Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-08-27, 10:32 Autor: Marzena Śmierciak

Dziś mięso, jutro kuchnia wegetariańska. Trwa Festiwal Opolskich Smaków

Alicja Sajewicz [fot. Wanda Kownacka]
Alicja Sajewicz [fot. Wanda Kownacka]
- Festiwal Opolskich Smaków jest w tym roku prozdrowotny - powiedziała w porannej rozmowie "W Cztery Oczy" Alicja Sajewicz z wydziału promocji Urzędu Miasta Opola. Impreza po raz 8 ruszyła w piątek na opolskim rynku. Sobota to dzień mięsny, niedziela z kolei to kuchnia wegetariańska.
- Zapraszamy całe rodziny - mówił nasz poranny gość. - Przygotowaliśmy m.in. warsztaty ze zdrowego żywienia - dodała Alicja Sajewicz. Jak tłumaczy, obecnie Polacy tyją, a dzieci nie mają nawyków zdrowego żywienia.

- Dlatego zapraszamy dziś i jutro na warsztaty nie tylko dzieci, ale całe rodziny. Będziemy tam uczyć, jak zdrowo łączyć żywność, co z czym łączyć, co do czego używać, ponieważ my nie jemy źle, my po prostu źle łączymy produkty - tłumaczyła Alicja Sajewicz.

W niedzielę (28.08), która będzie wegetariańska, odbędzie się bitwa na plenerowe patelnie. Na jednej będzie zupa tajska, na drugiej Paella rodem z Hiszpanii.

- Jutro mamy bardzo dużo gości. Mamy Adrianę Marczewską, która była uczestnikiem Top Chefa. Będzie ona gotowała zupę tajską - mocną, pikantną, ale jednocześnie orzeźwiającą. Mam nadzieję, że Państwo przyjdą i pomogą - zaprasza Sajewicz.

Z kolei Mariusz Szwed, uczestnik Master Chefa przygotuje paellę hiszpańską.

Festiwal Opolskich Smaków potrwa cały weekend. W tym roku organizatorzy zamierzają rozdać rekordową liczbę porcji potraw przygotowanych na rynku - dziś 6 tysięcy dań. W niedzielę mieszkańcy będą mogli skonsumować około 800 litrów zupy tajskiej. W przygotowanie tych wszystkich pyszności można się włączyć.

Oprócz degustacji, przygotowano szereg innych atrakcji na opolskim rynku.
Alicja Sajewicz z wydz. promocji UM, cz.1
Alicja Sajewicz z wydz. promocji UM, cz.2

Wiadomości z regionu

2019-07-15, godz. 21:32 Najmłodsi mieszkańcy gminy Skoroszyce obcują z naukami ścisłymi Najmłodsi mieszkańcy gminy Skoroszyce mogli dziś (15.07) dowiedzieć się jak zbudowany jest wszechświat, czy poznać zjawiska zachodzące w naszym codziennym życ ... » więcej 2019-07-15, godz. 20:45 Janusz Sanocki najprawdopodobniej nie wystartuje w jesiennych wyborach. "Nie chcę się wikłać w partie, bo one ogranicz ... Kończąca się kadencja posła niezrzeszonego Janusza Sanockiego będzie najprawdopodobniej jego ostatnią. Polityk obwinia o to obwiązującą w Polsce ordynację wyb ... » więcej 2019-07-15, godz. 19:45 Studenci z zagranicy goszczą w Opolu na Summer Studies Blisko 70 studentów z Tajwanu, Chin, Kazachstanu, czy Zimbabwe przyjechało do Opola na Letni Uniwersytet 2019. Młodzi ludzie na Uniwersytecie Opolskim przez 4 ... » więcej 2019-07-15, godz. 18:30 Bus programu Rodzina 500 Plus w kursie po Opolszczyźnie Korfantów, Nysa, Łambinowice i Pakosławice - w tych 4 miejscowościach gościł dziś (15.07) opolski bus Rodzina 500 plus. To inicjatywa, która ma przybliżyć mie ... » więcej 2019-07-15, godz. 18:00 Przeszła trzy operacje w pierwszych dniach życia. Lekarze z Wrocławia uratowali życie dziecku urodzonemu w Nysie To pierwszy taki zabieg w Polsce. Wrocławscy lekarze przeprowadzili trzy operacje w pierwszych dniach życia noworodka. Dziewczynka, która urodziła się w Nysie ... » więcej 2019-07-15, godz. 17:00 Poseł Kamil Bortniczuk ruszył w kurs po Opolszczyźnie Poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk rozpoczął wizyty w terenie w ramach akcji 'Poznaj swojego posła'. Objazd Opolszczyzny parlamentarzysta rozpoczął od gminy ... » więcej 2019-07-15, godz. 16:45 Drogowe zamieszanie w centrum Opola Ulica Kośnego w Opolu przez kilka tygodni będzie jednokierunkową, od Katowickiej do parkingu przy Teatrze im. Jana Kochanowskiego. O zmianach w organizacji ru ... » więcej 2019-07-15, godz. 16:05 Zamiast ogródków działkowych będą tereny inwestycyjne [INTERWENCJA] Przeciw likwidacji ogrodów działkowych protestują ich użytkownicy w Prudniku. Ziemię tą gmina chce przeznaczyć pod inwestycje, bo w mieście brakuje gruntów na ... » więcej 2019-07-15, godz. 16:00 Sobota w sklepie i na badaniach. NFZ organizuje Dzień Otwarty w Centrum Handlowym Turawa Park Pracownicy NFZ a także opolskiej onkologii i sanepidu stacjonować będą w Centrum Handlowym Turawa Park w najbliższą sobotę (20.07) między godziną 11.30 do 17. ... » więcej 2019-07-15, godz. 15:07 Szykuje się przeprowadzka opolskiego NFZ. Koniec funduszu... na peryferiach Po 21 latach Narodowy Fundusz Zdrowia w Opolu przenosi siedzibę z ul. Głogowskiej na Ozimską 72a. Od kwietnia przyszłego roku pacjenci będą przyjmowani w biur ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »