Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-03-07, 15:04 Autor: Jan Poniatyszyn

Winny śmierci dziecka? Ruszył proces mieszkańca Głuchołaz

Sąd Rejonowy w Prudniku. Ruszył tam proces Dawida K. [zdj. Jan Poniatyszyn]
Sąd Rejonowy w Prudniku. Ruszył tam proces Dawida K. [zdj. Jan Poniatyszyn]
Nieumyślne spowodowanie śmierci syna i znęcanie się nad żoną zarzuca prokuratura 33-letniemu Dawidowi K. z Głuchołaz. Oskarżony nie przyznaje się do winy. Przed prudnickim sądem ruszył jego proces.
Feralnego dnia mężczyzna położył spać dziecko w kuchni. Z żoną zdrzemnęli się w pokoju skąd widzieli dziecięcy wózek. Około godziny 11 kobietę obudził oskarżony krzycząc, że chłopczyk nie oddycha. Ta zadzwoniła na numer alarmowy, gdzie instruowano ją, jak prowadzić reanimację dziecka.

- Dmuchałam mu powietrze do ust jednak nie zatkałam noska - mówi Izabela K., żona oskarżonego, która w tym procesie występuje jako poszkodowana. – Bardzo kocham męża. Jest bardzo dobrym człowiekiem. Postawione zarzuty są bezpodstawne. Nie czuję się pokrzywdzona przez męża, aby znęcał się nade mną. Również był bardzo dobrym ojcem i nigdy w żaden sposób nie przyczynił się do śmierci syna - dodaje.

Sanitariusze pogotowia z Głuchołaz przez blisko 40 minut reanimowali półrocznego Oliwiera. Przywrócili mu funkcje życiowe. Jednak chłopczyk zmarł po przewiezieniu do Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu.

Akt oskarżenia prokuratura opiera m.in. na opinii biegłych lekarzy z zakresu medycyny sądowej w tym na ekspertyzach toksykologicznych. Oskarżony w tej sprawie Dawid K. odsiaduje obecnie wyrok za kradzież. Do odbycia tej kary policja zatrzymała go po tym, gdy jego syna zabrał już helikopter do WCM w Opolu. Matka zmarłego chłopczyka stanie przed sądem pod zarzutem znęcania się psychicznego i fizycznego nad dziećmi. Małżonkom z Głuchołaz grozi do pięciu lat więzienia.
Izabela K.

Wiadomości z regionu

2019-10-17, godz. 14:30 Namysłów: kurier zostawił saszetkę z pieniędzmi, ale znalazca był uczciwy We wtorek (15.10) późnym wieczorem do Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie zgłosił się mężczyzna z saszetką pełną pieniędzy, którą znalazł w centrum miasta ... » więcej 2019-10-17, godz. 14:10 Opole: wjechał skuterem w śmieciarkę Do zdarzenia doszło około godz. 12.20 na ulicy Prószkowskiej. Okoliczności wypadku na miejscu ustalali policjanci ruchu drogowego. » więcej 2019-10-17, godz. 13:30 Trwa Tydzień Mediacji. "Warto wybrać tę drogę, jest ona krótsza i tańsza" Do soboty w sądach rejonowych i okręgowym w Opolu prowadzone są dyżury mediatorów, z których bezpłatnie mogą skorzystać wszyscy mieszkańcy województwa opolski ... » więcej 2019-10-17, godz. 13:00 Niwki wychodzą z mroku. Gmina postawi tam latarnie W Niwkach będzie niebawem zdecydowanie jaśniej. Gmina Chrząstowice zamontuje w tej miejscowości 14 latarni. Będzie to oświetlenie nowoczesnego typu - LED. » więcej 2019-10-17, godz. 13:00 Grożąc siekierą okradł siostrę? Oskarżony przed sądem zaprzecza Zdaniem prokuratury oskarżony Andrzej P. wyciągnął siekierę, przyłożył do głowy swojej siostry i zabrał jej 100 złotych. Miał również podpalić stodołę i grozi ... » więcej 2019-10-17, godz. 12:15 Trwają poszukiwania więźnia, który wczoraj uciekł podczas badań Trwają poszukiwania mężczyzny, który wczoraj (16.10) po godzinie 12.00 podczas badania wyskoczył przez okno pracowni radiologicznej w Uniwersyteckim Szpitalu ... » więcej 2019-10-17, godz. 11:30 Polski senat ma wpływ na proces legislacyjny, amerykański kontroluje prezydenta. Poranni goście o różnicach w kompeten ... - Senat nie jest graczem, który mógłby cokolwiek blokować - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' prof. Krzysztof Zuba, politolog z Uniwersytetu Opol ... » więcej 2019-10-17, godz. 10:45 Policja publikuje wizerunek Piotra Klemczaka podejrzanego o szereg oszustw. Mężczyzna często zmieniał wizerunek. To on ... Decyzją Prokuratury Rejonowej w Opolu opolska policja publikuje wizerunek Piotra Klemczaka podejrzanego o szereg oszustw m.in. na terenie Dolnego Śląska i Opo ... » więcej 2019-10-17, godz. 09:30 Utrudnienia w centrum Opola. Drogowcy zamykają skrzyżowanie Katedralnej z Książąt Opolskich Miejski Zarząd Dróg w Opolu wprowadza tymczasową organizację ruchu w pobliżu katedry w Opolu. » więcej 2019-10-17, godz. 07:30 W stolicy regionu rusza 8. Opolski Festiwal Gór. " Tutaj każdy dzień jest dobry i interesujący" Podczas tegorocznego spotkania miłośnicy górskich przygód będą mieli okazję pobiegać ulicami Katmandu, przelecieć się paralotnią i helikopterem TOPR, a przy o ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »