Radio Opole » Wiadomości z regionu
2014-09-25, 12:35 Autor: Radio Opole

Aby mamy były szczęśliwe

Opolski szpital położniczy nawiązuje współpracę z „Fundacją Harmonia Życia”. Jak mówi dyrektor zespołu opieki nad matką i dzieckiem Edward Puchała, jest to pierwszy tego typu projekt w Polsce. Młodzi rodzice będą dzięki temu mieć dostęp do specjalistów i trenerów.

Edward Puchała i Aneta Gibek-WiśniewskaNie zabraknie warsztatów, grup wsparcia czy takich materiałów, jak książki i płyty. Wszystko w ramach projektu „Radosne Macierzyństwo”.

- Wiele matek ma problemy z poradzeniem sobie z emocjami, szczególnie po porodzie, a my chcemy w tym pomóc – mówi Aneta Gibek-Wiśniewska, prezes Fundacji Harmonia Życia.

- Nie musi się coś wielkiego zadziać, żeby ta radość była zburzona - dodaje. - Nawet kiedy nic się nie dzieje, w wyobraźni tworzy się coś, co buduje strach, obawy, rodzi pytania, czy dam sobie radę jako tata czy mama. Wtedy emocje biorą górę, a młode mamy nie potrafią ich opanować – tłumaczy Gibek-Wiśniewska.

- Zmienia się spojrzenie na macierzyństwo – dodaje Izabela Marklewicz – Strysz, naczelna pielęgniarka opolskiego szpitala położniczego. – Dziś kobiety po urodzeniu mogą liczyć na pomoc pielęgniarek. Brakuje jednak wsparcia psychologicznego - dodaje.

- Nie mamy tyle czasu, aby poświęcić go pacjentkom na tyle, na ile tego oczekują. Rolą fundacji jest to, aby zajęła się stroną emocjonalną pacjentki. Specjaliści z fundacji będą niezależnie mogły przebywać z pacjentką, rozmawiać z nią – mówi Marklewicz – Strysz.

Dorota Kudaś, położna pracująca na oddziale patologii ciąży, zaznacza, że przyszłe mamy często obawiają się macierzyństwa i radzenia sobie z codziennymi problemami.

- Dla nas najważniejsze jest to, aby rodząca mama wychodziła ze szpitala zadowolona i spełniona swoim macierzyństwem – mówi Kudaś.

Fundacja będzie również prowadzić warsztaty dla personelu. Położna Aurelia Pasent dodaje: – Mamy nadzieję, że wychodzące ze szpitala mamy będą wzmocnione, będą utwierdzone w tym, że odpowiednio opiekują się dziećmi.

Radio Opole objęło go swoim patronatem medialnym.

Posłuchaj:

Piotr Wrona

Wiadomości z regionu

2019-02-22, godz. 20:00 Nyscy aktywiści mają dość smogu i domagają się rozszerzenia działań na rzecz poprawy jakości powietrza Nyski Alarm Smogowy po raz kolejny zwraca uwagę na złą jakość powietrza w mieście. Podczas dzisiejszej (22.02) manifestacji przed nyskim magistratem zbierano ... » więcej 2019-02-22, godz. 19:30 Biolodzy z Uniwersytetu Opolskiego mają na swoim koncie kolejny sukces Opolscy naukowcy wraz z zespołem ze Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie, Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie i Uniwersytetu Jagielońskiego dokonali jedne ... » więcej 2019-02-22, godz. 19:15 Zamieszanie z internetową sondą o placach zabaw w Opolu. Wątpliwości dotyczą systemu głosowania Chodzi o wyniki internetowej sondy, która miała rozstrzygnąć, gdzie w Opolu pojawią się nowe miejsca zabaw dla dzieci. Wygrały trzy lokalizacje: ul. Spychalsk ... » więcej 2019-02-22, godz. 18:00 Nowe autobusy PKS-u Strzelce Opolskie. Są mini, midi i duże 15 nowych autobusów trafiło już do PKS-u w Strzelcach Opolskich. Pojazdy kupiono dzięki dotacji unijnej. Zastąpiły one jedną czwartą taboru, którym do tej por ... » więcej 2019-02-22, godz. 17:30 Opolscy nauczyciele szykują się do strajku. Egzaminy się nie odbędą? Pod uwagę brany jest termin egzaminów gimnazjalnych, które odbędą się w dniach 10-12 kwietnia, może to być czas egzaminów ósmoklasistów w dniach 15-17 kwietni ... » więcej 2019-02-22, godz. 17:15 Grodków: z karetki ma zniknąć lekarz. "Bezpieczeństwo mieszkańców nie ulegnie pogorszeniu" Mieszkańcy Grodkowa chcą, by w jedynej stacjonującej w mieście karetce pogotowia pozostał lekarz. Opolski Urząd Wojewódzki planuje, by od kwietnia w grodkowsk ... » więcej 2019-02-22, godz. 16:30 To nie była odra. Dziecko z przedszkola nr 23 w Opolu nie było chore U dziecka, które chodzi do przedszkola nr 23 w Opolu, nie stwierdzono odry - dowiedziało się nieoficjalnie Radio Opole. » więcej 2019-02-22, godz. 16:30 Policjantka wracała po pracy do domu, zatrzymała pijanego rowerzystę Prawie 4 promile alkoholu miał 56-letni rowerzysta, którego zatrzymała wracająca po pracy do domu strzelecka policjantka. Mężczyzna próbował jechać na rowerze ... » więcej 2019-02-22, godz. 16:15 Uczczono ofiary Marszu Śmierci w Racławicach Śląskich. "Ta pamięć lokalna nie powinna nigdy wygasnąć" [ZDJĘCIA] Wojewódzkie uroczystości upamiętniające „Marsze Śmierci” odbyły się w Racławicach Śląskich. Odsłonięto tablicę pamiątkową wspominającą więźniów niemieckiego o ... » więcej 2019-02-22, godz. 16:00 Ordynariusz Andrzej Czaja na liście biskupów, którzy mieli ukrywać księży-pedofilów. Rzecznik kurii: to informacje kom ... Opolska kuria podważa informacje zawarte w raporcie fundacji „Nie lękajcie się”. To raport dotyczący wykorzystywania małoletnich w Kościele, który dwa dni tem ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »