Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-10-21, 18:27 Autor: Paweł Konieczny

Święto Drzewa we Włodzieninie

Święto Drzewa we Włodzieninie [fot. Paweł Konieczny]
Święto Drzewa we Włodzieninie [fot. Paweł Konieczny]
Blisko 180 drzew i krzewów posadzili dziś (21.10) w Parku Historii we Włodzieninie uczniowie głubczyckiego Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego. To element projektu Klubu Gaja "Święto Drzewa - wśród pól".
- To wydarzenie to specyficzna lekcja dla naszych uczniów - mówi Bogusław Chochowski, dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Głubczycach. - Należy uwrażliwiać młodzież, która uczy się w naszej szkole na to, że pola to nie tylko uprawy, ale i zadrzewienia, dzięki którym nasze pszczoły mają możliwość pozyskiwania nektaru z tutejszych drzew. Są to drzewa miododajne, ale również są to ostoje dla zwierzyny - czyli mamy tu również ekologiczny aspekt - dodaje.

- Efekty prac uczniów będą mierzone za wiele lat - zaznacza Jacek Bożek, prezes Klubu Gaja - To jest właśnie dosadzanie takich drzew, które potem będzie można pokazywać ludziom i mówić edukacyjnie dla młodzieży. Poza tym jest to tak blisko głównej drogi, że jeżeli stanie tu tablica, będzie to doskonałe miejsce edukacyjne - twierdzi.

Głubczyccy uczniowie wraz z zaproszonymi gośćmi posadzili rodzime gatunki drzew i krzewów, które posłużą jako baza pożytkowa dla pszczół i dzikich zapylaczy oraz miejsce żerowania, rozrodu i schronienia dla ptaków i innych zwierząt.
Bogusław Chochowski
Jacek Bożek

Wiadomości z regionu

2024-02-26, godz. 14:18 Ponad 40 zarzutów oszustwa. Ruszył proces Janusza T. i Joanny M. Kilkaset tysięcy złotych - to straty kilkudziesięciu osób, które mógł oszukać Janusz T. » więcej 2024-02-26, godz. 13:00 Pięć szczeniąt utopionych w szambie. Mieszkaniec gminy Skoroszyce przyznał się Mieszkaniec gminy Skoroszyce utopił pięć szczeniąt w szambie na swoim podwórku. Wcześniej psy były widywane na posesji mężczyzny, ale nagle zniknęły… » więcej 2024-02-26, godz. 11:45 Zaklinował się na przejeździe kolejowym. Świadkowie zdarzenia zatrzymali pociąg Wjechał na przejazd kolejowy i utknął. Do tego zdarzenia doszło w Zielęcicach koło Brzegu, gdzie 68-letni kierowca pomylił drogę i zaklinował auto na… » więcej 2024-02-26, godz. 11:30 Piłka ręczna: to prawdopodobnie ostatni sezon Mateusza Jankowskiego w Gwardii - Dużo wspomnień, dużo fajnych chwil, ale najprawdopodobniej moja przygoda z piłką ręczną w Opolu dobiega końca - mówił w Porannym Programie Radia Opole… » więcej 2024-02-26, godz. 10:50 Mężczyzna ranny podczas pielęgnacji drzew. Na miejscu specjalistyczna grupa wysokościowa Wypadek przy pracy w Opolu. Na ulicy Spacerowej trwały działania pielęgnacyjne zieleni na wysokości. » więcej 2024-02-26, godz. 09:37 "Ukraińcy pamiętają o pomocy i liczą na dalsze wsparcie". Honorowy konsul Ukrainy gościem Radia Opole - Wybuch wojny mnie zaskoczył. Nikt nie spodziewał się, że Rosja rzeczywiście może zaatakować Ukrainę - przyznała w Porannej Rozmowie Radia Opole honorowa… » więcej 2024-02-26, godz. 08:00 Pożar autobusu MZK w Kędzierzynie-Koźlu. Nie ma osób poszkodowanych Pożar autobusu komunikacji miejskiej na ul. Czechowa w Kędzierzynie-Koźlu. Po godzinie 6.30 zapalił się układ hamulcowy w pojeździe. » więcej 2024-02-26, godz. 07:45 Opolskie - 20 lat w Unii Europejskiej. Czas na powiat brzeski W kolejnym tygodniu cyklu spotkań 'Opolskie - 20 lat w UE' władze regionu odwiedzą powiat brzeski. » więcej 2024-02-26, godz. 06:17 Śmiertelny wypadek w Zdzieszowicach, pożar w Opolu Do śmiertelnego wypadku doszło w nocy w Zdzieszowicach w powiecie krapkowickim. » więcej 2024-02-25, godz. 17:35 KWW "Partnerstwo" zaprezentował kandydatów na burmistrzów i radnych w powiecie krapkowickim Samorządowcy, w tym obecni włodarze, a także ludzie związani z kulturą, sportem i biznesem - łącznie 87 osób. Tyle znajdzie się w Komitecie Wyborczym… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »