Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-04-10, 22:00 Autor: Monika Antczak

Są wolne miejsca w przedszkolu specjalnym w Kluczborku

[ archiwum Przedszkola Specjalnego Nr 9 w Kluczborku]
[ archiwum Przedszkola Specjalnego Nr 9 w Kluczborku]
Zindywidualizowaną opiekę dostosowaną do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością intelektualną zapewnia przedszkole specjalistyczne w Kluczborku.
- W placówce ciągle są wolne miejsca, a nabór trwa przez cały rok - wyjaśnia Rozalia Słoniowska, naczelnik wydziału edukacji i sportu kluczborskiego starostwa.

- Każdy rodzic, który otrzyma orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego dziecka w wieku przedszkolnym, może złożyć wniosek o przyjęcie do naszego przedszkola. Jest to przedszkole otwarte, nie tylko dla społeczności powiatu kluczborskiego, ale dla wszystkich osób, które chciałyby zapisać dziecko do naszego przedszkola - informuje.

Przedszkole specjalne działa w Kluczborku od września 2014 roku i jest miejscem przeznaczonym dla dzieci z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym i znacznym, a także z autyzmem i niepełnosprawnościami sprzężonymi. - Od początku działalności liczba przedszkolaków znacznie wzrosła - zaznacza Słoniowska i dodaje, że rodzice podopiecznych zauważają pozytywne zmiany w zachowaniu i funkcjonowaniu swoich dzieci.

- Dzięki wspaniałej pracy nauczycieli, pracowników i dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, a także promocji działalności tego przedszkola, obecnie mamy dziewięcioro dzieci. Było to bardzo trudne ze względu na pokonanie pewnego stereotypu postrzegania przedszkola specjalnego przez rodziców - mówi.

Dodajmy, że przedszkole znajduje się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ulicy Sienkiewicza 27 w Kluczborku i docelowo może przyjąć nawet 20 dzieci.
Rozalia Słoniowska cz.1
Rozalia Słoniowska cz.2

Wiadomości z regionu

2023-12-11, godz. 19:00 "To tradycja naszej szkoły". W III LO w Opolu świętują dni patronki - Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć - pod takim hasłem w III Liceum Ogólnokształcącym w Opolu odbywają się dni patronki… » więcej 2023-12-11, godz. 18:00 ZDW wydał już połowę kwoty przeznaczonej na akcję "Zima" w regionie Ponad 2 miliony złotych - tyle wydał już Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu na akcję 'Zima' w naszym regionie. To połowa zabezpieczonej na ten cel kwoty… » więcej 2023-12-11, godz. 17:00 Samorząd kusi przyszłych lekarzy. To już 4. edycja stypendiów regionalnych 2 tysiące złotych brutto przez 9 miesięcy roku akademickiego, aż do zakończenia studiów. Takie wsparcie finansowe dla studentów kierunków medycznych przygotował… » więcej 2023-12-11, godz. 16:55 Stawki za wodę i odprowadzanie ścieków w Kluczborku wzrosną. Podwyżki będą jednak mniejsze niż w tym roku Stawki za wodę i odprowadzanie ścieków w gminie Kluczbork będą wzrastać. Mieszkańcy zapłacą więcej od kwietnia przyszłego roku. Jednak największą… » więcej 2023-12-11, godz. 16:42 Strażacy ochotnicy z Wyszkowa Śląskiego muszą jeszcze poczekać na obiecany wóz bojowy Po kilku dniach niepewności wyjaśniła się sprawa samochodu dla druhów z nyskiej gminy. I nie są to dobre dla nich wiadomości. » więcej 2023-12-11, godz. 16:14 Za używane ciuchy sfinansują pomoc doświadczającym przemocy. Akcja HumanDoc w Opolu Robiąc świąteczne porządki można pomóc ofiarom przemocy. Zbiórkę używanej odzieży oraz tekstyliów domowych organizuje w Opolu Fundacja HumanDoc. Na… » więcej 2023-12-11, godz. 16:13 II miejsce za film w języku hiszpańskim. Sukces uczniów opolskiej "Dwójki". Nagrali firm po hiszpańsku i zajęli drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie. Sukces uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego w Opolu na zawodach Filmów… » więcej 2023-12-11, godz. 16:13 Obwodnica Namysłowa na ministerialnej liście podstawowej Trakt omijający Namysłów w ciągu DK39 został wpisany na ministerialną listę 'Programu budowy 100 obwodnic'. » więcej 2023-12-11, godz. 15:09 Polał ofiarę benzyną i upuścił na nią zapalonego papierosa. 25 lat więzienia za zabójstwo 25 lat pozbawienia wolności z możliwością warunkowego zwolnienia po 20 latach. Sąd Okręgowy w Opolu skazał 31-letniego Pawła R. za zabójstwo znajomego… » więcej 2023-12-11, godz. 15:00 Mogą zabrać na pokład 120 pasażerów. Przegubowe "elektryki" na ulicach Opola Pierwsze przegubowe autobusy elektryczne opolskiego MZK wyruszyły dzisiaj (11.12) na ulice Opola. Pojawiły się na liniach 5, 9 i 13. Nowe pojazdy mogą przewieźć… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »