Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-27, 08:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

"Ogromne wyróżnienie i prestiż". Szpital ginekologiczny w Opolu otrzymał certyfikat za jakość funkcjonowania

Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu[fot.M.Matuszkiewicz]
Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu[fot.M.Matuszkiewicz]
Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w maju przeszło pozytywnie kontrolę i otrzymało akredytację za jakość świadczonych usług i funkcjonowanie placówki.
Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu uzyskało certyfikat akredytacyjny przyznawany przez Ministerstwo Zdrowia. Dokument jest potwierdzeniem spełnienia wszystkich wymagań obowiązujących w lecznictwie szpitalnym.

- Aby otrzymać dokument musieliśmy przejść kontrolę w maju. Podczas niej sprawdzana była dokumentacja, sposób zarządzania i funkcjonowania szpitala, ale nie tylko to było brane pod uwagę - mówi Iwona Nawrot-Szczepanik, rzecznik prasowy Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. -Przeprowadzała rozmowy zarówno z pracownikami, jak i pacjentami. Jakość świadczonych usług była sprawdzona wieloaspektowa, we wszystkich możliwych konfiguracjach. Całą tą akredytację przeszliśmy pozytywnie.

Obecnie tylko 218 szpitali na 1000 posiada taki certyfikat. Oprócz prestiżu daje on także większe możliwości finansowania placówki. Ponadto szpital w ramach podnoszenia standardów i jakości świadczonych usług przeszedł projekt "Dobre relacje z pacjentem".

- Polegał przede wszystkim na przeprowadzaniu licznych szkoleń dotyczących zwiększania świadomości i budowania partnerskich relacji z pacjentami oraz umiejętność komunikacyjnych personelu medycznego -mówi Iwona Nawrot-Szczepanik, rzecznik prasowy Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.

Szpital na bieżąco stara się monitorować opinie pacjentek, w tym celu proponuje im udział w ankietach.
Iwona Nawrot-Szczepanik
Iwona Nawrot-Szczepanik

Wiadomości z regionu

2021-04-12, godz. 18:30 Odpoczywali mniej niż powinni. WITD w Opolu zatrzymał na A4 łotewskiego TIRa ze "zmęczonymi" kierowcami O niespełna 20 godzin mniej odpoczynku, niż wymagały tego przepisy, było na kartach przejazdu kierowców TIR- a zatrzymanego na A4 przez mundurowych z Wojewódzkiego… » więcej 2021-04-12, godz. 17:30 M. Zawisza z Lewicy: "W Opolskim Zespole Parlamentarnym pracuje się dobrze, nawet z posłami Solidarnej Polski" - Pomimo różnic politycznych udaje nam się znajdować wspólne tematy - tak pracę Opolskiego Zespołu Parlamentarnego ocenia posłanka Lewicy Marcelina Zawisza… » więcej 2021-04-12, godz. 16:45 Diego, Atos i Portos zaprezentowali się w opolskim zoo. Mają do dyspozycji własne M z oczkiem wodnym [FILM, ZJĘCIA] Można już odwiedzać nowych mieszkańców opolskiego zoo. Tygrys Diego i dwaj lwi bracia Atos i Portos dziś (12.04) oficjalnie zaprezentowali się w nowym pawilonie… » więcej 2021-04-12, godz. 16:31 W OCR w Korfantowie będą leczyć chorych na COVID-19, ale tych, którzy już nie zarażają. To oznacza wstrzymanie przyjęć… W Opolskim Centrum Rehabilitacji w Korfantowie będą leczyć się chorzy na COVID-19. Takie są ustalenia po rozmowach wojewody z marszałkiem województwa. -… » więcej 2021-04-12, godz. 16:30 Uwaga kierowcy! Zamknięcie przejazdu kolejowego w Raszowej We wtorek, środę i czwartek (13, 14 i 15.04) zamknięty będzie przejazd kolejowy w ciągu drogi powiatowej łączącej Raszową w gminie Leśnica z Kędzierzynem-Koźlem… » więcej 2021-04-12, godz. 15:30 Zderzenie audi z busem w Opolu Około 12.45 na skrzyżowaniu ulic Luboszyckiej i Nysy Łużyckiej oraz Batalionów Chłopskich bus uderzył w tył osobowego audi. » więcej 2021-04-12, godz. 14:45 Kupił konsolę, dostał toster. Oszuści on-line działają cały czas Kupił w sieci konsolę, a dostał... toster. Sprzedawała zabawki po dziecku, straciła prawie 1600 zł. To tylko dwa przykłady osób oszukanych ostatnio na… » więcej 2021-04-12, godz. 14:30 Alkohol i nadmierna prędkość - w weekend na opolskich drogach policja zatrzymała kierowców rażąco łamiących p… Prudniccy policjanci w miniony weekend zatrzymali trzech kierowców, którzy w rażący sposób naruszyli przepisy drogowe. Niechlubnym rekordzistą okazał się… » więcej 2021-04-12, godz. 14:00 Proponował małoletniej seks przez internet. Prokuratura przedstawiła akt oskarżenia Elektroniczna korupcja seksualna osoby małoletniej - taki zarzut usłyszał mieszkaniec jednej z wiosek w gminie Strzelce Opolskie. Akt oskarżenia trafił już… » więcej 2021-04-12, godz. 13:26 Nie żyje Artur Tomala. Burmistrz Gorzowa Śląskiego bardzo ciężko przechodził zakażenie koronawirusem Nie żyje Artur Tomala, burmistrz Gorzowa Śląskiego. Samorządowiec zakaził się koronawirusem na początku marca. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »