Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-04-23, 17:40 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Laury Ziemi Strzeleckiej wręczone

Laureaci Laurów Ziemi Strzeleckiej 2017 [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Laureaci Laurów Ziemi Strzeleckiej 2017 [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Po raz 19. zostały wręczone Laury Ziemi Strzeleckiej. To nagrody dla lokalnych działaczy pracujących na rzecz lokalnej społeczności. Przyznawane są w pięciu kategoriach. Zarząd stowarzyszenia Ziemia Strzelecka przyznaje też nagrodę specjalną.
Za działalność społeczną wyróżniono Stefana Szłapę, byłego komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich i aktywnego działacza Ochotniczej Straży Pożarnej w Krośnicy. Za działalność wychowawczą nagrodzono polonistkę Urszulę Krakę, emerytowaną wieloletnią nauczycielkę strzeleckiego ogólniaka. W kategorii kulturalnej wyróżniono muzyka i jednocześnie wicestarostę – Janusza Żyłkę. Za działalność sportową nagrodzono Pawła Branda, fizjoterapeutę kadry narodowej siatkarzy. W kategorii gospodarczej zwycięzcami zostali Helena i Bernard Kałowie, którzy od lat prowadzą w Suchej rodzinną piekarnię.

- Ta nagroda na szczególne znaczenie dla tych, którzy tu mieszkają i pracują – mówi Józef Kampa, przewodniczący Stowarzyszenia Ziemia Strzelecka, które było organizatorem gali. – Uroczystość wręczenia laurów pokazała nam ludzi, jakich nie dostrzegamy na co dzień. Cieszymy się bardzo, że takie znakomite postaci zostały wyróżnione.

W tym roku przyznano także jedną nagrodę specjalną. Trafiła ona do burmistrz Ujazdu Tadeusza Kaucha, w dowód uznania dla skuteczności w pozyskiwaniu nowych inwestorów.

- To szczególna nagroda – mówi Tadeusz Kauch. – Nie traktuję tego jako moje osobiste wyróżnienie, ale wyróżnienie dla całej grupy osób, które w tej pracy mnie wspierali przez 20 lat.

Wręczono także tzw. małe Laury Ziemi Strzeleckiej. Trafiły one do najlepszych uczniów gimnazjów działających na terenie powiatu strzeleckiego.
Józef Kampa
Tadeusz Kauch

Wiadomości z regionu

2019-09-17, godz. 12:30 Decyzja sądu w sprawie pieniędzy dla Tomasza Komendy jeszcze w tym roku? "Sąd będzie już tylko czekał na opinie biegły ... Przesłuchania więźniów i oczekiwanie na opinie biegłych. To jedyne zaplanowane przez sąd czynności, które pozostały do tego, aby wydać decyzję ws. odszkodowan ... » więcej 2019-09-17, godz. 11:45 17 września 80 lat temu Związek Sowiecki zaatakował Polskę. "Dla Kresowiaków to było traumatyczne wydarzenie" Złożeniem kwiatów pod pomnikiem Golgoty Wschodu na Cmentarzu Komunalnym w Opolu upamiętniono 80. rocznicę agresji Sowietów na Polskę. ZSRR najechał na Polskę ... » więcej 2019-09-17, godz. 11:30 ZUS apeluje o rozwagę! Fałszywi pracownicy za pieniądze "pomagają" załatwić 500 plus dla osób niesamodzielnych Opolski ZUS ostrzega przed oszustami, którzy podają się za pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i za pieniądze proponują załatwienie formalności związa ... » więcej 2019-09-17, godz. 10:31 Trzech kandydatów powalczy o fotel rektora Politechniki Opolskiej Wybory odbędą się 30 września, a o tym kto zastąpi tragicznie zmarłego prof. Marka Tukiendorfa, zdecyduje 100-osobowe uczelniane kolegium elektorów. » więcej 2019-09-17, godz. 10:02 32-latek zatrzymany. Był poszukiwany, miał w domu narkotyki Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 32-letniemu mieszkańcowi Brzegu, u którego w mieszkaniu policjanci znaleźli narkotyki. Mężczyzna był poszukiwany do odbyc ... » więcej 2019-09-17, godz. 10:02 "Nie ma portu morskiego bez połączenia z rzeką". Startuje II Kongres Żeglugi Śródlądowej Drugi Kongres Żeglugi Śródlądowej startuje dziś w Opolu. Hasło tegorocznego spotkania brzmi 'W stronę korzyści'. » więcej 2019-09-17, godz. 07:59 Ekologiczny Kędzierzyn-Koźle i zmiany systemowe. Robert Węgrzyn i Beniamin Godyla przedstawili program Koalicji Obywat ... Walka o czyste powietrze, przebudowa ronda Milenijnego, czyli newralgicznego miejsca dla kierowców i zabezpieczenie powiatu przed powodzią, to najważniejsze z ... » więcej 2019-09-17, godz. 07:00 Opolanie przekonują się do czynu społecznego? Opolanie zgłosili 26 pomysłów w ramach akcji 'Czyn społeczny', nazwaną oficjalnie Inicjatywą Lokalną. Najczęściej zgłaszali chęć zazielenienia swojego otoczen ... » więcej 2019-09-16, godz. 21:45 KWW Mniejszość Niemiecka ma pomysł na inwestycje przeciwpowodziowe w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim Reaktywacja portu w Koźlu, budowa zbiornika retencyjnego Kotlarnia w gminie Bierawa i ukończenie innych inwestycji przeciwpowodziowych - to priorytety w powie ... » więcej 2019-09-16, godz. 21:00 Piki benzenu niepokoją mieszkańców Kędzierzyna-Koźla, ale do średniorocznej normy daleko Od kilku dni aktywiści z Kędzierzyna Koźla alarmują o niepokojących pikach benzenu. Stacja pomiarowa przy ul. Bolesława Śmiałego wskazywała przekroczenie norm ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »