Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-07-29, 11:22 Autor: Jan Poniatyszyn

Jubileuszowy zlot motocyklowy z religijnymi akcentami

W prudnickich zlotach motocyklowych uczestniczą też panie [zdj. Jan Poniatyszyn]
W prudnickich zlotach motocyklowych uczestniczą też panie [zdj. Jan Poniatyszyn]
Kilkuset uczestników z południa Polski spodziewanych jest podczas X Zlotu Motocyklowego w Prudniku–Lesie. Bazą tej trzydniowej imprezy jest polana nieopodal Sanktuarium św. Józefa. Na fanów dwóch kółek czeka tam sporo atrakcji m.in. dobra muzyka.
- Zlot rozpoczynamy w piątek po południu - mówi Artur Żurakowski z Opolskiego Towarzystwa Motocyklowego. – Impreza pokrywa się ze Świtowymi Dniami Młodzieży, więc jest to jeden z niewielu w Polsce zlotów motocyklowych, gdzie będzie okazja uczestniczyć w mszy świętej w sanktuarium. Z mieszkańcami Prudnika spotykamy się na rynku, gdzie będzie pokaz freestylu. Zobaczymy, jak motocykle jeżdżące w terenie pokonują różne przeszkody. Będą też trzy koncerty. Gwiazdą sobotniego wieczoru jest zespół „Easy Rider” - dodaje.

Także w sobotę ulicami Głuchołaz i Prudnika przejedzie efektowna parada motocyklowa. Będzie można podziwiać m.in. harleye oraz wykonane własnym sumptem trajki, czyli trójkołowe pojazdy. Odbędą się też wybory Miss Motocykli. Współorganizatorem zlotu jest gmina Prudnik. Patronat medialny nad tą imprezą objęło Radio Opole.
Artur Żurakowski

Wiadomości z regionu

2019-08-23, godz. 21:15 W brzeskim szpitalu wznawia działalność Oddział Intensywnej Terapii W Brzeskim Centrum Medycznym otwarto zmodernizowany Oddział Intensywnej Terapii. Zakupiono dodatkowe specjalistyczne łóżka i nowoczesny sprzęt. To ma sprawić, ... » więcej 2019-08-23, godz. 21:00 Ruszyła budowa obwodnicy Niemodlina. Będzie gotowa do 2021 roku Na placu budowy pojawił się ciężki sprzęt. To oznacza, że na dobre ruszyły prace związane z powstaniem obwodnicy Niemodlina. Będzie miała długość 11,5 kilomet ... » więcej 2019-08-23, godz. 19:30 Bus PiS w trasie: mieszkańców Kluczborka i Olesna interesuje obwodnica i województwo częstochowskie Obwodnica Kluczborka i powstanie województwa częstochowskiego - to były tematy, które najbardziej interesowały mieszkańców Kluczborka i Olesna, którzy spotkal ... » więcej 2019-08-23, godz. 19:30 Opolska Wojewódzka Komenda OHP zajęła 4. miejsce w ogólnopolskim rankingu. "To wyznacznik naszej pracy" Ochotnicze Hufce Pracy nie tylko wspierają w procesie kształcenia, wychowania, czy integracji młodzież zagrożoną wykluczeniem społecznym. Stwarzają też warunk ... » więcej 2019-08-23, godz. 18:50 Mężczyzna przygnieciony klapą wywrotki na remontowanym odcinku A4 Poważny wypadek na terenie remontowanego fragmentu autostrady A4 w rejonie Góry św. Anny. Ze wstępnych informacji wynika, że jeden z mężczyzn pracujący przy r ... » więcej 2019-08-23, godz. 18:41 DK 45 w Mechnicy zablokowana. W zderzeniu dwóch samochodów ucierpiało 5 osób Zablokowana jest droga krajowa nr 45 w Mechnicy - to trasa Opole - Kędzierzyn-Koźle. » więcej 2019-08-23, godz. 17:30 Nauczyciele dyplomowani odebrali awanse. "To podsumowanie tego co robiliśmy do tej pory" 258 nauczycieli z całego województwa odebrało certyfikaty poświadczające zdobycie awansu zawodowego, nauczyciela dyplomowanego. To najwyższy z czterech stopni ... » więcej 2019-08-23, godz. 16:15 "To czas wielkiej mobilizacji. Bezpośrednia rozmowa daje najwięcej". Bus Prawa i Sprawiedliwości zatrzymał się w Opolu ... Opole to kolejne z miejsc, które pojawiło się dziś (23.08) na trasie busa Prawa i Sprawiedliwości. Od rana Violetta Porowska, startująca z pierwszego miejsca ... » więcej 2019-08-23, godz. 15:15 Mieszkańcy Górek koło Opola pracują nad odnową wsi Najpierw zniszczony mur zamienili na ekologiczny mural, potem ustawili wielkie donice z kwiatami, a teraz szykują kącik do wspólnego grillowania. Mieszkańcy w ... » więcej 2019-08-23, godz. 14:45 Bus PiS odwiedził Nysę. "Mieszkańcy wyrażają poparcie i życzliwość" 500 plus, wyższe emerytury, ale także uczciwość i konsekwencja - to najczęstsze argumenty nyskich zwolenników PiS, którzy przyszli pod Wieżę Ziębicką, aby wyr ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »