Radio Opole » Radio Opole w powiecie prudnickim (DAB+) » Informacje z powiatu prudnickiego

Informacje z powiatu prudnickiego

2019-07-15, 16:05 Autor: Jan Poniatyszyn

Zamiast ogródków działkowych będą tereny inwestycyjne [INTERWENCJA]

Prudnickie ogrody działkowe przy ul. Przemysłowej [zdj. Jan Poniatyszyn]
Prudnickie ogrody działkowe przy ul. Przemysłowej [zdj. Jan Poniatyszyn]
Przeciw likwidacji ogrodów działkowych protestują ich użytkownicy w Prudniku. Ziemię tą gmina chce przeznaczyć pod inwestycje, bo w mieście brakuje gruntów na takie cele. Chodzi o kompleks działkowy znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie północnej obwodnicy Prudnika. Grunty należą do gminy.
- Tutaj jest dorobek kilku pokoleń – argumentują protestujący działkowcy, którzy wystąpili do nas z prośbą o interwencję. – Powstały te działki przed blisko 40 laty, bo były daleko od miasta i służą one wielu rodzinom.

- Sto działek pomnożone przez cztery ary daje już pewną połać ziemi zagospodarowaną drzewami, krzewami, umocowaną przyrodniczo i bardzo mocno już w tym biosystemie funkcjonującą. Tu są trzy pokolenia, które na tych działkach pracują. Należy to uszanować – dodaje inny działkowiec.

- Likwidację tych działek odsuwano w czasie, gdyż nieopodal dostępne było 10 hektarów, które teraz kupuje czeski inwestor - mówi burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak.

- Przez lata przygotowywano się, aby te działki poddać likwidacji. Budowanie drogi, co na strefie przemysłowej zainicjował mój poprzednik, było związane z tym, że ma się ona rozwijać. On też planował likwidację ogródków działkowych. Informował o tym wszystkich mieszkańców jeszcze chyba w 2008 roku. Te tereny muszą być oddane gminie, aby całe miasto skorzystało na tym, że ta strefa przemysłowa będzie się tam rozwijała.

Według burmistrza Prudnika w mieście jest 1800 ogrodów działkowych. Z tego 300 jest nieużytkowanych. W kompleksie przy ul. Przemysłowej jest ponad sto działek. Połowa z nich nie ma użytkowników.
Działkowcy
Grzegorz Zawiślak

Zobacz także

2024-09-24, godz. 08:07, Wiadomości z regionu Cech zbiera pieniądze dla poszkodowanych rzemieślników. Ich pracownie zniszczyła powódź W powiecie prudnickim powódź nie oszczędziła zakładów rzemieślniczych. Zniszczone firmy najczęściej umiejscowione są na parterach zalanych budynków. Przedsiębiorcy szacują straty, a pomoc powodzianom deklaruje ich korporacja … » więcej 2024-09-24, godz. 08:00, Wiadomości z regionu Trasy i szlaki zniszczone po powodzi. W Górach Opawskich obowiązuje zakaz wstępu do lasu Okresowy zakaz wstępu do lasów wprowadziło Nadleśnictwo Prudnik. Obostrzenia te dotyczą m.in. Parku Krajobrazowego 'Góry Opawskie'. Powodem są znaczne uszkodzenia drzewostanu, spowodowane przez powódź. » więcej 2024-09-23, godz. 18:41, Wiadomości z regionu Połowa przejść nad rzeką zamknięta, szkoła działa. Po powodzi w Moszczance i okolicach Po przerwie wymuszonej przez powódź Zespół Szkolno-Przedszkolny w Moszczance wznowił zajęcia w swoim obiekcie. Przepływający obok Złoty Potok zniszczył drogę prowadzącą do szkoły. Przy zaangażowaniu m.in. mieszkańców zasypano… » więcej 2024-09-20, godz. 17:31, Wiadomości z regionu W Prudniku powódź zniszczyła liczne obiekty sportowe Cztery obiekty sportowe zniszczyła powódź w Prudniku. Jeden jest własnością klubu łuczniczego, a pozostałe należą do gminy. Zniszczenia są kopią powodzi z 1997 roku. Spustoszenie w obiektach sportowych spowodowały rzeka Prudnik… » więcej 2024-09-20, godz. 10:48, Wiadomości z regionu „Myśmy dostali wycisk od wody, ale Głuchołazy zostały znokautowane”. Prudnik pomaga sąsiedniej gminie Zniszczonym przez powódź Głuchołazom pomaga również doświadczony przez żywioł Prudnik. Od wczoraj (19.09) stacjonują tam żołnierze pułku 18. 'Żelaznej' Dywizji Zmechanizowanej. Gmina zakwaterowała ich w sali gimnastycznej szkoły… » więcej
15161718192021
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »