosunek do tej sprawy. Przeciągnąć ich na stronę obrony życia - mówi Kijowski.

To nie pierwsza tego typu akcja przygotowana przez fundację. Działacze organizują pikiety przy szpitalu przy ul. Reymonta czy na opolskim rynku.

Sprawa została zgłoszona policji. Zajmują się nią funkcjonariusze z Niemodlina.
Edward Puchała
Tomasz Kijowski

Wiadomości z regionu

2019-04-26, godz. 13:15 Śmiertelne pobicie pod marketem budowlanym w Nysie. Ruszył proces Do 10 lat więzienia grozi czterem mężczyznom, których prokuratura oskarżyła o śmiertelne pobicie nastolatka na parkingu pod marketem budowlanym w Nysie. W lis ... » więcej 2019-04-26, godz. 12:00 Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym koło Głogówka Do śmiertelnego wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w okolicach Głogówka w powiecie prudnickim. - Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy około ... » więcej 2019-04-26, godz. 11:45 Kolejny rok wzrasta zanieczyszczenie powietrza. Opolski Alarm Smogowy podsumował stan powietrza w 2018 roku Dwukrotnie więcej dni z przekroczoną dopuszczalną normą pyłów, wzrost liczby zgonów oraz zachorowań na nowotwory, choroby układu oddechowego i krążenia. Opols ... » więcej 2019-04-26, godz. 11:30 "Po strajku jesteśmy poobijani psychicznie". Kuratorium: młodzież może spokojnie czekać na matury - Zawieszenie strajku było dla nas zaskoczeniem - przyznał w rozmowie 'W cztery oczy' Krzysztof Sobków, nauczyciel Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Opolu, p ... » więcej 2019-04-26, godz. 10:00 Prokuratura umorzy śledztwo ws. strzelaniny przed opolskim komisariatem? Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze po trzykrotnym przedłużaniu śledztwa dotyczącego strzelaniny przed komisariatem policji w Opolu zakończyła je. Jak nieof ... » więcej 2019-04-26, godz. 08:45 Wylosowano troje członków do prac w zespole ds. Budżetu Obywatelskiego Opola. Zainteresowanie mieszkańców znikome Wyboru wielkiego nie było, bo do naboru zgłosiła się zaledwie 6 mieszkańców miasta. Do zadań zespołu będzie należeć m.in. nadzór nad prawidłowym zgłaszaniem p ... » więcej 2019-04-26, godz. 07:15 50-lecie kędzierzyńskiego MZK i akcja pomocy dla schroniska 1 maja Miejski Zakład Komunikacyjny w Kędzierzynie-Koźlu będzie świętował 50-lecie działalności. Z tej okazji przygotowywany jest piknik dla mieszkańców, zlot ... » więcej 2019-04-26, godz. 07:00 Drzew powinno wystarczyć dla każdego. Rusza akcja "Sadzimy las" Kilka tysięcy sadzonek drzew rozdadzą dziś (26.04) opolskie nadleśnictwa. To w ramach ogólnopolskiej akcji 'Sadzimy las'. » więcej 2019-04-25, godz. 21:30 Pieniądze potrącone za strajk nauczycieli w Opolu pozostaną w planach finansowych szkół - Pieniądze, które zgodnie z ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, zostały potrącone z pensji strajkujących nauczycieli, pozostaną w planach finansowych s ... » więcej 2019-04-25, godz. 20:30 Co dała nam Unia? W tym roku mija 15 lat od wejścia Polski do wspólnoty Od 2004 roku Opolszczyzna otrzymała z Unii Europejskiej 22 miliardy złotych. Pieniądze zostały przeznaczone na budowę dróg, remonty obiektów użyteczności publ ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »