Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-04-20, 15:00 Autor: Witold Wośtak

Kolejne wsparcie dla kierunku lekarskiego na UO. Tym razem od gminy Leśnica

Ł. Jastrzembski i W. Piątkowska-Stepaniak [fot. Witek Wośtak]
Ł. Jastrzembski i W. Piątkowska-Stepaniak [fot. Witek Wośtak]
20 tysięcy złotych przekazała gmina Leśnica na uniwersytecki kierunek lekarski. To kolejna cegiełka na wkład własny uczelni. Do tej pory zebrano ponad 3 miliony złotych, ale brakuje jeszcze 6 milionów.
Zdaniem Łukasza Jastrzembskiego, burmistrza Leśnicy, z pozoru niewielkie kwoty doprowadzą do wspólnego celu, jeśli włączą się w to wszyscy. Traktuje on przekazanie pieniędzy jako inwestycję.

- Społeczeństwo lekarskie też starzeje się. Za kilka lat nasi lekarze zaczną odchodzić na emeryturę i będą potrzebni następcy. Za jakiś czas chciałbym zwrotu tej inwestycji w postaci lekarzy. Dobrze byłoby, jeśli ktoś zdecydowałby się na pracę w Leśnicy, ale skorzystamy również, jeśli absolwenci medycyny zatrudnią się w szpitalu strzeleckim lub kędzierzyńsko-kozielskim - ocenia.

Burmistrz Jastrzembski ma nadzieję, że uniwersytet wie, jak zatrzymać absolwentów medycyny.

Prof. Wiesława Piątkowska-Stepaniak, prorektor UO, docenia, że radni gminy Leśnica potraktowali priorytetowo wniosek o wsparcie finansowe.

- Receptą na zatrzymanie młodych lekarzy jest wypracowanie dobrego klimatu w szpitalach, które zaoferują praktyki - przekonuje. - Nasi lekarze są wielkimi profesjonalistami, dlatego otoczą ich szczególną opieką merytoryczną. Wskażą im drogę i przekażą wiedzę oraz własne doświadczenia. Jeżeli student poczuje się tu dobrze, zostanie dowartościowany i będzie widział szansę zdobycia szlifów, według mnie, wtedy zostanie z nami.

Prof. Piątkowska-Stepaniak dodaje, że można spodziewać się kolejnego dużego zastrzyku finansowego od radnych i władz Opola.
Łukasz Jastrzębski
Wiesława Piątkowska-Stepaniak

Wiadomości z regionu

2019-10-14, godz. 15:30 Katarzyna Czochara ponownie posłem PiS Opolszczyzny. "Społeczeństwo dało nam ogromny mandat zaufania" Katarzyna Czochara ponownie zasiądzie w ławach sejmowych. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości otrzymała w obecnych wyborach ponad 23 tysiące głosów. Jest to czwa ... » więcej 2019-10-14, godz. 15:10 Andrzej Buła: "Jestem zadowolony z wyniku całej opozycji" - Jestem zadowolony z wyniku nie tylko Platformy Obywatelskiej, ale całej opozycji, która osiągnęła dobry rezultat w naszym regionie i w całym kraju - mówi An ... » więcej 2019-10-14, godz. 14:45 Witold Zembaczyński z rekordową liczbą głosów w regionie - To jest ogromny sukces wszystkich, którzy wierzą w to, że program Koalicji Obywatelskiej jest panaceum na obecną rzeczywistość - tak wyniki wyborów na Opols ... » więcej 2019-10-14, godz. 14:30 "To fenomenalny wynik, jestem nieprawdopodobnie zadowolona". Violetta Porowska podsumowuje zwycięstwo PiS na Opolszczy ... - Historyczne zwycięstwo PiS-u na Opolszczyźnie - taki jest komentarz powyborczy liderki Prawa i Sprawiedliwości w województwie opolskim Violetty Porowskiej. » więcej 2019-10-14, godz. 14:11 Senator Jerzy Czerwiński: O wyborczym zwycięstwie PiS zdecydowała wiarygodność tej partii Jerzy Czerwiński z Prawa i Sprawiedliwości został wybrany na kolejną kadencję do senatu. Ubiegając się o reelekcję do izby wyższej parlamentu uzyskał ponad 73 ... » więcej 2019-10-14, godz. 13:26 Ryszard Galla po raz 5. będzie posłem. "Jestem godzien uznania dla wyborców MN" Ryszard Galla po raz piąty został posłem Mniejszości Niemieckiej. We wczorajszych wyborach do parlamentu zdobył około 14 tysięcy głosów i jak sam mówi to najl ... » więcej 2019-10-14, godz. 13:24 Kamil Bortniczuk o poselskiej reelekcji. "Bardzo ciężko pracowałem przez ostatnie miesiące" - Ciężka praca zawsze się opłaca - tak swoją reelekcję komentuje poseł Kamil Bortniczuk, który w wyborach startował z listy Prawa i Sprawiedliwości. » więcej 2019-10-14, godz. 13:00 Region dla Prawa i Sprawiedliwości. Opole "wyspą" Koalicji Obywatelskiej Po podliczeniu głosów wyłonił się nowy obraz podziału regionu pod kątem przewagi liczby głosów. Według zebranych danych tylko w Opolu zwyciężyła Koalicja Obyw ... » więcej 2019-10-14, godz. 12:48 Dyżur członka Rady Programowej Radia Opole. Zadzwoń i podziel się opinią! Czy Radio Opole w sposób rzetelny i obiektywny przekazuje sprawy polityczne? Zapraszamy do podzielenia się z nami opiniami w tej sprawie podczas dyżuru telefo ... » więcej 2019-10-14, godz. 11:47 Danuta Jazłowiecka zaskoczona dobrym wynikiem. "Bardzo, bardzo dziękuję wyborcom" Danuta Jazłowiecka, kandydatka Koalicji Obywatelskiej w wyborach do senatu zdobyła 60 597 głosów. Ten wynik potwierdza, że obok Beniamina Godyli i Jerzego Cze ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »