Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-04-20, 23:00 Autor: Cezary Puzyna

Rekordowa liczba psów w Opolu już w ten weekend. Wystawcy z całej Europy i nie tylko

Ubiegłoroczna Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Opolu [fot. Monika Antczak]
Ubiegłoroczna Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Opolu [fot. Monika Antczak]
Ponad 4 tysiące psich piękności zaprezentuje się w ten weekend w Opolu. W sobotę w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym rozpoczyna się główna, 36. Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych. Ale już jutro (21.04) odbędą się wystawy dodatkowe. Między innymi prezentować się będą psy do towarzystwa.
O szczegółach w Loży Radiowej mówiły Anna Malczewska i Ewa Florek z opolskiego oddziału Związku Kynologicznego w Polsce. Nowością będzie niewielka wystawa zorganizowana w sobotę na Bulwarze Nadodrzańskim. Jest to Krajowa Wystawa Welsh Corgi i Lancashire Heelerów, która wcześniej odbywała się w parku w Mosznej.

Zanim pies zostanie wystawiony, często niezbędne są zabiegi pielęgnacyjne. U wielu ras konieczna jest też wizyta u fryzjera. Ale - jak przekonywały ekspertki w Loży Radiowej - bardzo ważna jest też umiejętność wystawiania psa na ringu.

Podczas wystaw zaprezentują się psy niemal z całej Europy, ale nie tylko. Będą m.in. reprezentanci Czech, Niemiec, Danii, Szwecji, Łotwy, Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych i jeden pies z Filipin.

- Tym razem najwięcej będzie buldożków francuskich, to ostatnio bardzo popularna rasa - stwierdziły organizatorki wystawy.
Goście Loży Radiowej 1
Goście Loży Radiowej 2

Wiadomości z regionu

2017-05-26, godz. 21:15 Kędzierzyńska policja chce zamknięcia strzelnicy. Prokuratura ustala, kto strzelał 8 kwietnia w pobliżu obwodnicy mias ... Zbłąkana kula wpadła do samochodu, którym jechał 55-letni pan Krzysztof z żoną i 10-letnim wnukiem. Pocisk ranił go w szyję. W znajdującej się nieopodal strze ... » więcej 2017-05-26, godz. 21:00 Opolski NFZ daje 420 tysięcy złotych na programy zdrowotne w gminach Opolski Oddział Narodowego Fundusz Zdrowia przeznaczy 420 tysięcy złotych na programy zdrowotne realizowane przez samorządy. Dofinansowanie takich zadań wynik ... » więcej 2017-05-26, godz. 20:30 Skwitowano zarząd powiatu prudnickiego. Zrealizował więcej inwestycji niż planowano Nie kwestie finansowe, ale dotyczące stylu pracy władz powiatu krytykowano podczas sesji w Prudniku. Przy jednym głosie wstrzymującym się zarząd powiatu otrzy ... » więcej 2017-05-26, godz. 19:15 Jest projekt architektoniczny reaktywowanej Pomologii Zakończono pierwszy etap opracowywania Programu Funkcjonalno-Użytkowego dla prószkowskiej Pomologii. Wyłoniono koncepcję architektoniczną Międzynarodowego Cen ... » więcej 2017-05-26, godz. 18:30 Młodzież Wszechpolska zbiera słodycze dla dzieci z domu dziecka. Dziś wśród krwiodawców Zachęcali do oddawania krwi i przekazywania czekolad, bo zbierają słodycze dla dzieci z Domu Dziecka w Tarnowie Opolskim. Okręg opolski Młodzieży Wszechpolski ... » więcej 2017-05-26, godz. 18:02 Zmiany, zmiany. Jeden koncert w Kielcach? Nowe informacje dotyczące festiwalu Jak podaje serwis wirualnemedia członek zarządu TVP Maciej Stanecki poinformował, w piątek po południu, że podjęto decyzję o odstąpieniu od pomysłu na organiz ... » więcej 2017-05-26, godz. 17:32 Profesor Adam Strzembosz spotkał się z opolskimi prawnikami Pierwszy prezes Sądu Najwyższego i przewodniczący Trybunału Stanu w latach 1990-1998, profesor Adam Strzembosz spotkał się z opolskimi prawnikami. Dyskutował ... » więcej 2017-05-26, godz. 17:08 Seria włamań w Strzelcach Opolskich. Łup to prawie ćwierć miliona złotych Seria włamań do firm na terenie Strzelec Opolskich. W ostatnich dniach nieznani sprawcy włamali się do biur 5 przedsiębiorstw. Wszystkie znajdują się na teren ... » więcej 2017-05-26, godz. 16:45 Nyscy gimnazjaliści - Kresowianom. Piosenki, projekcje, wspomnienia Spotkaniem z Kresowianami w nyskim muzeum młodzież z gimnazjum nr 1 zakończyła obchody Tygodnia Kultury Kresowej. Były lwowskie piosenki, wojenne wspomnienia ... » więcej 2017-05-26, godz. 16:30 Radni Opola przeciwni przebudowie pomnika w Gosławicach Radni Opola nie zastosują się do zaleceń prokuratury w sprawie pomnika upamiętniającego niemieckich żołnierzy poległych w I wojnie światowej. Zdecydowali o ty ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »