Radio Opole » Wiadomości z regionu
2014-09-25, 12:35 Autor: Radio Opole

Aby mamy były szczęśliwe

Opolski szpital położniczy nawiązuje współpracę z „Fundacją Harmonia Życia”. Jak mówi dyrektor zespołu opieki nad matką i dzieckiem Edward Puchała, jest to pierwszy tego typu projekt w Polsce. Młodzi rodzice będą dzięki temu mieć dostęp do specjalistów i trenerów.

Edward Puchała i Aneta Gibek-WiśniewskaNie zabraknie warsztatów, grup wsparcia czy takich materiałów, jak książki i płyty. Wszystko w ramach projektu „Radosne Macierzyństwo”.

- Wiele matek ma problemy z poradzeniem sobie z emocjami, szczególnie po porodzie, a my chcemy w tym pomóc – mówi Aneta Gibek-Wiśniewska, prezes Fundacji Harmonia Życia.

- Nie musi się coś wielkiego zadziać, żeby ta radość była zburzona - dodaje. - Nawet kiedy nic się nie dzieje, w wyobraźni tworzy się coś, co buduje strach, obawy, rodzi pytania, czy dam sobie radę jako tata czy mama. Wtedy emocje biorą górę, a młode mamy nie potrafią ich opanować – tłumaczy Gibek-Wiśniewska.

- Zmienia się spojrzenie na macierzyństwo – dodaje Izabela Marklewicz – Strysz, naczelna pielęgniarka opolskiego szpitala położniczego. – Dziś kobiety po urodzeniu mogą liczyć na pomoc pielęgniarek. Brakuje jednak wsparcia psychologicznego - dodaje.

- Nie mamy tyle czasu, aby poświęcić go pacjentkom na tyle, na ile tego oczekują. Rolą fundacji jest to, aby zajęła się stroną emocjonalną pacjentki. Specjaliści z fundacji będą niezależnie mogły przebywać z pacjentką, rozmawiać z nią – mówi Marklewicz – Strysz.

Dorota Kudaś, położna pracująca na oddziale patologii ciąży, zaznacza, że przyszłe mamy często obawiają się macierzyństwa i radzenia sobie z codziennymi problemami.

- Dla nas najważniejsze jest to, aby rodząca mama wychodziła ze szpitala zadowolona i spełniona swoim macierzyństwem – mówi Kudaś.

Fundacja będzie również prowadzić warsztaty dla personelu. Położna Aurelia Pasent dodaje: – Mamy nadzieję, że wychodzące ze szpitala mamy będą wzmocnione, będą utwierdzone w tym, że odpowiednio opiekują się dziećmi.

Radio Opole objęło go swoim patronatem medialnym.

Posłuchaj:

Piotr Wrona

Wiadomości z regionu

2020-12-02, godz. 22:00 Uwaga na gołoledź. Synoptycy ostrzegają przed marznącymi opadami deszczu w regionie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed marznącymi opadami w województwie opolskim. Alert pierwszego, najniższego stopnia ma obowiązywać… » więcej 2020-12-02, godz. 21:30 Raport dnia. 39 osób zmarło w regionie, a 257 zaraziło się. W Polsce liczba zakażeń przekroczyła milion, znów zmarło… 39 zgonów i 257 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono minionej doby w województwie opolskim. Ministerstwo Zdrowia informuje dzisiaj (02.12) o 13 855 kolejnych… » więcej 2020-12-02, godz. 21:30 W Otmuchowie stanie automat ze świeżym mlekiem. Miasto chce w ten sposób promować lokalne rolnictwo W Otmuchowie pojawi się automat sprzedający mleko. Jak utrzymują tamtejsi samorządowcy, dzięki temu mieszkańcy będą mogli kupować mleko w korzystnej cenie… » więcej 2020-12-02, godz. 20:30 Nowi funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Opolu złożyli dziś ślubowanie. Teraz czas na przeszkolenie 6 nowych policjantów uroczyście ślubowało dziś (02.12) w sali Komendy Miejskiej Policji w Opolu. » więcej 2020-12-02, godz. 20:00 Burmistrz gminy Zawadzkie proponuje przedświąteczny telefon do seniorów. "W ludziach jest potrzeba kontaktu" Aby zadbać w trudnym czasie pandemii o osoby samotne i seniorów, burmistrz gminy Zawadzkie wyszedł z inicjatywą przedświątecznego telefonu do starszych … » więcej 2020-12-02, godz. 19:00 Pochyłe boisko piłkarskie w Większycach doczeka się remontu Płyta boiska piłkarskiego w Większycach, które słynie ze swojej pochyłości ma wkrótce szanse na remont. Gmina Reńska Wieś pozyskała na ten cel dofinansowanie… » więcej 2020-12-02, godz. 18:00 Janusz Sanocki w poważnym stanie trafił do szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. Polityk jest w śpiączce farmakologiczn… Były poseł, a także wieloletni samorządowiec Janusz Sanocki walczy o życie. Jego stan pogorszył się wczoraj (01.12) i został przetransportowany do szpitala… » więcej 2020-12-02, godz. 17:30 Kontrola WITD z oddziału w Kędzierzynie-Koźlu wykazała szereg nieprawidłowości u zagranicznego przewoźnika mię… Funkcjonariusze kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu wykryli szereg nieprawidłowości u greckiego kierowcy… » więcej 2020-12-02, godz. 17:07 Dobrowolnie, darmowo i w dwóch dawkach. Szczepienia przeciwko koronawirusowi możliwe w lutym - Szczepionka na koronawirusa będzie dobrowolna, darmowa i dwudawkowa - mówił w Łodzi premier Mateusz Morawiecki, który nie wykluczył, że pierwsze szczepienia… » więcej 2020-12-02, godz. 16:00 W miejscu wyciętych kasztanowców w Goświnowicach pojawiły się nowe sadzonki. O ich rodzaju zdecydowali mieszkańcy Dobiega końca przebudowa drogi powiatowej pomiędzy Goświnowicami a Gradami. To jedno z największych zadań realizowanych w tym roku przez powiat nyski. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »