Radio Opole » Wiadomości z regionu
2015-12-02, 08:58 Autor: Dorota Kłonowska

Nysa: Miejska giełda samochodowa na stadionie STALI

[fot.Dorota Kłonowska]
[fot.Dorota Kłonowska]
W Nysie powstaje miejska giełda samochodowa, która ma wspomóc kupców na targowisku poprzez ściągnięcie klientów także spoza miasta. To oferta dla każdego, kto zechce legalnie i "pod chmurką" sprzedać, kupić, lub zamienić samochód, albo części motoryzacyjne.
- Wszystkie transakcje będą dokonywane na miejscu, czyli na płycie bocznej stadionu Stali, przylegającej do targowiska - mówi Jacek Krzysztoń - naczelnik wydziału rozwoju gospodarczego w nyskim magistracie. Intencją miasta jest ułatwienie takiego handlu, który niejednokrotnie odbywał się na ulicach poprzez wywieszanie ofert sprzedaży na szybach samochodów. To także możliwość nabycia auta bez marży narzucanej przez pośredników.

- Miejsca jest sporo, będzie także catering dla odwiedzających giełdę i warunki, aby zawrzeć umowę kupna – sprzedaży – mówi Krzysztoń.

Nyska giełda samochodowa rusza już w sobotę (5.12), będzie czynna od godz. 7.00 do 12.00. Nie jest to przedsięwzięcie jednorazowe, giełda ma być stałym elementem handlu miejskiego.

Dodajmy, że pomysł handlowego zagospodarowania bocznej płyty stadionu STALI nie wszystkim się podoba. Włodarze Nysy argumentują, że miejsce to - zwłaszcza poza sezonem - nie jest wykorzystywane. Trwa także ponad 20 - milionowa inwestycja - budowa hali widowiskowo - sportowej, jest też decyzja o modernizacji i rozbudowie stadionu POLONII, tuż obok budowanej hali.
Jacek Krzysztoń

Wiadomości z regionu

2019-06-25, godz. 19:30 Od stu lat kontrolują funkcjonowanie państwa i wskazują nieprawidłowości. NIK świętuje 100 lat Najwyższy organ kontroli w Polsce od 100 lat ocenia gospodarowanie publicznymi pieniędzmi i funkcjonowanie państwa. Opolska delegatura była ostatnią na mapie, ... » więcej 2019-06-25, godz. 19:15 Opolscy strażacy przez godzinę szukali topielca w kamionce Bolko. Pijany mężczyzna spał na brzegu w trawie [ZDJĘCIA] Opolscy strażacy przez godzinę szukali mężczyzny, który miał się topić w kamionce Bolko w Opolu. Wcześniej na brzegu widziano tylko jego ubranie. Pijanego męż ... » więcej 2019-06-25, godz. 19:15 Rekrutacja napawa optymizmem, w Głuchołazach powstanie stowarzyszeniowe liceum Niemal pewna jest reaktywacja Liceum Ogólnokształcącego im. Chrobrego w Głuchołazach. Kiedy w 2002 roku szkole tej groziła likwidacja jej prowadzenie przejęła ... » więcej 2019-06-25, godz. 19:00 Ciekawa oferta aktywnego wypoczynku wakacyjnego w Głuchołazach Bogaty program sportowo-rekreacyjny w mieście oraz imprezy wyjazdowe przygotowano dla spędzających wakacje w Głuchołazach. Do ich dyspozycji są wszystkie obie ... » więcej 2019-06-25, godz. 18:00 Mogą dać przykład i podzielić się doświadczeniem. W Opolu odznaczono małżeństwa z przynajmniej półwiecznym stażem Przeżyli ze sobą wiele dobrych, ale też i trudnych chwil, a swoim doświadczeniem mogą obdarować niejedno pokolenie. Pary, które świętują Złote i Diamentowe Go ... » więcej 2019-06-25, godz. 17:30 Uniwersytet Opolski: senat podjął decyzję o utworzeniu wydziału lekarskiego Na Uniwersytecie Opolskim powstał wydział lekarski. Taką decyzję podjął senat uczelni. rektor Marek Masnyk na konferencji prasowej tłumaczył, że wydział utwor ... » więcej 2019-06-25, godz. 17:15 Radni w czwartek podzielą Opole na dwie strefy taryfowe Opole zostanie podzielone na dwie strefy taryfowe dla taksówek. W czwartek (27.06) radni zagłosują nad zróżnicowaniem cen za korzystanie z tego środka transpo ... » więcej 2019-06-25, godz. 15:45 Narodziny w opolskim zoo. Rodzina uchatek kalifornijskich powiększyła się o dwa młode osobniki W opolskim zoo na świat przyszły dwie uchatki kalifornijskie. Młode pozostają pod opieką pielęgniarza, ich dokładną płeć i wagę poznamy za kilka dni. Ojcem ma ... » więcej 2019-06-25, godz. 15:30 Ścieżka rowerowa pod Grodkowem w remoncie. Kilka miesięcy po oddaniu do użytku, na jezdni pojawiły się nierówności Choć nie ma jeszcze roku, to już wymaga naprawy. Mowa o ścieżce rowerowej prowadzącej do Sulisławia i Gałązczyc w gminie Grodków. » więcej 2019-06-25, godz. 15:15 OCO: wstrzymują operacje z powodu upałów Opolskie Centrum Onkologi z powodu upałów wstrzymało przyjęcia pacjentów na oddziałach chirurgii onkologicznej i ginekologii onkologicznej. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »