Radio Opole » Rozmowy o kulturze (DAB+) » O kulturze - debata (DAB+) (rozmowy w latach 2019… » Czy tzw. ustawa krajobrazowa coś zmieniła w ładzie…
2019-02-01, 19:15 Autor: Beata Granatowska (oprac. Agnieszka Lubczańska)

Czy tzw. ustawa krajobrazowa coś zmieniła w ładzie przestrzennym? Posłuchaj "Debaty o kulturze" (01.02)

W kwietniu ruszył drugi etap rewitalizacji parku miejskiego w Głubczycach [fot. Mateusz Kitka]
W kwietniu ruszył drugi etap rewitalizacji parku miejskiego w Głubczycach [fot. Mateusz Kitka]
Zbigniew Bommersbach [fot. Maciej Wajler]
Zbigniew Bommersbach [fot. Maciej Wajler]
Roman Jabłoński [fot. Maciej Wajler]
Roman Jabłoński [fot. Maciej Wajler]
Bartosz Poniatowski [fot. Maciej Wajler]
Bartosz Poniatowski [fot. Maciej Wajler]
Co decyduje o ładzie przestrzennym? Piękne domy i zieleń - to oczywiste, ale także funkcjonalność przestrzeni, estetyka tzw. mebli miejskich oraz brak poczucia, że coś nas przytłacza. Przez wiele lat żyliśmy w otoczeniu brzydoty i szarości nic więc dziwnego, że coraz częściej domagamy się zmian. Miała w tym pomóc tzw. ustawa krajobrazowa. O tym co i czy w ogóle coś zmieniła rozmawialiśmy z jednym z jej twórców oraz architektami i urbanistami.
Gośćmi audycji byli Zbigniew Bommersbach - architekt miejski Opola, Bartosz Poniatowski - ekspert uchwały krajobrazowej oraz Roman Jabłoński - architekt miejski Nysy. Debatę prowadziła Beata Granatowska.

Zobacz także

2021-09-27, godz. 19:00 Dr Aldona Ciborowska o współczesnym trybie życia Spotkanie z dr Aldoną Ciborowską, która opowie o nowej etyce, sekularyzacji i destrukcyjnym trybie życia, hedonizmie, zabijaniu duchowości człowieka, rozbijaniu… » więcej 2021-09-24, godz. 19:22 Violetta Łabędzka o 70-leciu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu Tym razem naszym gościem była Violetta Łabędzka zastępca dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Biblioteka obchodzi w tym roku 70-lecie. W… » więcej 2021-09-23, godz. 19:00 Anna Demska o rozwoju edukacji i sztuki użytkowej O Marii Bujakowej - twórczyni tkanin artystycznych w tym unikatowych oraz czołowej projektantce Zakopiańskich Warsztatów Wzorcowych porozmawialiśmy z Anną… » więcej 2021-09-28, godz. 15:29 Czym jest tradycyjny śpiew? Z Iwoną Wylęgałą, opolską etnolożką, animatorką zapraszamy Państwa na cykl 10 audycji pt. "Pieśnioopowieści", w czasie których prezentować będziemy… » więcej 2021-09-20, godz. 19:01 O kulturze - debata o lewicowym marketingu W dzisiejszej audycji poruszymy temat rzadko poruszany w mediach: dlaczego marketing lewicowy jest zdecydowanie lepszy niż ten z tzw. prawej strony. » więcej 2021-09-17, godz. 19:00 Dr Piotr Stanek o kulturze w obozach jenieckich oraz działalności edukacyjnej i naukowej CMJW w Opolu-Łambinowicach Tym razem naszym gościem był dr Piotr Stanek, kierownik działu naukowego w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu-Łambinowicach. Rozmawialiśmy o kulturze… » więcej 2021-09-16, godz. 19:09 Małgorzata Ludmiła Sobolewska o łotewskiej sztuce użytkowej W dzisiejszym programie rozmawialiśmy o łotewskiej sztuce użytkowej. O plenerze Malarskim na Łotwie opowiadała opolska malarka Małgorzata Ludmiła Sobol… » więcej 2021-09-15, godz. 19:01 Z Iwoną Wylęgałą, opolską etnolożką zapraszamy na nowy cykl audycji pt. "Pieśnioopowieści" Z Iwoną Wylęgałą, opolską etnolożką, animatorką - zapraszamy Państwa na cykl 10 audycji pt. "Pieśnioopowieści", w czasie których prezentować będziemy… » więcej 2021-09-14, godz. 19:00 Aleksandra Starczewska-Wojnar o tym, jak ważna była reprezentacja wizualna wspólnoty dawnych wsi opolskich Dziś gościem Katarzyny Zawadzkiej była Aleksandra Starczewska-Wojnar z Archiwum Państwowego w Opolu. Rozmawialiśmy o tym, jak ważna była reprezentacja wizualna… » więcej 2021-09-13, godz. 19:00 Janusz Brych o muzycznych inspiracjach Spotkanie z Januszem Brychem - saksofonistą i flecistą, adiunktem na Akademii Muzycznej we Wrocławiu, gdzie wykłada od wielu lat. Prowadzi również zajęcia… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »