Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-05-24, 20:00 Autor: Daria Placek

Zbierają podpisy w sprawie stworzenia "Opolskiego Tęczowego Mostu", czyli cmentarza dla zwierząt

Miłośnicy zwierząt, chcą by w Opolu powstał cmentarz dla zwierząt domowych [fot. Daria Placek]
Miłośnicy zwierząt, chcą by w Opolu powstał cmentarz dla zwierząt domowych [fot. Daria Placek]
Opolscy miłośnicy zwierząt chcą, by w mieście powstał cmentarz dla zwierząt domowych. W internecie znaleźć można petycję, która umożliwia poparcie pomysłu lub sprzeciwienie mu się. Cmentarz miałby powstać na obrzeżach miasta i byłby miejscem spoczynku małych zwierząt domowych.
- Nie chcemy traktować naszych pupili jako odpadów, które należy zutylizować. Warto by było pomyśleć, żeby te zwierzaki miały godne miejsce spoczynku, przecież są naszymi przyjaciółmi. Jeżeli ktoś podchodzi do tematu poważnie, czyli jest w pełni odpowiedzialny za psa, kota, szynszyle czy żółwia to widzi, że takie zwierzę potrafi być naprawdę oddane bezgranicznie i kocha szczerze - mówi autor inicjatywy Bogusław Bojarski.

Cmentarze dla zwierząt istnieją w 10 miastach w Polsce, najbliższy znajduje się w Kątach Wrocławskich. Jak informuje rzecznik prezydenta miasta, Katarzyna Oborska - Marciniak, ratusz przygląda się pomysłowi utworzenia takiego cmentarza w Opolu.

- Jeśli będzie zainteresowanie rzeczywiście takim miejscem, na którym mieszkańcy miasta mogliby chować swoje psy, koty, być może chomiki, swoje zwierzęta domowe - my nie mówimy nie. Jeśli taka petycja do nas trafi z odpowiednią liczbą głosów, będziemy szukać takiego miejsca, będziemy się zastanawiać. Absolutnie nie mówimy nie - tłumaczy.

Pod petycją dostępną na stronie petycje.pl podpisały się już 22 osoby, a na petycji papierowej widnieje już ponad 100 podpisów.
Bogusław Bojarski
Katarzyna Oborska - Marciniak

Wiadomości z regionu

2019-09-19, godz. 22:30 Senat Politechniki Opolskiej pozytywnie zaopiniował trzech kandydatów na rektora uczelni Senat Politechniki Opolskiej pozytywnie zaopiniował trzech kandydatów na rektora uczelni. O funkcję ubiegać się będą prorektor ds. studenckich i inwestycji pr ... » więcej 2019-09-19, godz. 22:00 Benzen i brak wałów - o tym mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla rozmawiali z kandydatami na parlamentarzystów Kwestie poprawy jakości powietrza, budowy obwodnicy i transportu, a także szkolnictwo i wsparcie dla przedsiębiorców - między innymi o tym rozmawiali dzisiaj ... » więcej 2019-09-19, godz. 20:45 Uniwersytet Opolski oficjalnie współpracuje z Zespołem Opolskich Parków Krajobrazowych Oficjalną umowę o współpracy podpisał dzisiaj (19.09) rektor Uniwersytetu Opolskiego z dyrektorem Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych. » więcej 2019-09-19, godz. 20:30 Opole: opóźnia się remont ulicy Oleskiej. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość Kończy się remont pierwszego odcinka ulicy Oleskiej Opolu. Jutro (20.09) drogowcy mają rozpocząć układanie nawierzchni asfaltowej między rondem Rotmistrza Wit ... » więcej 2019-09-19, godz. 18:00 W gminie Izbicko powstaje pierwsza świetlica dla seniorów Pierwsza świetlica dla seniorów ma powstać w gminie Izbicko. Jedno popołudnie w tygodniu najstarsi mieszkańcy będą mogli spędzić w swoim gronie i uczestniczyć ... » więcej 2019-09-19, godz. 17:30 Pod okiem strażaków młodzież uczyła się jak ratować życie i prawidłowo udzielić pierwszej pomocy [ZDJĘCIA] Usztywniali kończyny, bandażowali rany i reanimowali ofiary wypadków. 17 drużyn ze szkół podstawowych w Opolu pod okiem opolskich strażaków szlifowało umiejęt ... » więcej 2019-09-19, godz. 17:00 Na Opolszczyźnie skróciły się kolejki do tomografu, rezonansu i usunięcia zaćmy. To jeden z lepszych wyników w kraju Najlepiej w kraju wypada województwo opolskie pod względem skrócenia kolejek na badanie tomografem oraz rezonansem magnetycznym. Niewiele gorzej jest z oczeki ... » więcej 2019-09-19, godz. 16:30 Krajowi liderzy Lewicy w Opolu przekonywali do "Paktu dla kobiet" Lewicobus z Adrianem Zandbergiem, liderem partii Razem i Włodzimierzem Czarzastym szefem SLD, odwiedził Opolszczyznę. Na placu Wolności w Opolu krajowi liderz ... » więcej 2019-09-19, godz. 16:30 Kompleks mieszkań treningowych dla osób niepełnosprawnych powstanie w Prudniku W budynku szkoły zawodowej w Prudniku mają znajdować się mieszkania treningowe. Starostwo stara się o rządowe dofinansowanie i liczy na pozytywną decyzję, co ... » więcej 2019-09-19, godz. 16:00 Cisek: w Łanach centrum miejscowości ma się zazielenić Na razie centrum miejscowości Łany w gminie Cisek szpeci brzydki, pusty plac, ale już niedługo to miejsce ma zyskać zupełnie nowe oblicze. Spory teren ma stać ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »