Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-05-30, 22:00 Autor: Jan Poniatyszyn

Wojciech Bandurowski kandydatem na kandydata na burmistrza Prudnika

Wojciech Bandurowski chce przejąć stery gminy Prudnik [zdj. Jan Poniatyszyn]
Wojciech Bandurowski chce przejąć stery gminy Prudnik [zdj. Jan Poniatyszyn]
Wprawdzie do wyborów samorządowych pozostało półtora roku, jednak już teraz kandydowanie na burmistrza Prudnika ogłosił bezpartyjny Wojciech Bandurowski. Od pewnego czasu ten młody przedsiębiorca z branży internetowej bezpardonowo atakuje obecnego burmistrz tego miasta. Kontrowersyjne wpisy oraz filmiki zamieszcza na popularnym portalu społecznościowym. Tam też zapowiedział, że zabiera się za radnych i burmistrza.
- PO objęciu tego urzędu przez pół roku swoje wynagrodzenie będę przekazywał organizacjom pozarządowym – obiecuje Wojciech Bandurowski. – Miasto jest w fatalnej sytuacji demograficzne. Przedsiębiorcy borykają się z różnymi barierami. Uważam, że burmistrz jest szkodnikiem gospodarczym. Na własnej skórze odczułem, jak jego decyzje destruktywnie wpływają na biznes. Powstanie taki ruch społeczny, który przeprowadzi rewolucję w tym mieście. Skończyłem duży projekt dofinansowany z pieniędzy publicznych, więc wiem, jak wygląda ich wydawanie.

Adresat tych zarzutów wskazuje na działania gminy wspierające inwestorów. Są to m.in. różne preferencje, pozyskanie pieniędzy rządowych i unijnych, powiększenie podstrefy ekonomicznej.

- W ostatnich latach powstało blisko czterysta miejsc pracy – argumentuje burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych. – Rada miejska uchwaliła ulgi dla przedsiębiorców inwestujących w Prudniku. Od wielu lat ani o grosz nie podnieśliśmy podatku od nieruchomości. Jeżeli pan Bandurowski ma jakiekolwiek dowody na to, że były działania, które uniemożliwiały mu funkcjonowanie w gminie Prudnik, to proponuję mu, żeby się z tym udał do określonych instytucji.

Należący do Platformy Obywatelskiej burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych sprawuje ten urząd trzecią kadencję. Nie zdecydował jeszcze, czy wystartuje ponownie. Jego oponent Wojciech Bandurowski zgłaszał już swoje aspiracje w ostatnich wyborach samorządowych. Nieoczekiwanie zrezygnował z ubiegania się o fotel burmistrza. Swojego faworyta wystawi zapewne Prawo i Sprawiedliwość. Partia ta ma posłankę i senatora z Ziemi Prudnickiej. Być może do rywalizacji o stanowisko burmistrza Prudnika włączy się też stowarzyszenie Kukiz`15.
Wojciech Bandurowski
Franciszek Fejdych

Wiadomości z regionu

2022-12-06, godz. 15:26 Mikołaj spotkał się z ukraińskimi dziećmi w Opolu [ZDJĘCIA] Święty mikołaj pamięta dzisiaj o wszystkich dzieciach, także tych, które do naszego województwa przyjechały po wybuchu wojny w Ukrainie. Spotkanie dla… » więcej 2022-12-06, godz. 14:39 Mikołaje na motocyklach rozdają prezenty najmłodszym mieszkańcom Kędzierzyna-Koźla Już po raz 17. motocykliści w Kędzierzynie-Koźlu przygotowali mikołajkową akcję rozdawania prezentów dla najmłodszych mieszkańców miasta. Członkowie… » więcej 2022-12-06, godz. 14:15 ECO dostarczy ciepło do mieszkańców Czarnowąs oraz Dobrzenia Wielkiego. Trzeba podpisać nowe umowy ECO będzie od 1 stycznia nowym sprzedawcą ciepła dla mieszkańców opolskiej dzielnicy Czarnowąsy oraz w gminie Dobrzeń Wielki, pod warunkiem uzyskania stosownych… » więcej 2022-12-06, godz. 14:12 Opole: "skarbówka" zmieniła lokalizację. Przeniosła się do CUP Opolska Izba Administracji Skarbowej ma nową siedzibę. Przeniosła się do jednego z budynków nowo powstałego Centrum Usług Publicznych przy ulicy Pileckiego… » więcej 2022-12-06, godz. 13:25 Śmiertelne potrącenie pieszej w Brzegu Tragedia na ul. Słowackiego w Brzegu. Dziś (06.12) przed południem na jednej z dróg osiedlowych doszło do potrącenia pieszej przez samochód dostawczy. » więcej 2022-12-06, godz. 13:00 Św. Mikołaj zawitał do najmłodszych pacjentów w USK w Opolu Były uśmiechy na twarzach, ale też zaskoczenie i radość w oczach. Najmłodszych pacjentów z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu odwiedził dziś… » więcej 2022-12-06, godz. 12:30 Opole: rondo na styku Witosa z aleją Solidarności jest już przejezdne Bardzo dobra informacja dla kierowców z Opola. Zakończyła się budowa ronda na styku Witosa z aleją Solidarności, tuż przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym… » więcej 2022-12-06, godz. 11:20 Nowa metoda w chirurgii otyłości. Pionierski zabieg wykonano w Opolu Pierwszy w Polsce zabieg założenia tzw. bariclipa na żołądek przeprowadzono w szpitalu MSWiA w Opolu. To najnowsza, praktykowana do tej pory jedynie w Belgii… » więcej 2022-12-06, godz. 11:10 Fałszywi gazownicy w Brzegu. Senior stracił 40 tys. złotych Ponad 40 tys. złotych stracił 85-letni mieszkaniec Brzegu oszukany przez fałszywych kontrolerów instalacji gazowej. Do tego zdarzenia doszło wczoraj (5.1… » więcej 2022-12-06, godz. 09:45 Ireneusz Jaki w Radiu Opole: "Czuję się nękany. To przestaje być śmieszne" - Nie udało im się mnie zawiesić, to próbowali mnie odwołać, ale to też się nie udało. Nadal pełnię funkcję prezesa Wodociągów i Kanalizacji - tak… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »