Radio Opole » Wiadomości z regionu
2014-12-04, 19:44 Autor: Radio Opole

Nagrodzili opolskich wolontariuszy

Pomagają chorym, organizują zajęcia dla najmłodszych oraz angażują się przy koncertach charytatywnych. Wolontariusze z całej Opolszczyzny spotkali się w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki, aby wyróżnić tych najaktywniejszych.

Justyna Szlezinger, Jagoda Stolze, Natalia Gajowska Jagoda Stolze z Byczyny odebrała dziś statuetkę „Barwy wolontariatu”, przyznawaną przez Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. Zbierając pieniądze na hospicjum przekonała się, że pomagania innym sprawia wiele przyjemności.

– Pomagam dzieciom, działam w przedszkolu, również angażuję się w projekt pomocy przy odrabianiu zadań i udzielam korepetycji – mówi nam Jagoda Stolze.

Natalia Gajowska z Namysłowa druga z nagrodzonych angażuje się w pomoc osobom chorym.

– Nie wiemy, czy w przyszłości przypadkiem to my nie będziemy potrzebować pomocy. Pomagałam przy zbiórkach pieniędzy dla dzieci, które potrzebują pieniędzy na dalsze leczenie. Spotykam się również w dziećmi z domu dziecka, wspólnie spędzamy czas na zabawach – dodaje Gajowska.

Justyna Szlezinger jest wolontariuszką w świetlicy środowiskowej. Obecnie studiuje pedagogikę, uważa, że to, co robi, jest dobrym wprowadzeniem do przyszłej pracy.

– Wszyscy wymagają od młodych ludzi, aby mieli doświadczenia, więc wolontariat jest dobrą okazją do sprawdzenia się. Angażuję się w zajęcia skierowane do młodych osób, które po zajęciach czekają na szkolny autobus, który odwiezie ich do domu – opowiada Szlezinger.

Podczas gali wyróżniono również instytucje przyjazne wolontariuszom. Wyróżnienia otrzymali również: Sebastian Wicher i Agnieszka Bąkowska.

Radio Opole jest medialnym patronem tego wydarzenia.

Posłuchaj:

Piotr Wrona

Wiadomości z regionu

2019-01-23, godz. 21:43 Śmiertelne zatrucie tlenkiem węgla w Kluczborku. Nie żyje 33-letni mężczyzna Do śmiertelnego zatrucia tlenkiem węgla doszło dzisiaj (23.01) w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego w dzielnicy Podwale w Kluczborku. 33-letniego mężcz ... » więcej 2019-01-23, godz. 20:30 Spór o podwyżki w DPS w Sławięcicach. W sprawę włączył się ministerialny mediator W ubiegłym roku pracownicy trzech jednostek w Kędzierzynie-Koźlu weszli w spór zbiorowy z prowadzącymi je organami. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społe ... » więcej 2019-01-23, godz. 20:00 Z Komprachcic do Opola autobusem za złotówkę. Mieszkańcy gminy przez kolejne 10 lat będą mogli korzystać zniżek w rama ... Mieszkańcy Komprachcic przez kolejne 10 lat będą mogli korzystać z Opolskiej Karty Rodziny i Seniora. Władze gminy podpisały w tej sprawie porozumienie z wład ... » więcej 2019-01-23, godz. 19:30 "Bardzo dobrze, że Polska wykazała inicjatywę w sprawie brexitu". Sławomir Kłosowski dla Radia Opole prosto z Brukseli Do tej pory było tak, że wszystkie 27 państw członkowskich scedowało negocjacje z Wielką Brytanią na Michela Barniera i Donalda Tuska a rozwój sytuacji pokazu ... » więcej 2019-01-23, godz. 19:00 Miała być kilkumilionowa dotacja, została negatywna rekomendacja. Chodzi o unijny program dotyczący jakości powietrza Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska nie przyzna opolskiemu urzędowi marszałkowskiemu 4,5 miliona złotych. Chodzi o projekt związany z monitorowaniem i ochroną ... » więcej 2019-01-23, godz. 19:00 Opolskie szkoły dostały laptopy dla punktów informacji i kariery 51 szkół zawodowych z Opolszczyzny otrzymało laptopy, które trafią do Szkolnych Punktów Informacji i Kariery (tzw. SzPIK-ów), służących rozwijaniu współpracy ... » więcej 2019-01-23, godz. 18:00 100 mln dotacji na budowę centrum przesiadkowego Opole Wschód zagrożone? Ekolodzy wysłali skargę do Komisji Europejski ... Stowarzyszenie Technologii Ekologicznych SILESIA wysłało skargę do Komisji Europejskiej o odebranie 100 milionów złotych dotacji przyznanych na budowę centrum ... » więcej 2019-01-23, godz. 17:15 We wrześniu nie będzie mniej szkół podstawowych w gminie Olesno. Powstają za to oddziały przedszkolne Osiem szkół podstawowych nadal będzie funkcjonować w gminie Olesno. Podczas przygotowań do nowego roku szkolnego zapadła decyzja, wedle której samorząd nie zl ... » więcej 2019-01-23, godz. 16:30 Nielegalne składowisko pod Niemodlinem. WIOŚ: zagrożenia dla środowiska nie stwierdzono. 3 osoby zatrzymane Na tym etapie Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu nie stwierdził zagrożenia dla środowiska - chodzi o odkrycie składowiska nielegalnych odpadów ... » więcej 2019-01-23, godz. 16:00 Nielegalne składowisko w Brzęczkowicach nie było pierwsze Prokuratury okręgu opolskiego prowadziły już kilka innych postępowań w tym samym zakresie. Przede wszystkim chodzi o składowiska w Brzegu, Domaniowie i Pogorz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »