Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-03-05, 15:25 Autor: Roman Juranek

Prokurator Artur Rogowski o trwających oględzinach na A4

Artur Rogowski [fot. Adam Szostok]
Artur Rogowski [fot. Adam Szostok]
Trwają oględziny miejsca wczorajszego incydentu z udziałem prezydenckiego BMW na autostradzie A4. W wozie, którym podróżował Andrzej Duda, pękła opona. Pojazd wpadł w poślizg i zsunął się do rowu. Do zdarzenia doszło około godziny 16.30 na wysokości Czeskiej Wsi.
Jak poinformował prokurator Artur Rogowski z Prokuratury Okręgowej w Opolu prokuratorzy z Opola i Brzegu przeprowadzają czynności mające na celu zabezpieczenie materiału dowodowego na potrzeby postępowania w sprawie zdarzenia na A4. W toku oględzin z udziałem specjalistów były także wykonywane oględziny pojazdu, który uczestniczył w zdarzeniu. Czynności wykonywane w sprawie mają umożliwić zgromadzenie materiału niezbędnego do podjęcia decyzji o ewentualnym wszczęciu śledztwa w tej sprawie.

Autostrada A4 jest zamknięta na odcinku Opole Zachód - Brzeg w kierunku na Katowice od ok. godz. 12:30. Brzescy policjanci działający na zlecenie prokuratury zabezpieczyli ślady na autostradzie. Trwają od nowa pełne oględziny miejsca zdarzenia. Na miejsce przyjechali także policjanci z komendy wojewódzkiej. Nie wiadomo jak długo autostrada będzie zamknięta. Zaleca się zjazd na objazd na wcześniejszych węzłach: Wrocław Wschód, Brzezimierz.
A. Rogowski o czynnościach ws incydentu z udziałem prezydenckiego BMW na A4

Wiadomości z regionu

2019-03-26, godz. 22:45 Opolski "Ekonomik" podpisał porozumienie o współpracy z opolskim oddziałem Krajowej Izby Doradców Podatkowych Staże i praktyki dla uczniów, do tego konkursy o podatkach i warsztaty. Zespół Szkół Ekonomicznych w Opolu podpisał porozumienie o współpracy z opolskim oddzi ... » więcej 2019-03-26, godz. 22:30 Przeciwnicy i zwolennicy deklaracji LGBT+ manifestowali w centrum Opola Fundacja Pro-Prawo do życia pojawiła się dziś (26.03) na placu Wolności w Opolu w towarzystwie przedstawicieli Ruchu Narodowego i Młodzieży Wszechpolskiej, by ... » więcej 2019-03-26, godz. 22:00 Prudnik: minister dał zielone światło dla likwidacji dwóch szkół średnich Minister edukacji uznał racje władz powiatu prudnickiego, które wystąpiły z zażaleniem na postanowienie Opolskiego Kuratora Oświaty. Chodzi o likwidację dwóch ... » więcej 2019-03-26, godz. 21:00 Jest szansa, że w gminie Reńska Wieś powstaną trzy OSY Urzędnicy z Reńskiej Wsi liczą, że w tym roku OSY pojawią się w całkiem sporej grupie. Mowa oczywiście nie o owadach, ale o Otwartych Strefach Aktywności. Sił ... » więcej 2019-03-26, godz. 20:00 Przedszkolaki z opolskiej "szóstki" mistrzami gry w "kółko i krzyżyk". Za nami I międzyprzedszkolny turniej w Opolu Na popularnej grze 'kółko i krzyżyk' uczyli się zasad logicznego myślenia i gry fair play. Najmłodsi opolanie spotkali się na I Międzyprzedszkolnym Turnieju K ... » więcej 2019-03-26, godz. 19:45 Kulturalne centrum Tułowic zostanie wyremontowane. Inwestycja oczekiwana od lat Sala widowiskowa w Tułowicach przejdzie gruntowną modernizację. To miejsce na inwestycję tej skali czekało blisko 25 lat. » więcej 2019-03-26, godz. 19:00 Mieszkańców regionu najbardziej interesuje Emerytura+ W Izbicku, Kamieniu Śląskim, na Górze św. Anny, a także w Leśnicy i Strzelcach Opolskich można było dzisiaj (26.03) spotkać pracowników urzędu wojewódzkiego, ... » więcej 2019-03-26, godz. 19:00 Zmieni się wygląd zabytkowego parku w Skarbiszowie. Gmina planuje rewitalizację Zainstalowane zostanie oświetlenie, odtworzone alejki, wykonane zostaną nowe nasadzenia oraz montaż ławek. Dąbrowa przygotowuje się do rozpoczęcia rewitalizac ... » więcej 2019-03-26, godz. 18:00 Na Politechnice obchodzono Opolskie Dni Elektryki. "Rozwój jest niesamowity i musimy za nim nadążyć" Roboty, drukarki 3D, drony oraz nowoczesne jedno i dwuślady. To można było zobaczyć na kampusie Politechniki Opolskiej. Okazją do tego były Opolskie Dni Elekt ... » więcej 2019-03-26, godz. 17:30 Prudnik: szpital szuka pieniędzy na wymianę karetek. "Pacjenci mogą być spokojni" Najstarsza karetka prudnickiego pogotowia ma 12 lat i przebieg ponad 450 tysięcy kilometrów. Ostatni ambulans dla tego szpitala zakupiono w 2009 roku. Tymczas ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »