Radio Opole » Wiadomości z regionu
2015-11-30, 21:00 Autor: Dorota Kłonowska

Nysa: Likwidacja NOR i Targowiska Miejskiego

Targowisko Miejskie [fot.UM Nysa]
Targowisko Miejskie [fot.UM Nysa]
NOR [fot.Dorota Kłonowska]
NOR [fot.Dorota Kłonowska]
Już oficjalnie i formalnie przestają istnieć dwie nyskie spółki gminne: Nyski Ośrodek Rekreacji i Targowisko Miejskie. Radni podjęli uchwałę o ich likwidacji, a następnym krokiem będzie powołanie nowej, dużej spółki - Agencji Rozwoju Nysy.
Mirosław Aranowicz - wieloletni dyrektor NOR, powiedział Radiu Opole, że spokojnie podchodzi do tych zmian.

- Sytuacja jest dla nas nowa, ale burmistrz zapewnia, że nikt nie straci pracy, będzie to przejęcie z tzw. dobrodziejstwem inwentarza. Chodzi zarówno o ludzi, jak i cały majątek spółki. Logistycznie nie jest to proste, należy uprzedzić wszystkich klientów, bo przestają obowiązywać dotychczasowe dane identyfikacyjne spółki – NIP, regon itp.

Podobnie jak NOR, przestaje istnieć druga spółka gminna - Targowisko Miejskie. Jej wieloletni szef Ryszard Czapczyński nie chciał komentować tych zmian. Jak dowiedzieliśmy się, prawdopodobnie przejdzie na emeryturę.

Obie spółki gminne wchłonie Agencja Rozwoju Nysy, która powstanie na bazie Nyskiego Zarządu Nieruchomości.

- Tak będzie taniej i szybciej, niż powołanie nowej spółki gminnej – argumentują władze miejskie.

Konkurs na prezesa Agencji Rozwoju Nysy wygrał Bogdan Wyczałkowski – były burmistrz Paczkowa czterech kadencji, obecnie dyrektor ds. rozwoju w nyskim PKS.
Mirosław Aranowicz
Miroslaw Aranowicz

Wiadomości z regionu

2019-02-19, godz. 14:30 Teatr Telewizji szuka nastoletnich aktorów. Zdjęcia do spektaklu będą powstawały także w Nysie Około 60 nastolatków wzięło udział w prowadzonych przez ostatnie dwa dni przesłuchaniach do Teatru Telewizji, które odbyły się w Nyskim Domu Kultury. » więcej 2019-02-19, godz. 14:00 Dwie uczennice Zespołu Szkół Specjalnych trafiły do szpitala. Prawdopodobnie zażyły zbyt dużo leków nasennych Dwie uczennice Zespołu Szkół Specjalnych w Opolu trafiły do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Jak nieoficjalnie i wstępnie ustaliło Radio Opole, dziewczy ... » więcej 2019-02-19, godz. 13:00 Wybuch w Racławicach Śląskich. Zmarł drugi z poszkodowanych mężczyzn Zmarł drugi mężczyzna ciężko ranny po wybuchu w Racławicach Śląskich. Informację potwierdza prudnicka policja. » więcej 2019-02-19, godz. 12:45 Pogoda sprzyja rowerzystom. Uważajmy na jednoślady - apeluje policja Policja apeluje. Uważajmy na rowerzystów i innych, tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego! » więcej 2019-02-19, godz. 12:30 Trzymał narkotyki w mieszkaniu, wpadł w ręce policji Kryminalni z Głubczyc zatrzymali 31-latka podejrzewanego o posiadanie środków odurzających w swoim mieszkaniu. Grozi mu do trzech lat więzienia » więcej 2019-02-19, godz. 11:45 56. KFPP w dniach 17-19 czerwca? "Nie potwierdzam, nie zaprzeczam" - Porozumienie z TVP jest gotowe, data festiwalu jest ustalona, ale dokumenty nie są podpisane - tak Urząd Miasta Opola odnosi się do informacji o zmianie dat ... » więcej 2019-02-19, godz. 11:30 Budowa obwodnicy Dobrodzienia wkracza w kolejną fazę. Drogowcy jutro zamkną DW 901 Drogowcy zamykają jutro (20.02) drogę wojewódzką nr 901 w Dobrodzieniu. - To duża inwestycja, nie obejdzie się bez problemów dla kierowców - powiedział w 'Pog ... » więcej 2019-02-19, godz. 11:15 Kradzież nie popłaca. Pracownik sklepu z pomocą dwóch mężczyzn pobili złodzieja Nie zadzwonił na policję, bo sam chciał wymierzyć sprawiedliwość. Pracownik sklepu oraz dwóch mężczyzn pobili 35-latka, który został przyłapany na kradzieży a ... » więcej 2019-02-19, godz. 11:00 Rozpoczęcie budowy obwodnic Praszki i Olesna coraz bliżej. Wykonawców powinniśmy poznać w połowie roku - W połowie roku powinny już być podpisane kontrakty na budowę obwodnic Olesna i Praszki - powiedział w rozmowie 'W cztery oczy' dyrektor opolskiego oddziału ... » więcej 2019-02-19, godz. 09:45 Awaria sieci wodociągowej w Krapkowicach. Naprawa potrwa kilka godzin Mieszkańcy ulicy Sądowej w Krapkowicach muszą poczekać kilka godzin na dostawy wody. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »