Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-27, 08:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

"Ogromne wyróżnienie i prestiż". Szpital ginekologiczny w Opolu otrzymał certyfikat za jakość funkcjonowania

Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu[fot.M.Matuszkiewicz]
Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu[fot.M.Matuszkiewicz]
Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w maju przeszło pozytywnie kontrolę i otrzymało akredytację za jakość świadczonych usług i funkcjonowanie placówki.
Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu uzyskało certyfikat akredytacyjny przyznawany przez Ministerstwo Zdrowia. Dokument jest potwierdzeniem spełnienia wszystkich wymagań obowiązujących w lecznictwie szpitalnym.

- Aby otrzymać dokument musieliśmy przejść kontrolę w maju. Podczas niej sprawdzana była dokumentacja, sposób zarządzania i funkcjonowania szpitala, ale nie tylko to było brane pod uwagę - mówi Iwona Nawrot-Szczepanik, rzecznik prasowy Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. -Przeprowadzała rozmowy zarówno z pracownikami, jak i pacjentami. Jakość świadczonych usług była sprawdzona wieloaspektowa, we wszystkich możliwych konfiguracjach. Całą tą akredytację przeszliśmy pozytywnie.

Obecnie tylko 218 szpitali na 1000 posiada taki certyfikat. Oprócz prestiżu daje on także większe możliwości finansowania placówki. Ponadto szpital w ramach podnoszenia standardów i jakości świadczonych usług przeszedł projekt "Dobre relacje z pacjentem".

- Polegał przede wszystkim na przeprowadzaniu licznych szkoleń dotyczących zwiększania świadomości i budowania partnerskich relacji z pacjentami oraz umiejętność komunikacyjnych personelu medycznego -mówi Iwona Nawrot-Szczepanik, rzecznik prasowy Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.

Szpital na bieżąco stara się monitorować opinie pacjentek, w tym celu proponuje im udział w ankietach.
Iwona Nawrot-Szczepanik
Iwona Nawrot-Szczepanik

Wiadomości z regionu

2023-09-28, godz. 17:00 Wybory 2023. Poseł Zembaczyński złożył zawiadomienie do prokuratury. Starosta namysłowski: to pod publikę Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożył do prokuratury poseł Witold Zembaczyński. Kandydat Koalicji Obywatelskiej do Sejmu uważa… » więcej 2023-09-28, godz. 16:00 Wybory 2023. Mniejszość Niemiecka o finansach samorządów. Proponują zmiany Samorządy muszą mieć więcej do powiedzenia przy podziale publicznych pieniędzy - mówili dziś (28.09) kandydaci do parlamentu z ramienia KWW Mniejszość… » więcej 2023-09-28, godz. 15:45 Położenia nie zmienimy, ono jest naszym atutem. Radio Opole na III Forum Rozwoju Regionalnego [ZDJĘCIA, FILM] Położenie miedzy Dolnym a Górnym Śląskiem, które było jeszcze kilkanaście lat temu 'przekleństwem' Opolszczyzny, dziś jest naszym atutem. Takie wnioski… » więcej 2023-09-28, godz. 15:35 "Potrzeby są duże". Dyskutowali, jak zapewnić seniorom opiekę blisko domu O opiece pozainstytucjonalnej dla seniorów i osób niepełnosprawnych rozmawiano w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim. Chodzi o to, by wspomniane grupy jak najdłużej… » więcej 2023-09-28, godz. 15:00 Niepełnosprawni mają problemy z likwidacją barier architektonicznych. Brakuje wykonawców z branży budowlanej Nie wszyscy zainteresowani z powiatu prudnickiego skorzystają z dofinansowania Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Problemem nie jest… » więcej 2023-09-28, godz. 14:10 Jechał ciężarówką, a miał ponad 3 promile. Zareagował świadek Zgłoszenie trafiło do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Nysie. Świadek relacjonował, że na ul. Karpackiej nietrzeźwy mężczyzna kieruje pojazdem… » więcej 2023-09-28, godz. 12:45 42 migrantów z Syrii zatrzymała inspekcja transportu drogowego Kolejny kierowca, który przewoził migrantów zatrzymany. Tym razem w samochodzie znajdowało się 42 obywateli Syrii, w tym troje dzieci. Nielegalny transport… » więcej 2023-09-28, godz. 12:05 WYBORY 2023. Posłanka Violetta Porowska o ochronie granic i propozycji Ukrainy w sprawie impasu zbożowego - Wszystko odbywa się zgodnie z kodeksem wizowym strefy Schengen, trzeba wyłapać nielegalne kanały migracyjne - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole… » więcej 2023-09-28, godz. 11:30 Wybory 2023. Marcin Oszańca lobbuje za dokończeniem torów dla portu KK Terminale Dokończenie torów na potrzeby terminali przeładunkowych w Kędzierzynie-Koźlu postuluje Marcin Oszańca, numer 2 na liście wyborczej Trzeciej Drogi do Se… » więcej 2023-09-28, godz. 11:00 Opole: szykują się kolejne utrudnienia w ruchu W poniedziałek (2.10) rozpocznie się remont nawierzchni na wiadukcie na ulicy Reymonta. Będzie zmiana organizacji ruchu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »