Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-03-31, 15:30 Autor: Bogusław Kalisz

Pożar w Zdzieszowicach: konstrukcja budynku nie jest uszkodzona

Pożar w bloku socjalnym w Zdzieszowicach [ foto: Bogusław Kalisz ]
Pożar w bloku socjalnym w Zdzieszowicach [ foto: Bogusław Kalisz ]
Konstrukcja bloku nie została naruszona, ale kilka pomieszczeń trzeba będzie wyłączyć z użytkowania – informuje nadzór budowlany z Krapkowic. Inspektorzy po nocnym pożarze w bloku socjalnym w Zdzieszowicach oglądali dzisiaj budynek i sprawdzali jego stan techniczny.
- Ostateczny raport wydamy w piątek ( 01.04 ) – informuje Józef Nosol, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Krapkowicach.

- Dopiero po oględzinach instalacji elektrycznej będziemy mogli powiedzieć ile pomieszczeń trzeba będzie wyłączyć. Ściany boczne, pomiędzy mieszkaniami, nie są konstrukcyjne – są do wymiany – mówi inspektor.

Pożar prawdopodobnie w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej wybuchł w 1 pokojowym mieszkaniu na parterze budynku. Gruntownego remontu wymagają dwa mieszkania oraz okopcone korytarze.

- Rodzina mieszkająca w bezpośrednim sąsiedztwie spalonego pokoju została przeniesiona do innego budynku – mówi Sybilla Zimerman, burmistrz Zdzieszowic.

- Zrobiła to jeszcze przed decyzją nadzoru budowlanego. To jest rodzina z małym dzieckiem – mówi burmistrz.

W wyniku nocnego pożaru do szpitala trafiły 4 osoby. 29 lokatorów w środku nocy trzeba było z budynku ewakuować.

- Interwencje policji w tym budynku się zdarzały, ostatni pożar w bloku mieliśmy około 10 lat temu – dodaje burmistrz Zdzieszowic.
Józef Nosol, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Krapkowicach
Sybilla Zimerman, burmistrz Zdzieszowic

Wiadomości z regionu

2019-08-20, godz. 18:38 "Obce ciało" w basenie Delfin w Krapkowicach. Czyszczenie wody potrwa kilka dni Zamknięto dzisiaj nieckę główną - sportową oraz brodzik na basenie Delfin w Krapkowicach. Dyrekcja pływalni na swojej stronie internetowej informuje, że utrud ... » więcej 2019-08-20, godz. 17:00 Moszna: miał być ból brzucha, urodziła się dziewczynka Niecodzienne narodziny w Mosznej w powiecie krapkowickim. Ratownicy z tamtejszego szpitala zostali wezwani do pacjentki z bólem brzucha. Na miejscu okazało si ... » więcej 2019-08-20, godz. 16:30 Opolscy logistycy z kolejnym nowatorskim pomysłem ruszą na Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach Wymyślili już m.in. uniwersalne ładowarki, z których korzysta cała polska armia, a teraz z kolejnymi pomysłami ruszają na Międzynarodowy Salon Przemysłu Obron ... » więcej 2019-08-20, godz. 16:00 Trwają matury poprawkowe. To ostatnia w tym roku szansa na świadectwo dojrzałości. Odwiedziliśmy ZSZ nr 4 w Opolu Maturzyści rozpoczęli ustne i pisemne egzaminy poprawkowe. Do egzaminu mogli przystąpić uczniowie, którzy podczas majowej matury nie zaliczyli jednego egzamin ... » więcej 2019-08-20, godz. 15:45 Szczury na osiedlu Armii Krajowej w Opolu. Biegają nawet wśród ludzi [Interwencja] Na osiedlu Armii Krajowej w Opolu zadomowiły się szczury - alarmują mieszkańcy. Gryzonie aktywne są nie tylko w piwnicach, ale również przy klatkach schodowyc ... » więcej 2019-08-20, godz. 13:30 IMGW ostrzega przed niebezpiecznymi burzami z gradem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla czterech województw. W kolejnych siedmiu występują o ... » więcej 2019-08-20, godz. 13:30 Wybory nowego rektora Politechniki Opolskiej odbędą się we wrześniu We wrześniu odbędą się wybory uzupełniające rektora Politechniki Opolskiej - wynika z opublikowanego na stronie uczelni terminarza wyborów. Według dokumentu, ... » więcej 2019-08-20, godz. 13:04 Kolejarze modernizują przejazdy na linii z Brzegu do Nysy. Są utrudnienia dla kierowców i zmiany dla pasażerów PKP Ruszyły (19.08) prace na linii kolejowej nr 288 z Brzegu do Nysy. Dzięki pieniądzom z ogólnopolskiego programu przejazdowego, zmodernizowanych zostanie 5 prze ... » więcej 2019-08-20, godz. 12:30 "Postaramy się powalczyć o więcej niż jedno miejsce w parlamencie". Paweł Kampa z SLD o wyborczych planach - Takie słowa publicznie nie powinny padać - powiedział w 'Poglądach i Osądach' Paweł Kampa. » więcej 2019-08-20, godz. 12:00 Wybory parlamentarne: Janusz Kowalski o trudnej sytuacji Opolszczyzny. "Debata powinna być poświęcona ważnym tematom" - Jestem członkiem rady programowej PiS, startuję z poparciem ministra Zbigniewa Ziobry i Patryka Jakiego - wyjaśniał w rozmowie 'W cztery oczy' Radia Opole J ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »