Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-02-06, 16:20 Autor: Jan Poniatyszyn

Odpowie za nieumyślne spowodowanie śmierci syna, a jego żona za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad dziećmi

Prokuratura Rejonowa w Prudniku postawiła zarzuty małżeństwu Izabela i Dawid K. [zdj. Jan Poniatyszyn]
Prokuratura Rejonowa w Prudniku postawiła zarzuty małżeństwu Izabela i Dawid K. [zdj. Jan Poniatyszyn]
Do pięciu lat więzienia grozi małżeństwu z Głuchołaz. O rodzinie tej zrobiło się głośno w listopadzie ubiegłego roku. Wówczas to zmarł ich półroczny syn. Jego ojcu, 33 - letniemu Dawidowi K., przedstawiono związane z tym zarzuty.
- Przeciw temu mężczyźnie przygotowywany jest akt oskarżenia – mówi Paweł Pasieka, zastępca Prokuratora Rejonowego w Prudniku. – Dawid K., mimo że miał ustawowy i faktyczny obowiązek opieki, naraził sześciomiesięcznego syna Oliwera na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i poprzez swoje działania nieumyślnie spowodował śmierć syna. Przedstawienie tego zarzutu zostało poprzedzone uzyskaniem opinii biegłych lekarzy z zakresu medycyny sądowej oraz uzyskano opinie toksykologiczną.

Podejrzany złożył wyjaśnienia, ale nie przyznał się do winy. W tej sprawie prowadzone są dalsze czynności prokuratorskie. Zakończono je natomiast wobec matki zmarłego chłopczyka.

- Chodzi tutaj o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad dziećmi – powiedział prokurator Pasieka. – W tej sprawie postępowanie zakończona. Przeciwko Izabeli K. trafił już do sądu akt oskarżenia.

Dawid K. odsiaduje obecnie wyrok za kradzież. Do odbycia tej kary policja zatrzymał go po tym, gdy jego syna zabrano już helikopterem do Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu.
Paweł Pasieka
Paweł Pasieka

Wiadomości z regionu

2019-10-18, godz. 21:30 Festiwal Impuls pokaże jak działa wolontariat w praktyce Rozpalą chęć działania i pomagania, a przy tym pokażą jak funkcjonuje wolontariat w praktyce. W ramach Festiwalu Wolontariatu Impuls opolanie będą mogli jutro ... » więcej 2019-10-18, godz. 20:45 Opolanie wybierają radnych dzielnicowych Ruszyło głosowanie na członków rad dzielnic Opola. Tym razem aby zachęcić do udziału w głosowaniu miasto wprowadziło zmiany. Wystarczy wejść na stronę interne ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:55 Pracownicy służby zdrowia świętowali dzień swojego patrona Pracownicy służby zdrowia z diecezji opolskiej modlili się na tradycyjnej pielgrzymce w sanktuarium w Winowie. Coroczne spotkanie odbywa się w dniu wspomnieni ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:54 Brzeg przystankiem na trasie "europejskiej" rzeźby. Love Hate pozostanie w mieście do 29 października Odwiedziła między innymi czeski Beroun i Pragę, Arcachon we Francji czy stolicę Belgii, Brukselę. Dziś (18.10) zawitała do Brzegu. Mowa o rzeźbie Love Hate, k ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:17 Podrożeje woda w Opolu. To podwyżka o prawie 15 procent Cenny wody w Opolu idą w górę o prawie 15 procent - takie zawiadomienia otrzymali mieszkańcy opolskich osiedli. Tym, którzy nie mieszkają w blokach, podpowiad ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:15 Debata o przyszłości szkoły w Liceum Ogólnokształcącym numer 2 w Opolu 'Jaka szkoła ?' - pod takim hasłem w Liceum Ogólnokształcącym numer 2 w Opolu odbyła się debata. Wzięli w niej udział uczniowie, rodzice, nauczyciele i przeds ... » więcej 2019-10-18, godz. 18:00 Cytryną zamiast mandatu uczniowie karali kierowców za przekroczenie prędkości Zamiast mandatu za przekroczenie prędkości w rejonie szkoły - plasterek cytryny. Taką nietypową akcję dla nieodpowiedzialnych kierowców przygotowali uczniowie ... » więcej 2019-10-18, godz. 17:30 Głuchołaskie Złote Ścieżki dla rowerzystów coraz dłuższe. Będzie też tzw. kreska dla downhillowców Powstała atrakcja dla rowerzystów szukających adrenaliny w górskim terenie. O ponad dwa kilometry powiększyły się single tracki na Górze Parkowej w Głuchołaza ... » więcej 2019-10-18, godz. 17:02 Do jesieni 2022 przy ul. 1 Maja w Opolu powstanie nowy dworzec. Będą też parkingi i zielone tarasy Za dwa lata w miejscu dworca PKS w Opolu powstanie wielopoziomowy parking ze stanowiskami autobusowymi na parterze. Budowy podjęła się firma Warbud, której mi ... » więcej 2019-10-18, godz. 16:45 Fundacja Kwitnące Talenty proponuje "powyborcze zero waste". Banery i plakaty przerobią na torby i piórniki Torby, piórniki, czy posłania dla psów - a wszystko z banerów wyborczych. Fundacja Kwitnące talenty ma pomysł na wykorzystanie materiałów, które zostały w prz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »