Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-04-04, 12:45 Autor: Maciej Stępień

Pseudokibice z Dolnego Śląska chcieli rozróby. Przyjechali po meczu trampkarzy i sterroryzowali wioskę

Pseudokibice z Dolnego Śląska sterorryzowali wiejski klub piłkarski. Na boisku kilkanaście minut wcześniej grały dzieci [fot. Maciej Stępień]
Pseudokibice z Dolnego Śląska sterorryzowali wiejski klub piłkarski. Na boisku kilkanaście minut wcześniej grały dzieci [fot. Maciej Stępień]
Pseudokibice z Dolnego Śląska sterorryzowali wiejski klub piłkarski. Na boisku kilkanaście minut wcześniej grały dzieci [fot. Maciej Stępień]
Pseudokibice z Dolnego Śląska sterorryzowali wiejski klub piłkarski. Na boisku kilkanaście minut wcześniej grały dzieci [fot. Maciej Stępień]
Do zdarzenia doszło w ten weekend w Skorogoszczy. Według świadków kilkanaście minut po zakończonym ligowym meczu dzieci do lat 12, na płytę boiska wtargnęła grupa około 30 osób i zaczęła wykrzykiwać swoje kibicowskie hasła. Pobito dwie osoby, jedna z nich trafiła do szpitala. Świadkowie mówią, że takiego dzikiego zachowania jeszcze nie widzieli. Gdyby chuligani przyjechali pół godziny wcześniej, mogłyby ucierpieć również dzieci. Mieszkańcy Skorogoszczy boją się teraz, że podobne ataki pseudokibiców mogą się powtórzyć.
Jeden ze świadków zdarzenia mówi, że taki incydent nie powinien się zdarzyć. Szczególnie, że w pobliżu wciąż były dzieci.

- 20 minut po meczu wpadła grupa kibiców ze Śląska Wrocław i przeskoczyła przez okalający boisko mur. Zwykła dzicz i bydło, bo inaczej nie można tego nazwać – relacjonuje mieszkaniec Skorogoszczy.

- Dwie osoby zostały pobite, jedna z nich straciła przytomność i została odwieziona karetką do szpitala. Sam się dziwie, że ja nie dostałem – dodaje świadek.

Atak pseudokibiców potępiają władze LZS-u Skorogoszcz. Andrzej Deja mówi Radiu Opole, że trudno w tej sytuacji wspominać o jakimkolwiek normalnym zachowaniu.

- Było to zachowanie patologiczne. Jaki to jest przykład dla tych dzieci? Kibice, jak się chcą bić między sobą, to niech to robią, ale z dala od naszego obiektu, naszych małych piłkarzy i niewinnych kibiców – podkreśla działacz sportowy.

- Incydent wyjaśniają teraz nasi policjanci i funkcjonariusze z Wrocławia – informuje Patrycja Kaszuba, rzecznik brzeskiej policji. - Współpracujemy z Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu, cały czas zbieramy informacje na temat, co dokładnie stało się w sobotę na boisku w Skorogoszczy.

Szefowie LZS-u dodają, że pseudokibice ukradli jedną z flag. Nie był to klubowy proporzec, a flaga zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych.
Świadkowie zdarzenia, Andrzej Deja i Patrycja Kaszuba

Wiadomości z regionu

2019-09-21, godz. 14:17 Premier Mateusz Morawiecki odwiedzi jutro (22.09) mieszkańców Brzegu. „Chcemy być wszyscy razem” W samo południe (22.09) rozpocznie się w Brzegu spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim. Miejscem spotkania jest Plac Zamkowy, a ma ono charakter otwarty. » więcej 2019-09-21, godz. 13:03 Kontrole przewożonych odpadów na pograniczu polsko – czeskim. Nie stwierdzono nieprawidłowości W całym kraju trwa akcja DEMETER V. Policjanci ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej prowadzili w jej ramach, na pogra ... » więcej 2019-09-21, godz. 12:55 Sobota pod znakiem szukania ptaków. Ornitologiczny spacer w dzielnicy Chabry w Opolu Opolanie, wyposażeni w aparaty i lornetki, sobotnie przedpołudnie wykorzystali na ornitologiczny spacer alejami dzielnicy Chabry w stolicy regionu. W towarzys ... » więcej 2019-09-21, godz. 11:43 Dwie osoby ranne w wypadku w Gwoździcach Na trasie Opole - Racibórz (DK45) zderzyły się dwa samochody osobowe. » więcej 2019-09-21, godz. 10:35 Niebo na wyciągnięcie ręki. Mobilny Planetobus zaparkował w Głogówku Mobilne 'laboratorium astronomiczne' odwiedziło Zespół Szkół w Głogówku. Planetobus, dzięki któremu dzieci i dorośli mogą odkrywać tajniki kosmosu, to wspólny ... » więcej 2019-09-21, godz. 09:00 W poszukiwaniu przodków. 6 Ogólnopolska Konferencja Genealogiczna w Brzegu W brzeskiej konferencji genealogicznej uczestniczą m.in. genealodzy, szukający przodków profesjonalnie. » więcej 2019-09-21, godz. 08:00 Panie z Koła Gospodyń Miejskich w Kędzierzynie-Koźlu reprezentowały Opolszczyznę na forum pod patronatem Agaty Kornhau ... My, kobiety, nie lubimy być bierne - mówiła pierwsza dama, Agata Kornhauser-Duda w czasie otwarcia I Forum Kół Gospodyń Miejskich we Włodawie. Na spotkaniu ty ... » więcej 2019-09-20, godz. 22:00 "Teraz nie mówię nawet pracodawcom, że jestem osobą niedowidzącą". Jubileusz fundacji "Szansa dla niewidomych" [ZDJĘCI ... Pracodawcy nie chcą ich zatrudniać, nie wszystkie przejścia dla pieszych są dla nich dostosowane, brakuje informacji w języku Braille'a - to niektóre tylko pr ... » więcej 2019-09-20, godz. 20:30 Opole: 50-lecie Ochotniczego Ratownictwa Wodnego. Mają swój sztandar Ochotnicze Ratownictwo Wodne ma od dziś (20.09) swój własny sztandar. Mieszkańcy Opola podziękowali ratownikom za pełnioną służbę. » więcej 2019-09-20, godz. 19:30 Komarzyński: będę walczył o prawdę. "Ostatnia rzecz, jaką chciałem zrobić w tej kampanii to sąd" Kampania uczciwa i oparta na fair play - taki postulat przedstawił dziś (20.09) Wojciech Komarzyński przed Sądem Okręgowym w Opolu. Kandydat z list PiS do sej ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »