Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-01-25, 06:00 Autor: Daria Placek

Najpierw spotkania indywidualne z mediatorem, w przyszłym tygodniu wspólne rozmowy

Opolski ratusz [fot. Wanda Kownacka]
Opolski ratusz [fot. Wanda Kownacka]
- W czwartek i w piątek będziemy prowadzić mediacje na etapie indywidualnym, które mają przygotować zespoły i wyjaśnić na czym w ogóle takie rozmowy polegają. Na początku przyszłego tygodnia strony usiądą do wspólnych rozmów - powiedziała Radiu Opole mediator Aneta Gibek-Wiśniewska, zaangażowana w sprawę sporu przeciwników powiększenia Opola.
W mediacjach grupę z Dobrzenia Wielkiego będą reprezentowali: wójt Henryk Wróbel oraz Rafał Kampa, Gerard Kasprzak, Łukasz Kołodziej, Maria Koschny i Janusz Pionktowski, stronę rządową: wojewoda Adrian Czubak, wicewojewoda Violetta Porowska, oraz Izabela Bryja i Jerzy Naszkiewicz z urzędu wojewódzkiego, opolski ratusz: prezydent Arkadiusz Wiśniewski, jego asystent Sebastian Paroń, wiceprezydent Mirosław Pietrucha i sekretarz Grzegorz Marcjasz.

- Przystępujemy do mediacji z nadzieją, że jest to dobry sposób na rozwiązanie sporu i z przekonaniem, że wiele kwestii można wyjaśnić, choćby te związane ze wsparciem finansowym ze strony Opola, które już wiele miesięcy temu deklarowaliśmy, a ono nie zyskuje akceptacji ze strony wójta i w ten sposób wójt podejmuje różne radykalne decyzje albo mówi o takich decyzjach, co nie jest potrzebne - mówi prezydent.

Przypomnijmy, mediacje są efektem spotkania w Warszawie z ministrem MSWiA Mariuszem Błaszczakiem.
Arkadiusz Wiśniewski

Wiadomości z regionu

2019-02-21, godz. 12:12 Mieszkaniec Dąbrowy Namysłowskiej zabił swojego psa siekierą. Oprawca był kompletnie pijany Funkcjonariusze z Namysłowa zatrzymali 60-letniego mieszkańca Dąbrowy Namysłowskiej, który zamordował swojego czworonoga i zakopał go na posesji. Do zdarzenia ... » więcej 2019-02-21, godz. 12:00 Opolskie szkoły są przygotowane na pierwszych absolwentów 8 klas i gimnazjów O 100% więcej klas przygotowano w Opolu dla pierwszych absolwentów 8-leniej podstawówki oraz absolwentów ostatniej klasy likwidowanych gimnazjów. O przyjęcie ... » więcej 2019-02-21, godz. 11:33 Dwukrotnie podjęli resuscytację. Brzescy policjanci uratowali życie kobiecie, która zasłabła Do zdarzenia doszło wczoraj w Skarbimierzu-Osiedle. Asp. Michał Kleszcz i mł. asp. Grzegorz Galar patrolowali ulice, gdy nagle na jednym z parkingów zauważyli ... » więcej 2019-02-21, godz. 10:50 Reorganizacji szkół w Komprachcicach w tym roku nie będzie. W 2020 - niewykluczone 4,3 miliona złotych będzie musiała dołożyć do oświaty w tym roku szkolnym gmina Komprachcice. Jak wyliczał 'Poglądach i osądach' wójt Leonard Pietruszka, gmin ... » więcej 2019-02-20, godz. 21:27 Samobójstwo w gminie Popielów? Śledczy badają okoliczności śmierci mieszkańca powiatu nyskiego Zwłoki 34-letniego mężczyzny znaleziono w okolicach mostu nad Odrą w jednej z miejscowości w gminie Popielów. To mieszkaniec powiatu nyskiego. » więcej 2019-02-20, godz. 21:00 TOZ w Opolu walczy o psa Dino. Będzie interweniować u prokuratora generalnego Opolskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami nie składa broni w walce o owczarka Dino. Wolontariusze zapowiadają, że będą interweniować u prokuratora generalne ... » więcej 2019-02-20, godz. 20:45 Prof. Paweł Frącz o sytuacji na Politechnice Opolskiej. "Miałem prawo do zadawania pytań" - To nie jest kwestia konfliktu, a raczej pewnej sytuacji, w której zadaje się konkretne pytania, do czego, jako senator uczelni miałem prawo - mówi prof. Paw ... » więcej 2019-02-20, godz. 19:30 Śmierć na stoku narciarskim. Nie żyje 31-letni mieszkaniec gminy Walce 31-letni mieszkaniec gminy Walce zmarł na skutek obrażeń, które odniósł w wypadku na stoku narciarskim w Zieleńcu. Do tragedii doszło 10 lutego, mężczyzna zma ... » więcej 2019-02-20, godz. 19:15 Piotr Bobak nie będzie już wiceburmistrzem Nysy. Prawo nie pozwala łączyć tej funkcji z mandatem radnego powiatu Będą zmiany we władzach Nysy. Jeden z wiceburmistrzów, Piotr Bobak, rezygnuje ze stanowiska. » więcej 2019-02-20, godz. 19:00 Na paczkowskim rynku zatańczono poloneza. "Dobrze wykonany gwarantuje sukces na maturze" [ZDJĘCIA] Około 150 osób zatańczyło dziś (20.02) w południe poloneza na rynku w Paczkowie. Oprócz tegorocznych maturzystów, polski taniec narodowy wykonali także ich na ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »