Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-05-30, 22:00 Autor: Jan Poniatyszyn

Wojciech Bandurowski kandydatem na kandydata na burmistrza Prudnika

Wojciech Bandurowski chce przejąć stery gminy Prudnik [zdj. Jan Poniatyszyn]
Wojciech Bandurowski chce przejąć stery gminy Prudnik [zdj. Jan Poniatyszyn]
Wprawdzie do wyborów samorządowych pozostało półtora roku, jednak już teraz kandydowanie na burmistrza Prudnika ogłosił bezpartyjny Wojciech Bandurowski. Od pewnego czasu ten młody przedsiębiorca z branży internetowej bezpardonowo atakuje obecnego burmistrz tego miasta. Kontrowersyjne wpisy oraz filmiki zamieszcza na popularnym portalu społecznościowym. Tam też zapowiedział, że zabiera się za radnych i burmistrza.
- PO objęciu tego urzędu przez pół roku swoje wynagrodzenie będę przekazywał organizacjom pozarządowym – obiecuje Wojciech Bandurowski. – Miasto jest w fatalnej sytuacji demograficzne. Przedsiębiorcy borykają się z różnymi barierami. Uważam, że burmistrz jest szkodnikiem gospodarczym. Na własnej skórze odczułem, jak jego decyzje destruktywnie wpływają na biznes. Powstanie taki ruch społeczny, który przeprowadzi rewolucję w tym mieście. Skończyłem duży projekt dofinansowany z pieniędzy publicznych, więc wiem, jak wygląda ich wydawanie.

Adresat tych zarzutów wskazuje na działania gminy wspierające inwestorów. Są to m.in. różne preferencje, pozyskanie pieniędzy rządowych i unijnych, powiększenie podstrefy ekonomicznej.

- W ostatnich latach powstało blisko czterysta miejsc pracy – argumentuje burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych. – Rada miejska uchwaliła ulgi dla przedsiębiorców inwestujących w Prudniku. Od wielu lat ani o grosz nie podnieśliśmy podatku od nieruchomości. Jeżeli pan Bandurowski ma jakiekolwiek dowody na to, że były działania, które uniemożliwiały mu funkcjonowanie w gminie Prudnik, to proponuję mu, żeby się z tym udał do określonych instytucji.

Należący do Platformy Obywatelskiej burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych sprawuje ten urząd trzecią kadencję. Nie zdecydował jeszcze, czy wystartuje ponownie. Jego oponent Wojciech Bandurowski zgłaszał już swoje aspiracje w ostatnich wyborach samorządowych. Nieoczekiwanie zrezygnował z ubiegania się o fotel burmistrza. Swojego faworyta wystawi zapewne Prawo i Sprawiedliwość. Partia ta ma posłankę i senatora z Ziemi Prudnickiej. Być może do rywalizacji o stanowisko burmistrza Prudnika włączy się też stowarzyszenie Kukiz`15.
Wojciech Bandurowski
Franciszek Fejdych

Wiadomości z regionu

2021-04-21, godz. 16:30 Jest porozumienie! W Korfantowie rusza oddział rehabilitacji pacjentów "pocovidowych" Od dzisiaj (21.04) szpital w Korfantowie będzie rehabilitował pacjentów, którzy przeszli COVID-19. To ustalenia wojewody opolskiego, marszałka regionu, prezesa… » więcej 2021-04-21, godz. 16:30 Prezydent Andrzej Duda 2 maja odwiedzi Górę św. Anny. To część obchodów 100. rocznicy wybuchu III Powstania Śl… Prezydent Andrzej Duda przyjedzie 2 maja na Górę św. Anny. Weźmie udział w uroczystościach związanych z setną rocznicą wybuchu III Powstania Śląskiego… » więcej 2021-04-21, godz. 15:42 Opolskie w gronie województw z największą liczbą zakażeń. Obostrzenia zostają Na Opolszczyźnie a także w woj. śląskim, dolnośląskim, łódzkim, wielkopolskim nie będzie luzowania obostrzeń epidemicznych. Taką informację przekazał… » więcej 2021-04-21, godz. 15:30 Była zakonnica zeznawała w procesie opolskiego "Tulipana" W opolskim sądzie okręgowym trwa proces Piotr K., czyli opolskiego 'Tulipana', który miał oszukać ponad 100 osób na prawie 2 miliony złotych. Sprawa wyszła… » więcej 2021-04-21, godz. 14:43 "Mieszkańcy mają prawo, by złożyć hołd polskim patriotom”. Konferencja prasowa Violetty Porowskiej przed pomnikiem… Wraca temat napisu na tablicy, która miała zawisnąć na pomniku przy placu Wolności w Głogówku. Przypomnijmy, radni między innymi Mniejszości Niemieckiej… » więcej 2021-04-21, godz. 14:15 1% podatku zostaw na Opolszczyźnie Do końca kwietnia należy rozliczyć się z fiskusem. Warto przekazać 1% podatku na organizacje pożytku publicznego, zwłaszcza te, które działają na terenie… » więcej 2021-04-21, godz. 13:44 Akcja SOK na opolskim dworcu PKP. Funkcjonariusze zatrzymali matkę z poszukiwanym dzieckiem Na dworcu głównym PKP w Opolu funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei zatrzymali kobietę, która sprawiała wrażanie osoby będącej pod wpływem środków… » więcej 2021-04-21, godz. 13:38 Każdy mieszkaniec Opolszczyzny otrzyma 4 maski ochronne! Akcję dystrybucji koordynuje wojewoda opolski 3,5 miliona maseczek ochronnych trafi do mieszkańców naszego regionu. Statystycznie - na jednego Opolanina przypadają 4 sztuki. Transport rozpoczął się dzisiaj… » więcej 2021-04-21, godz. 13:15 Do punktu szczepień w opolskim Toropolu przywieziono 2 tysiące dawek. "Udało się zachować ciągłość szczepień" Punkt szczepień powszechnych na opolskim Toropolu otrzymał kolejne dawki szczepionek. W południe dostarczonych zostało 2 tysiące dawek Moderny. Dzisiaj (21.04)… » więcej 2021-04-21, godz. 13:00 Szykuje się długie zamknięcie głównego przejazdu kolejowego w Zdzieszowicach Od dawna mieszkańcy Zdzieszowic prosili o remont głównego przejazdu w ich mieście. Nierówne płyty między torami powodują, że nie tylko rowerzyści mają… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »