Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-10-22, 14:50 Autor: Piotr Wrona

Proślice koło Byczyny, chcą wypromować słowika szarego

Proślice [fot. zdjęcia przezkazane przez Agnieszkę Lemańczyk]
Proślice [fot. zdjęcia przezkazane przez Agnieszkę Lemańczyk]
Proślice [fot. zdjęcia przezkazane przez Agnieszkę Lemańczyk]
Proślice [fot. zdjęcia przezkazane przez Agnieszkę Lemańczyk]
Proślice [fot. zdjęcia przezkazane przez Agnieszkę Lemańczyk]
Proślice [fot. zdjęcia przezkazane przez Agnieszkę Lemańczyk]
Po modernizacji parku w Proślicach koło Byczyny, gdzie znajduje się jedno z największych w Europie skupisk słowika szarego, czas na stanowiska ornitologiczne. Te zostaną wybudowane do wiosny przyszłego roku.
Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dolina Słowika, stara się również o uznanie tego miejsca za strefę ochrony miejsc lęgowych ptaków. Ostateczna decyzja należy do ministra środowiska.

- Wiosną rozpoczęliśmy prace związane z uporządkowaniem tego terenu i przywróceniem go turystom - mówi Agnieszka Lemańczyk, prezes stowarzyszenia.
- Wzmianki o słowikach w naszej miejscowości pochodzą z czasów kiedy pałac należał do rodziny Watzdorfów. Projekt dotyczy modernizacji tego miejsca, oczyszczenia stawu i przygotowania go do potrzeb turystycznych. Chcemy zakupić łódkę i dodatkowe ławki. – dodaje Lemańczyk.

Dodajmy, że późnobarokowy pałac w Proślicach obok którego znajdują się miejsca lęgowe w ostatnich latach został wyremontowany i jest jedną z atrakcji turystycznych na terenie gminy Byczyna.
Agnieszka Lemańczyk

Wiadomości z regionu

2019-02-16, godz. 20:10 Przedszkolaki z Kędzierzyna-Koźla "buźkami" monitorują jakość powietrza W Kędzierzynie-Koźlu nawet dzieci wiedzą, jak rozpoznać, czy powietrze jest dobrej jakości, czy zanieczyszcza je smog. W placówkach oświatowych, zaczynając od ... » więcej 2019-02-16, godz. 18:59 Opolscy strażacy ratowali turystów uwięzionych na wyciągu w czeskim ośrodku narciarskim Filipovice Służby ratunkowe naszych południowych sąsiadów o pomoc poprosiły Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wysokościowego z Głuchołaz. W akcji brał też udział helikop ... » więcej 2019-02-16, godz. 18:40 Dwa autobusy i osobówka zderzyły się na DK 40 w Łące Prudnickiej. Cztery osoby są poszkodowane Mogą być jeszcze utrudnienia na drodze krajowej nr 40 w miejscowości Łąka Prudnicka. Około 17:40 na trasie z Prudnika do Głuchołaz doszło do zderzenia trzech ... » więcej 2019-02-16, godz. 16:41 5-letni chłopiec przygnieciony przez konar drzewa w lesie koło Niemodlina. Jego stan jest ciężki Chłopiec w ciężkim stanie trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. - Do wypadku doszło w piątkowe popołudnie - poinformował Radio Opole Darius ... » więcej 2019-02-16, godz. 16:21 Bezpłatnie zaczipuj i wysterylizuj psa. Akcja w Kędzierzynie-Koźlu Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla mają okazję za darmo zaczipować swojego psa. W ten sposób właściciele czworonogów mogą być spokojniejsi, że ich pupil wróci do do ... » więcej 2019-02-16, godz. 16:10 Malują dziecięce przychodnie. "Największą nagrodą jest dla nas ich uśmiech" Zwierzęce, barwne postaci pojawiły się na ścianach przychodni dziecięcych w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Od samego rana grupa Murki, specjalnie ... » więcej 2019-02-16, godz. 14:41 Od poniedziałku w Dobrzeniu Wielkim ruszają konsultacje w sprawie zmiany granic gminy 18 lutego rozpoczną się konsultacje społeczne dotyczące zmiany granic gminy Dobrzeń Wielki. W konsultacjach będzie mógł wziąć każdy mieszkaniec gminy, niezale ... » więcej 2019-02-16, godz. 12:01 Dachowanie w Przysieczy Do wypadku doszło w Przysieczy. Dachował tam samochód osobowy marki Mercedes. » więcej 2019-02-16, godz. 11:19 Sprawdzali, gdzie w Kędzierzynie-Koźlu żyją bezdomni Prawie stu mieszkańców Kędzierzyna-Koźla, to osoby bezdomne. Pracownicy opieki społecznej, strażnicy miejscy i policjanci wiedzą dokładnie, gdzie bezdomni prz ... » więcej 2019-02-16, godz. 08:12 Nowe jednostki i huczne rozpoczęcie sezonu - to plany Mariny Ujazd na ten rok Nowe łodzie, w tym jedna przerobiona na muzeum, pojawią się w tym roku na Kanale Gliwickim. Wejść na ich pokład będzie można w Marinie Ujazd. Właściciele mari ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »