Radio Opole » Wiadomości z regionu
2014-09-25, 12:35 Autor: Radio Opole

Aby mamy były szczęśliwe

Opolski szpital położniczy nawiązuje współpracę z „Fundacją Harmonia Życia”. Jak mówi dyrektor zespołu opieki nad matką i dzieckiem Edward Puchała, jest to pierwszy tego typu projekt w Polsce. Młodzi rodzice będą dzięki temu mieć dostęp do specjalistów i trenerów.

Edward Puchała i Aneta Gibek-WiśniewskaNie zabraknie warsztatów, grup wsparcia czy takich materiałów, jak książki i płyty. Wszystko w ramach projektu „Radosne Macierzyństwo”.

- Wiele matek ma problemy z poradzeniem sobie z emocjami, szczególnie po porodzie, a my chcemy w tym pomóc – mówi Aneta Gibek-Wiśniewska, prezes Fundacji Harmonia Życia.

- Nie musi się coś wielkiego zadziać, żeby ta radość była zburzona - dodaje. - Nawet kiedy nic się nie dzieje, w wyobraźni tworzy się coś, co buduje strach, obawy, rodzi pytania, czy dam sobie radę jako tata czy mama. Wtedy emocje biorą górę, a młode mamy nie potrafią ich opanować – tłumaczy Gibek-Wiśniewska.

- Zmienia się spojrzenie na macierzyństwo – dodaje Izabela Marklewicz – Strysz, naczelna pielęgniarka opolskiego szpitala położniczego. – Dziś kobiety po urodzeniu mogą liczyć na pomoc pielęgniarek. Brakuje jednak wsparcia psychologicznego - dodaje.

- Nie mamy tyle czasu, aby poświęcić go pacjentkom na tyle, na ile tego oczekują. Rolą fundacji jest to, aby zajęła się stroną emocjonalną pacjentki. Specjaliści z fundacji będą niezależnie mogły przebywać z pacjentką, rozmawiać z nią – mówi Marklewicz – Strysz.

Dorota Kudaś, położna pracująca na oddziale patologii ciąży, zaznacza, że przyszłe mamy często obawiają się macierzyństwa i radzenia sobie z codziennymi problemami.

- Dla nas najważniejsze jest to, aby rodząca mama wychodziła ze szpitala zadowolona i spełniona swoim macierzyństwem – mówi Kudaś.

Fundacja będzie również prowadzić warsztaty dla personelu. Położna Aurelia Pasent dodaje: – Mamy nadzieję, że wychodzące ze szpitala mamy będą wzmocnione, będą utwierdzone w tym, że odpowiednio opiekują się dziećmi.

Radio Opole objęło go swoim patronatem medialnym.

Posłuchaj:

Piotr Wrona

Wiadomości z regionu

2020-02-24, godz. 10:42 - Liczę na dobry wynik na Opolszczyźnie - Władysław Kosiniak-Kamysz w Radiu Opole Władysław Kosiniak-Kamysz, kandydat Koalicji Polskiej - Polskiego Stronnictwa Ludowego w wyborach na prezydenta rozpoczął kampanię wyborczą na Opolszczyźnie. O… » więcej 2020-02-24, godz. 10:31 Wichura uszkodziła dach Teatru Kochanowskiego w Opolu. "Trwa szacowanie strat" [NOWE INFORMACJE] Nocna wichura doprowadziła do uszkodzenia dachu Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Dokładne straty nie są jeszcze znane. » więcej 2020-02-24, godz. 10:15 Ognisko grypy ptaków na fermie kaczek w Kędzierzynie-Koźlu. Zbiera się sztab kryzysowy Główny Inspektorat Weterynaryjny poinformował o wykryciu ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków na terenie Kędzierzyna-Koźla. Wirus pojawił się na fermie kacze… » więcej 2020-02-24, godz. 10:04 Remont ul. Gogolińskiej w Strzelcach Opolskich. Od dzisiaj zamknięcie przejazdu Od dzisiaj (24.02) do środy (26.02) jest zamknięty przejazd przez przebudowywaną ulicę Gogolińską w Strzelcach Opolskich. To przedsmak tego, co kierowców czeka… » więcej 2020-02-23, godz. 22:00 Porywisty wiatr na Opolszczyźnie. Strażacy interweniowali 240 razy [AKTUALIZACJA] To był pracowity wieczór i noc dla opolskich strażaków. Porywisty wiatr dał mocno o sobie znać w regionie. Do północy odnotowano ponad 200 interwencji. Strażacy… » więcej 2020-02-23, godz. 21:03 Silny, porywisty wiatr przechodzi przez północne tereny województwa opolskiego [AKTUALIZACJA] Na Opolszczyźnie zaczęło mocno wiać. Opolscy strażacy wyjeżdżali już kilkadziesiąt razy na interwencje w północnych powiatach województwa: namysłowskim i kluc… » więcej 2020-02-23, godz. 21:00 Pracujący emeryci i renciści muszą powiadomić ZUS o dodatkowych dochodach. Mają czas do 2 marca 16 tysięcy seniorów na Opolszczyźnie dorabia na emeryturze bądź rencie. To prawie 12% wszystkich osób pobierających świadczenia w naszym regionie. Pracujący na… » więcej 2020-02-23, godz. 19:15 Namysłowski "pośredniak" przejdzie remont. Termomodernizacja pozwoli obniżyć koszty ogrzewania i poprawi komfort pracy Namysłowski urząd pracy ma szanse przejść w tym roku remont. Aby zaoszczędzić na kosztach ogrzewania i przyczynić się do zmniejszenia poziomu zanieczyszczenia… » więcej 2020-02-23, godz. 19:10 Powieje nawet 100 km/h. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem w województwie opolskim IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o silnym wietrze dla terenu całego województwa opolskiego. Dzisiaj (23.02) od godz. 16:00 do jutra (24.02) do godz. 06:00… » więcej 2020-02-23, godz. 19:00 Dzielą się miłością do dzieci, którym tworzą dom. Spotkanie rodzin zastępczych z powiatu opolskiego Rodziny zastępcze z powiatu opolskiego spotkały się w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Wspólne oglądanie spektaklu 'Wielkie mi coś' było okazją do integracji i… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »