Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-10-17, 10:39 Autor: Monika Pawłowska

Rozpoczął się Tydzień Mediacji. Bezpłatne konsultacje w całym województwie

[fot. Szymon Krawczyk]
[fot. Szymon Krawczyk]
W całym kraju ruszył Tydzień Mediacji. To inicjatywa, która ma popularyzować alternatywną metodę rozwiązywania sporów.
Mediacjami można zastąpić sporą liczbę spraw sądowych. Zastosować ją w szeregu konfliktowych sytuacji np. w sporach rodzinnych, konfliktach z dostawcą energii czy operatorem telefonii komórkowej.

- Mediacja mniej obciąża emocjonalnie niż proces sądowy, a poza tym jest to forma szybsza, tańsza i skuteczniejsza - mówi Ewa Kosowska-Korniak, koordynatorka Salonu Mediatora Opole.

- Polega to na tym, że dwie strony konfliktu spotykają się w obecności bezstronnego mediatora. Przy zastosowaniu pewnych technik rozmowy, przy sporym obniżeniu emocji i zastosowaniu aktywnego słuchania w przyjaznej atmosferze próbuje się wypracować ugodę i dojść do porozumienia - wyjaśnia.

Tegoroczna akcja potrwa do 22 października i odbywa się pod hasłem "Masz prawo do mediacji". Ponadto najbliższy czwartek (20.10) to Międzynarodowy Dzień Mediacji.

- Chodzi o to, aby pokazać społeczeństwu, że warto mediować - podkreśla Kosowska-Korniak i dodaje, że na ten czas zaplanowano wiele spotkań.

- Będą to przede wszystkim bezpłatne dyżury mediatorów w sądach, kancelariach prawnych, na komendach policji, a także prelekcje na uczelniach wyższych i w zakładach karnych - tłumaczy.

Ponadto na Opolszczyźnie prowadzone są także przez cały rok bezpłatne "poniedziałki z mediatorem". Więcej informacji o tygodniu mediacji w regionie i szczegóły dotyczące dyżurów znajdują się na stronie internetowej www.salonmediatora.com.pl.
Ewa Kosowska-Korniak cz.1
Ewa Kosowska-Korniak cz.2

Wiadomości z regionu

2019-02-20, godz. 21:27 Samobójstwo w gminie Popielów? Śledczy badają okoliczności śmierci mieszkańca powiatu nyskiego Zwłoki 34-letniego mężczyzny znaleziono w okolicach mostu nad Odrą w jednej z miejscowości w gminie Popielów. To mieszkaniec powiatu nyskiego. » więcej 2019-02-20, godz. 21:00 TOZ w Opolu walczy o psa Dino. Będzie interweniować u prokuratora generalnego Opolskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami nie składa broni w walce o owczarka Dino. Wolontariusze zapowiadają, że będą interweniować u prokuratora generalne ... » więcej 2019-02-20, godz. 20:45 Prof. Paweł Frącz o sytuacji na Politechnice Opolskiej. "Miałem prawo do zadawania pytań" - To nie jest kwestia konfliktu, a raczej pewnej sytuacji, w której zadaje się konkretne pytania, do czego, jako senator uczelni miałem prawo - mówi prof. Paw ... » więcej 2019-02-20, godz. 19:30 Śmierć na stoku narciarskim. Nie żyje 31-letni mieszkaniec gminy Walce 31-letni mieszkaniec gminy Walce zmarł na skutek obrażeń, które odniósł w wypadku na stoku narciarskim w Zieleńcu. Do tragedii doszło 10 lutego, mężczyzna zma ... » więcej 2019-02-20, godz. 19:15 Piotr Bobak nie będzie już wiceburmistrzem Nysy. Prawo nie pozwala łączyć tej funkcji z mandatem radnego powiatu Będą zmiany we władzach Nysy. Jeden z wiceburmistrzów, Piotr Bobak, rezygnuje ze stanowiska. » więcej 2019-02-20, godz. 19:00 Na paczkowskim rynku zatańczono poloneza. "Dobrze wykonany gwarantuje sukces na maturze" [ZDJĘCIA] Około 150 osób zatańczyło dziś (20.02) w południe poloneza na rynku w Paczkowie. Oprócz tegorocznych maturzystów, polski taniec narodowy wykonali także ich na ... » więcej 2019-02-20, godz. 17:00 Prudnik: chcą, aby ochrona pszczół była w programach nauczania szkół średnich Ochronę populacji pszczół zakłada przedsięwzięcie edukacyjne prudnickiego starostwa. Jego celem jest uświadomieni znaczenia tych owadów dla środowiska natural ... » więcej 2019-02-20, godz. 17:00 Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Opolu podsumował kontrole ubojni i przewoźników zwierząt do rzeźni 29 kontroli rzeźni i brak stwierdzonych nieprawidłowości. Powiatowi lekarze weterynarii zakończyli kontrole w regionie zlecone przez Wojewódzki Inspektorat We ... » więcej 2019-02-20, godz. 15:30 Wniosek złożony, teraz pora na decyzję Komisji Europejskiej. Walka ze smogiem na Opolszczyźnie Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego niemal w ostatniej chwili zdążył złożyć wniosek do Komisji Europejskiej o pieniądze na program ochrony powietrza. » więcej 2019-02-20, godz. 14:45 Tomasz D., były kierownik ZAKSY, przyznał się do przywłaszczenia ponad miliona złotych. Został aresztowany na 3 miesią ... Były kierownik ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Tomasz D. przyznał się przed prokuratorem do tego, że przywłaszczył ponad milion złotych z kont zawodników ZAKSY. Pienią ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »