Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-10-17, 10:39 Autor: Monika Pawłowska

Rozpoczął się Tydzień Mediacji. Bezpłatne konsultacje w całym województwie

[fot. Szymon Krawczyk]
[fot. Szymon Krawczyk]
W całym kraju ruszył Tydzień Mediacji. To inicjatywa, która ma popularyzować alternatywną metodę rozwiązywania sporów.
Mediacjami można zastąpić sporą liczbę spraw sądowych. Zastosować ją w szeregu konfliktowych sytuacji np. w sporach rodzinnych, konfliktach z dostawcą energii czy operatorem telefonii komórkowej.

- Mediacja mniej obciąża emocjonalnie niż proces sądowy, a poza tym jest to forma szybsza, tańsza i skuteczniejsza - mówi Ewa Kosowska-Korniak, koordynatorka Salonu Mediatora Opole.

- Polega to na tym, że dwie strony konfliktu spotykają się w obecności bezstronnego mediatora. Przy zastosowaniu pewnych technik rozmowy, przy sporym obniżeniu emocji i zastosowaniu aktywnego słuchania w przyjaznej atmosferze próbuje się wypracować ugodę i dojść do porozumienia - wyjaśnia.

Tegoroczna akcja potrwa do 22 października i odbywa się pod hasłem "Masz prawo do mediacji". Ponadto najbliższy czwartek (20.10) to Międzynarodowy Dzień Mediacji.

- Chodzi o to, aby pokazać społeczeństwu, że warto mediować - podkreśla Kosowska-Korniak i dodaje, że na ten czas zaplanowano wiele spotkań.

- Będą to przede wszystkim bezpłatne dyżury mediatorów w sądach, kancelariach prawnych, na komendach policji, a także prelekcje na uczelniach wyższych i w zakładach karnych - tłumaczy.

Ponadto na Opolszczyźnie prowadzone są także przez cały rok bezpłatne "poniedziałki z mediatorem". Więcej informacji o tygodniu mediacji w regionie i szczegóły dotyczące dyżurów znajdują się na stronie internetowej www.salonmediatora.com.pl.
Ewa Kosowska-Korniak cz.1
Ewa Kosowska-Korniak cz.2

Wiadomości z regionu

2019-12-14, godz. 15:45 "Każdy znajdzie coś dla siebie'. Na opolskim rynku trwają warsztaty robienia świątecznych ozdób Wianki, kule ze słomy, czy piankowe bombki. To wszystko można wykonać własnoręcznie na opolskim rynku podczas trwających tam warsztatów przygotowywania ozdób świątecznych… » więcej 2019-12-14, godz. 15:15 Fani RPG i planszówek spotkali się w Opolu W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu trwają Dni Grania w gry RPG i planszówki. Głównym celem imprezy jest popularyzowanie gier fabularnych i planszowych… » więcej 2019-12-14, godz. 15:00 Bez pośpiechu, z dużą wyobraźnią i sprawnym samochodem. Policja przypomina, jak jeździć w okresie przedświątecznym Opolska policja apeluje do kierowców o jazdę bez pośpiechu w okresie przedświątecznym. Przed startem w dłuższą trasę należy sprawdzić stan samochodu. » więcej 2019-12-14, godz. 14:00 Kierowca auta osobowego staranował ogrodzenie w podopolskich Chróścicach Do groźnie wyglądającej kolizji doszło dzisiaj (14.12) w Chróścicach w gminie Dobrzeń Wielki. Kierowca niewielkiego volkswagena, na drodze wojewódzkiej nr 457… » więcej 2019-12-14, godz. 13:45 "Pracy mamy dużo, ale na 24 grudnia zdążymy". W Szczepanowicach mieszkańcy tworzą szopkę bożonarodzeniową W Opolu-Szczepanowicach trwa budowa największej szopki bożonarodzeniowej na Opolszczyźnie. W stajence będzie można dostrzec wiele osób związanych z Opolem, a także… » więcej 2019-12-14, godz. 13:00 Opolskie parafie rozpoczęły wydawanie zaproszeń na wigilię dla samotnych i bezdomnych W dwudziestu opolskich parafiach oraz siedzibie Caritas można już odbierać bezpłatne zaproszenia na 27. Opolską Wigilię dla Samotnych i Bezdomnych, która odbędzie… » więcej 2019-12-14, godz. 13:00 Przeciwpożarowa profilaktyka na święta. Warto pamiętać o zasadach, które ograniczą ryzyko przykrych zdarzeń W okresie zimowym opolscy strażacy notują zwiększoną liczbę interwencji przy podtruciach tlenkiem węgla, czy pożarach wynikających z niewłaściwego użytkowania… » więcej 2019-12-14, godz. 12:00 Opole: NFZ szkoli pracowników służby zdrowia z wystawiania elektronicznych recept 8 stycznia wchodzą w życie obowiązkowe e-recepty. Dziś (14.12) opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia zorganizował dzień otwarty dla pracowników medycznych… » więcej 2019-12-14, godz. 12:00 Głogówek: umilą święta polskim dzieciom na Litwie Do zbiórki świątecznych darów dla naszych rodaków na Wschodzie przyłączyła się także gmina Głogówek. Akcję organizuje Opolski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota… » więcej 2019-12-14, godz. 11:15 Wypadek drogowy w Bierawie w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim Zablokowana jest droga gminna w Bierawie w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim po zderzeniu dwóch samochodów osobowych. - Cztery osoby, w tym dziecko zostały poszkodowane… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »