Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-04-21, 18:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Opolski ratusz gościł członków Związku Żołnierzy Wojska Polskiego

X zjazd Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
X zjazd Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
X zjazd Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
X zjazd Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
Działają od 40 lat, zrzeszają ponad 400 członków w dziesięciu okręgach regionu. W opolskim ratuszu odbył się jubileuszowy 10. zjazd Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Opolu.
To pierwszy przypadek, że żołnierze gościli w siedzibie władz miejskich. Wcześniejsze zjazdy odbywały się w sztabie wojewódzkim.

- Znaleźliśmy się w zupełnie nowej sytuacji - mówi pułkownik Zbigniew Owczarek, prezes zarządu wojewódzkiego. - Kierownictwo Ministerstwa Obrony Narodowej zerwało z nami porozumienie. Z nami, żołnierzami Wojska Polskiego. Wyrzucono nas z jednostek wojskowych. Na szczęście są jeszcze władze samorządowe, rządowe, które dbają o swoich żołnierzy z garnizonu Opole i jestem im za to bardzo wdzięczny. Nasza działalność to przede wszystkim wspomaganie będących w potrzebie byłych kolegów. Wśród nas są ludzie starsi, są wdowy po naszych żołnierzach. Opiekujemy się nimi. Jeżeli jest nasz kolega w potrzebie, czy jest chory, to go odwiedzamy, pomagamy mu się dostać do szpitala. Nie zajmujemy się dowodzeniem, bo myśmy już się nadowodzili.

Był to dziesiąty zjazd związku, który zrzesza zarówno emerytowanych, jak i aktywnych żołnierzy.
płk. Zbigniew Owczarek
płk. Zbigniew Owczarek

Wiadomości z regionu

2017-06-26, godz. 15:15 Charytatywnie rowerem nad morze. Pomogą młodej brzeżance Dziś (26.06) w Brzegu ruszył Rajd Rowerowy dla Sandry Borcuch. To druga edycja imprezy organizowanej przez wolontariuszy fundacji „Uskrzydleni”. W tym roku mł ... » więcej 2017-06-26, godz. 15:00 Opole: rozpoczęło się odkomarzanie. Na początek miejskie kąpieliska Opole rusza z odkomarzaniem wybranych terenów w mieście. Na pierwszy ogień poszły opolskie kąpieliska. » więcej 2017-06-26, godz. 14:30 Lewin Brzeski przejął dworzec na międzynarodowej linii kolejowej W ubiegłym tygodniu samorząd podpisał z PKP stosowną umowę w tej sprawie. Gmina przejęła budynek dworca i chce go zmodernizować, a także dostosować do potrzeb ... » więcej 2017-06-26, godz. 13:30 Otmuchowska gmina przejęła „Sandacza” od RZGW. Będzie też plaża miejska i nowe drogi Po 10 latach starań otmuchowska gmina nieodpłatnie przejęła 'Sandacza' od Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej. To niemal kultowy, dawny ośrodek wypoczynkow ... » więcej 2017-06-26, godz. 13:15 Spotkanie mieszkańców Kędzierzyna-Koźla z firmą, która inwestuje w kozielskim porcie Dzisiaj (26.06) po południu w Kędzierzynie-Koźlu odbędzie się spotkanie mieszkańców osiedla Kłodnica z inwestorem, który chce ożywić kozielski port. » więcej 2017-06-26, godz. 11:45 Uszkodzona basteja w Niemodlinie czeka na ocenę rzeczoznawcy budowlanego Niemodlińska basteja, uszkodzona podczas sobotniego (24.06) wypadku drogowego musi przejść specjalistyczną ekspertyzę. Ta wykaże, czy konieczna będzie rozbiór ... » więcej 2017-06-26, godz. 10:48 Śląscy Teksańczycy odwiedzają Opolszczyznę Grupa dwudziestu śląskich Teksańczyków odwiedza Opolszczyznę. Ich przodkowie wyemigrowali za ocean w połowie XIX wieku. Obecnie w Teksasie żyje 7 pokolenie Śl ... » więcej 2017-06-26, godz. 10:06 Będzie tor z niebezpiecznymi przeszkodami, ale bez przeszkód wejdą tam dzieci Przeszkody są wzorowane na biegach ekstremalnych, a dostęp będzie mieć każdy, nawet dzieci. Za krytą pływalnią Delfin w Krapkowicach trwa montaż toru przeszkó ... » więcej 2017-06-26, godz. 10:00 Violetta Porowska: System zdrowia ma być poukładany. We wtorek (27.06) poznamy listę szpitali należących do sieci Sieć ma być gwarancją lepszej koordynacji pacjenta i zapewnienia mu całodobowej opieki. W woj. opolskim znajdą się w niej wszystkie szpitale powiatowe. » więcej 2017-06-26, godz. 08:27 W starostwie w Strzelcach Opolskich zapłacisz kartą i telefonem Od poniedziałku (26.06) w strzeleckim starostwie opłaty za np. zarejestrowanie samochodu czy wydanie prawa jazdy można zrealizować bezgotówkowo. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »