Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-05-13, 18:00 Autor: Aneta Skomorowska

Komitet "Ratujmy Kobiety" od poniedziałku będzie zbierał podpisy pod projektem ustawy

Członkowie komitetu Ratujmy Kobiety [fot. Aneta Skomorowska]
Członkowie komitetu Ratujmy Kobiety [fot. Aneta Skomorowska]
Komitet inicjatywy ustawodawczej Ratujmy Kobiety rozpoczyna zbiórkę podpisów pod projektem uchwały. Ma być to kontra do propozycji ustawy jaką przygotowały środowiska Pro-Life.
- Nasza ustawa przewiduje trzy podstawowe założenia - mówi Grzegorz Zwolak przedstawiciel komitetu na Opolszczyźnie. - To kobieta będzie decydować do 12 tygodnia o przerywaniu ciąży, drugi aspekt to świadomy dostęp do bezpłatnej antykoncepcji, a trzeci to edukacja seksualna przedszkolna i szkolna odpowiednia do wieku dzieci - dodaje.

- Uważamy, że nasz projekt ustawy jest przeciwaborcyjny - mówi Adam Pieszczuk. - Dlatego, że mówi o nieodpłatnej koncepcji edukacji seksualnej. Jeśli będzie mniej niechcianych ciąż, to będzie mniej aborcji. Apelujemy o poparcie naszego projektu, bo uważamy, że aborcja nie jest dobrym rozwiązaniem, ale zawsze była w świecie obecna, jest i będzie - mówi Pieszczuk. - Pytanie też, w jakich okolicznościach ona się rozegra i czy kobieta będzie traktowana podmiotowo czy przedmiotowo - dodaje.

Komitet Ratujmy Kobiety tworzą między innymi Inicjatywa Polska, Partia Zieloni, Feminoteka, Ruch Kobiet, Fundacja im. Izabeli Jarugi-Nowackiej.

Aby obywatelski projekt ustawy trafił do Sejmu, komitet musi pod nim zebrać 100 tys. podpisów.
Grzegorz Zwolak
Adam Pieszczuk

Wiadomości z regionu

2019-08-26, godz. 00:16 Różne spojrzenia na mowę nienawiści w Niedzielnej Loży Radiowej. Opolscy politycy dyskutowali o hejcie Polityczny hejt był głównym tematem Niedzielnej (25.08) Loży Radiowej, w której opolscy politycy dyskutowali między innymi na temat tego, gdzie kończą się gra ... » więcej 2019-08-25, godz. 22:41 Mieszkańcy gminy Tułowice dziękowali za tegoroczne plony. "Bez tego chleba nie byłoby naszych sukcesów i radości" Rolnicy z gminy Tułowice dziękowali dziś (25.08) za tegoroczne plony. W czasie gminnych dożynek w Szydłowie nie brakowało atrakcji muzycznych, jak i barwnego ... » więcej 2019-08-25, godz. 21:23 Przed Stegu Areną można było poczuć się jak w czasach PRL-u. Wszystko za sprawą 120 zabytkowych pojazdów z bloku wscho ... 120 pojazdów z minionej epoki można było oglądać dziś (25.08) na parkingu przed opolską Stegu Areną. W 5. już edycji Opolskiego Zjazdu Pojazdów PRL-u można by ... » więcej 2019-08-25, godz. 19:32 Wypadek w Dobrodzieniu. Kolejny w Gwoździcach Na ul. Szemrowickiej w Dobrodzieniu w powiecie oleskim doszło do zderzenia motocykla z autem osobowym. Jedna osoba została poszkodowana. » więcej 2019-08-25, godz. 19:24 Strażacy dogaszają płonącą hałdę na wysypisku w Sławięcicach. Pożar już się nie rozprzestrzenia ale akcja potrwa przez ... Około 100 strażaków nadal walczy z pożarem na składowisku odpadów w kędzierzyńsko-kozielskich Sławięcicach. Przypomnijmy, że pali się wysoka na około 8 metrów ... » więcej 2019-08-25, godz. 17:47 Żniwne korony, odznaczenia a na scenie Kamil Bednarek. Trwają gminno-powiatowe dożynki w Głubczycach [ZDJĘCIA] Na głubczyckim Rynku święto plonów obchodzą rolnicy z powiatu i gminy Głubczyce. Dożynki tradycyjnie rozpoczęły się dziękczynną mszą świętą odprawioną w kości ... » więcej 2019-08-25, godz. 16:02 Duży pożar na wysypisku śmieci w Sławięcicach w Kędzierzynie-Koźlu Pożar na wysypisku śmieci na osiedlu Sławięcicach w Kędzierzynie-Koźlu. Na miejsce są wzywane kolejne zastępy straży pożarnej. Ogień jest też gaszony z powiet ... » więcej 2019-08-25, godz. 15:22 Mieszkaniec Kietrza ranny po strzałach z broni gazowej. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR Strzały z broni gazowej padły dziś (25.08) wczesnym popołudniem w Kietrzu. Wszystko wskazuje na to, że oddał je 86-letni mężczyzna, który doznał obrażeń ciała. » więcej 2019-08-25, godz. 15:18 Drogowcy wspólnie z policją i pogotowiem edukują kierowców na autostradzie. Trwa drugi dzień pikniku na MOP Oleśnica M ... W Miejscu Obsługi Podróżnych Oleśnica Mała na 184. kilometrze autostrady A4 w kierunku Wrocławia trwa kolejny dzień pikniku edukacyjno-informacyjnego. » więcej 2019-08-25, godz. 12:28 Od pierwszego października na Uniwersytecie Opolskim powstaje Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej W ramach nowego wydziału będzie funkcjonował Instytut Nauk o Polityce i Administracji. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »