Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-01-25, 06:00 Autor: Daria Placek

Najpierw spotkania indywidualne z mediatorem, w przyszłym tygodniu wspólne rozmowy

Opolski ratusz [fot. Wanda Kownacka]
Opolski ratusz [fot. Wanda Kownacka]
- W czwartek i w piątek będziemy prowadzić mediacje na etapie indywidualnym, które mają przygotować zespoły i wyjaśnić na czym w ogóle takie rozmowy polegają. Na początku przyszłego tygodnia strony usiądą do wspólnych rozmów - powiedziała Radiu Opole mediator Aneta Gibek-Wiśniewska, zaangażowana w sprawę sporu przeciwników powiększenia Opola.
W mediacjach grupę z Dobrzenia Wielkiego będą reprezentowali: wójt Henryk Wróbel oraz Rafał Kampa, Gerard Kasprzak, Łukasz Kołodziej, Maria Koschny i Janusz Pionktowski, stronę rządową: wojewoda Adrian Czubak, wicewojewoda Violetta Porowska, oraz Izabela Bryja i Jerzy Naszkiewicz z urzędu wojewódzkiego, opolski ratusz: prezydent Arkadiusz Wiśniewski, jego asystent Sebastian Paroń, wiceprezydent Mirosław Pietrucha i sekretarz Grzegorz Marcjasz.

- Przystępujemy do mediacji z nadzieją, że jest to dobry sposób na rozwiązanie sporu i z przekonaniem, że wiele kwestii można wyjaśnić, choćby te związane ze wsparciem finansowym ze strony Opola, które już wiele miesięcy temu deklarowaliśmy, a ono nie zyskuje akceptacji ze strony wójta i w ten sposób wójt podejmuje różne radykalne decyzje albo mówi o takich decyzjach, co nie jest potrzebne - mówi prezydent.

Przypomnijmy, mediacje są efektem spotkania w Warszawie z ministrem MSWiA Mariuszem Błaszczakiem.
Arkadiusz Wiśniewski

Wiadomości z regionu

2019-10-15, godz. 20:30 Oględziny wykażą stan uszkodzeń Impulsa, który brał udział w wypadku pod Brzegiem. Za szkody zapłaci ubezpieczyciel Pociąg Przewozów Regionalnych, który uległ wypadkowi na przejeździe pod Brzegiem, dotarł już do stacji w Brzegu. Ruch na magistrali kolejowej między Opolem a ... » więcej 2019-10-15, godz. 19:45 Wypchnął kolegę przez okno, ten zmarł. Oskarżony usłyszał wyrok Sąd Okręgowy w Opolu skazał Adama M. na 15 lat więzienia za zabójstwo swojego kolegi. W styczniu tego roku oskarżony pokłócił się w trakcie imprezy ze Zdzisła ... » więcej 2019-10-15, godz. 18:30 Czujny sąsiad uratował 59-latka. Nieprzytomnego mężczyznę znalazła policja Dzięki zainteresowaniu sąsiadów i reakcji byczyńskich policjantów udało się zapobiec tragedii i uratować 59-letniego mieszkańca gminy Byczyna. » więcej 2019-10-15, godz. 17:15 Uczniowie Zespołu Szkól w Paczkowie opanowali miasto. Zorganizowano tam II Hugonalia [ZDJĘCIA] Uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół w Paczkowie w nietypowy sposób świętują dziś (15.10) dzień swojego patrona. » więcej 2019-10-15, godz. 16:30 Piłkarz Startu Namysłów złamał nos sędziemu. Nie podobało mu się to, jak sędziował Piłkarz czwartoligowego Startu Namysłów Krystian B. po zakończeniu spotkania ze Skalnikiem Gracze podszedł do sędziego i uderzył go głową w nos. Zawodnik - we ... » więcej 2019-10-15, godz. 16:04 Utrudnienia w ruchu pociągów po wypadku na przejeździe kolejowym w Brzegu Po wypadku na przejeździe kolejowym na ul. Wrocławskiej w Brzegu ruch pociągów został wstrzymany. Pasażerowie muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami. Przypom ... » więcej 2019-10-15, godz. 16:00 Zawisza: to ważny czas dla całej opozycji Lewica po 4 latach wraca do sejmu. Z Opolszczyzny jako jedyna mandat uzyskała Marcelina Zawisza z Wiosny Roberta Biedronia. Liderka opolskiej listy Lewicy pod ... » więcej 2019-10-15, godz. 15:11 5 osób rannych po wypadku na przejeździe kolejowym w Brzegu. Kierowca ominął rogatki i wjechał w pociąg Przejazd kolejowy na ulicy Wrocławskiej w Brzegu wciąż jest nieprzejezdny po wypadku, do którego doszło w tym miejscu około 13:30. Według relacji świadków, ki ... » więcej 2019-10-15, godz. 14:45 Opole: I Konwent Przewodniczących Rad Gmin, Powiatów i Sejmiku Województwa Opolskiego za nami Możliwość wykorzystania mediów społecznościowych w informowaniu o działaniach rady czy problemy poszczególnych samorządów terytorialnych - takie tematy porusz ... » więcej 2019-10-15, godz. 14:30 Brak szczepionek przeciwko ospie. Sanepid: dokonaliśmy już wewnętrznych przesunięć Brakuje szczepionek przeciwko ospie, deficyt jest w aptekach i przychodniach. Mają pojawić się w połowie listopadzie, na razie rodzice muszą zaczekać. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »