Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-07-03, 18:00 Autor: Monika Pawłowska

Razem Opolskie zbiera podpisy za poparciem referendum. Liczą, że się uda

Zbierają podpisy za referendum w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Zbierają podpisy za referendum w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Zbierają podpisy za referendum w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Zbierają podpisy za referendum w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Opolski okręg partii Razem aktywnie włączył się w zbiórkę podpisów, które mają pozwolić na przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego i rady miasta.
Przez cały weekend przedstawiciele partii zachęcali opolan do włączenia się w akcję komitetu referendalnego Opolskie Opole. - Ustawiliśmy namiot na placu Wolności - mówi Michał Sorgowicki, koordynator zbiórki.

- Chcielibyśmy dać możliwość wypowiedzi w tej sprawie mieszkańcom i mieszkankom Opola. Do zebrania jest tak naprawdę 9444 podpisy, ale postawiliśmy sobie poprzeczkę troszkę wyżej. Mamy zamiar zebrać 12 tysięcy podpisów, bo część podpisów z powodów formalnych na pewno zostanie odrzucona - tłumaczy.

Do tej pory przedstawiciele partii Razem zebrali około 300 podpisów. Zapowiadają jednak, że będą o nie zabiegać przez następny miesiąc i liczą, że uda się ich zebrać tyle, aby wystarczyło do przeprowadzenia referendum.

- Nie podoba nam się m.in. polityka kadrowa prowadzona przez prezydenta Wiśniewskiego i sposób, w jaki rządzi miastem - podkreśla Sorgowicki.
Michał Sorgowicki

Wiadomości z regionu

2019-09-19, godz. 22:30 Senat Politechniki Opolskiej pozytywnie zaopiniował trzech kandydatów na rektora uczelni Senat Politechniki Opolskiej pozytywnie zaopiniował trzech kandydatów na rektora uczelni. O funkcję ubiegać się będą prorektor ds. studenckich i inwestycji pr ... » więcej 2019-09-19, godz. 22:00 Benzen i brak wałów - o tym mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla rozmawiali z kandydatami na parlamentarzystów Kwestie poprawy jakości powietrza, budowy obwodnicy i transportu, a także szkolnictwo i wsparcie dla przedsiębiorców - między innymi o tym rozmawiali dzisiaj ... » więcej 2019-09-19, godz. 20:45 Uniwersytet Opolski oficjalnie współpracuje z Zespołem Opolskich Parków Krajobrazowych Oficjalną umowę o współpracy podpisał dzisiaj (19.09) rektor Uniwersytetu Opolskiego z dyrektorem Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych. » więcej 2019-09-19, godz. 20:30 Opole: opóźnia się remont ulicy Oleskiej. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość Kończy się remont pierwszego odcinka ulicy Oleskiej Opolu. Jutro (20.09) drogowcy mają rozpocząć układanie nawierzchni asfaltowej między rondem Rotmistrza Wit ... » więcej 2019-09-19, godz. 18:00 W gminie Izbicko powstaje pierwsza świetlica dla seniorów Pierwsza świetlica dla seniorów ma powstać w gminie Izbicko. Jedno popołudnie w tygodniu najstarsi mieszkańcy będą mogli spędzić w swoim gronie i uczestniczyć ... » więcej 2019-09-19, godz. 17:30 Pod okiem strażaków młodzież uczyła się jak ratować życie i prawidłowo udzielić pierwszej pomocy [ZDJĘCIA] Usztywniali kończyny, bandażowali rany i reanimowali ofiary wypadków. 17 drużyn ze szkół podstawowych w Opolu pod okiem opolskich strażaków szlifowało umiejęt ... » więcej 2019-09-19, godz. 17:00 Na Opolszczyźnie skróciły się kolejki do tomografu, rezonansu i usunięcia zaćmy. To jeden z lepszych wyników w kraju Najlepiej w kraju wypada województwo opolskie pod względem skrócenia kolejek na badanie tomografem oraz rezonansem magnetycznym. Niewiele gorzej jest z oczeki ... » więcej 2019-09-19, godz. 16:30 Krajowi liderzy Lewicy w Opolu przekonywali do "Paktu dla kobiet" Lewicobus z Adrianem Zandbergiem, liderem partii Razem i Włodzimierzem Czarzastym szefem SLD, odwiedził Opolszczyznę. Na placu Wolności w Opolu krajowi liderz ... » więcej 2019-09-19, godz. 16:30 Kompleks mieszkań treningowych dla osób niepełnosprawnych powstanie w Prudniku W budynku szkoły zawodowej w Prudniku mają znajdować się mieszkania treningowe. Starostwo stara się o rządowe dofinansowanie i liczy na pozytywną decyzję, co ... » więcej 2019-09-19, godz. 16:00 Cisek: w Łanach centrum miejscowości ma się zazielenić Na razie centrum miejscowości Łany w gminie Cisek szpeci brzydki, pusty plac, ale już niedługo to miejsce ma zyskać zupełnie nowe oblicze. Spory teren ma stać ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »