Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-09-18, 19:30 Autor: Piotr Wrona

Jarmark Franciszkański przyciągnął tysiące kupujących. Kiepska pogoda nie przeszkodziła

Tysiące osób odwiedziło Jarmark Franciszkański [fot. Piotr Wrona]
Tysiące osób odwiedziło Jarmark Franciszkański [fot. Piotr Wrona]
Tysiące osób odwiedziło Jarmark Franciszkański [fot. Piotr Wrona]
Tysiące osób odwiedziło Jarmark Franciszkański [fot. Piotr Wrona]
Tysiące osób odwiedziło Jarmark Franciszkański [fot. Piotr Wrona]
Tysiące osób odwiedziło Jarmark Franciszkański [fot. Piotr Wrona]
Tegoroczny Jarmark Franciszkański w Opolu, mimo chłodu i sobotniego deszczu, cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Zarówno kupujący jak i sprzedający chwalą sobie atmosferę, różnorodność oferowanych produktów i wysoką frekwencję.
W tym roku wystawiali się rzemieślnicy, osoby oferujące rękodzieło, sery, wędliny, a nawet firanki. Nie brakowało straganów z wykonanymi ręcznie ubraniami, ozdobami czy gadżetami wnętrzarskimi.

Najbardziej udana była niedziela, to przyznają i kupujący, i sprzedający.

- Właśnie taka pogoda mi odpowiada, nie ma gorącego słońca. Kupiłam kurtkę, ciasto, smalec. Drugi dzień jest udany, wczoraj padało i było bardzo mało ludzi. Ten jarmark bardzo mi się podoba, zawsze tutaj coś kupię – mówi nam Margareta.

- Niedziela jest bardzo udana, wczoraj było gorzej. Zainteresowanie produktami węgierskimi jest bardzo duże. Kupujący znają naszą ofertę, wiedzą, czego chcą i co im smakuje. Większość to nasi stali klienci – mówi Justyna Zwarycz ze stoiska sprzedającego węgierskie produkty.

- Opolan interesują miody, wiedzą o nich bardzo dużo. W tym sezonie bardzo dużą popularnością cieszy się miód ze słonecznika i wrzosu. Jarmark Franciszkański zawsze przyciąga tłumy, warto tutaj być - dodaje pszczelarka Anna Kasprzak.

Odwiedzający jarmark w niedzielne popołudnie mogli posłuchać koncertu muzyki operetkowej, zobaczyć występ tańców pokazanych na Światowych Dniach Młodzieży. Na zakończenie zaprezentował się zespół AFAR, który znany jest z chrześcijańskiego repertuaru. Tradycyjnie franciszkanie przygotowali krówki oraz chleb ze smalcem własnej produkcji i ogórkiem.
Margareta, Justyna Zwarycz, Anna Kasprzak

Wiadomości z regionu

2024-10-01, godz. 20:30 Pod koniec października samochody pojadą mostem tymczasowym w Głuchołazach Zgodnie z harmonogramem przebiegają prace związane z budową mostu tymczasowego w Głuchołazach na drodze krajowej 40. » więcej 2024-10-01, godz. 20:00 "Bardzo fajna inicjatywa". Studenci UO zyskali nowe miejsce do spotkań Nowy rok akademicki i nowe udogodnienia na Uniwersytecie Opolskim. Uczelnia przygotowała dla studentów drewniane leżaki i ławki ogrodowe, które stanęły… » więcej 2024-10-01, godz. 19:00 PANS w Nysie rozpoczyna nowy rok akademicki bez opóźnień Dzisiaj (01.01) odbyły się już pierwsze zajęcia, a 11 października zaplanowano uroczystą inaugurację. » więcej 2024-10-01, godz. 17:15 Tysiące pierogów i leczo dla ratowników i mieszkańców Głuchołaz. To wsparcie z Mazowsza Z ziemniakami, soczewicą, kaszą gryczaną, mięsem, kapustą, skwarkami i ruskie. 20 tysięcy pierogów przywiozło do Głuchołaz 'Pierogowe wsparcie z Maz… » więcej 2024-10-01, godz. 17:00 W Głuchołazach nadal widać kataklizm. "Bez wojska nie dalibyśmy sobie rady" 'Wielkie podziękowania dla żołnierzy za pomoc'. Te słowa powtarzają mieszkańcy Głuchołaz, którzy wciąż zmagają się z porządkowaniem mieszkań, piwnic… » więcej 2024-10-01, godz. 16:30 Wymiana elementów sygnalizacji w Dąbrowie. Będą utrudnienia na DK46 W środę (2.10) ruszy wymiana uszkodzonych pętli indykcyjnych sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu DK46 z ulicą Ciepielowicką i Sztonyka w Dąbrowie. Pierwszy… » więcej 2024-10-01, godz. 16:07 Za dwa tygodnie reaktywacja szpitala powiatowego w Nysie 15 października szpital powiatowy w Nysie wróci do pracy - poinformował dyrektor ZOZ w Nysie Artur Kamiński. Placówka została zamknięta, a pacjenci ewakuowani… » więcej 2024-10-01, godz. 16:00 Główny Szlak Sudecki odblokowany. Przywrócono wstęp do lasów w Górach Opawskich Z pewnymi wyjątkami zniesiono zakaz wstępu do lasów zarządzanych przez Nadleśnictwo Prudnik. Obostrzenie to nadal obowiązują na terenach zalanych i najbardziej… » więcej 2024-10-01, godz. 15:00 "Będzie węgiel i kuchenki gazowe". Sołtys Wronowa o pilnych potrzebach powodzian - Zabezpieczamy wszystko, co jest potrzebne, a przynajmniej staramy się - mówi Radiu Opole Leszek Witoń, sołtys Wronowa koło Lewina Brzeskiego. Obecnie mieszkańcom… » więcej 2024-10-01, godz. 14:18 Trzy świadczenia dla rodziców małych dzieci. Ruszył rządowy program Ruszył rządowy program Aktywny Rodzic. To trzy świadczenia - aktywny rodzic w pracy, tzw. babciowe, aktywnie w żłobku oraz aktywnie w domu. Wnioski należy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »