Radio Opole » O kulturze - debata (DAB+) » Posłuchaj debaty » O twórczości tekściarskiej w 'Debacie o kulturze'…
2019-05-14, 19:10 Autor: Witold Sułek (oprac. AL)

O twórczości tekściarskiej w "Debacie o kulturze" (14.05.2019) z muzykami dwóch zespołów rockowych z Opola

Goście "Debaty o kulturze" Witolda Sułka [fot. Agnieszka Lubczańska]
Goście "Debaty o kulturze" Witolda Sułka [fot. Agnieszka Lubczańska]
Spotkanie w "Debacie o kulturze" było tym razem muzyczne. Odbyło się z muzykami dwóch zespołów rockowych z Opola (zespół Huragan reprezentował Tomasz Hilarowicz, jego założyciel, perkusista i autor tekstów, a grupę Indigo Child: Jakub Kamiński - lider, basista i tekściarz oraz Dawid Młotkowki - gitarzysta prowadzący także grupę DOBS). Spora jednak część poświęcona była literaturze, za taką bowiem należy uznać twórczość tekściarską (zwłaszcza odkąd Nobla otrzymał Bob Dylan).
Twórczość tekściarska, chociaż rządzi się swoimi prawami, często bliska jest poezji i innym gatunkom. Rozmawialiśmy zatem o inspiracjach, lekturach, żywotności klasycznego, gitarowego grania. Na ile dzisiaj można zaproponować coś nowego - o czym mówić do ludzi, co przekazać, jakie wartości, idee, prawdy? Zapraszamy do posłuchania!

Zobacz także

2020-05-06, godz. 11:06 Co wpływa na nasze życiowe decyzje? Rozmowy o świadomości... Co wpływa na nasze życiowe decyzje? Czy kierują nami nawyki wyniesione ze środowiska, geny, a może my sami? Na ile możemy być świadomi uwarunkowań, które posiadamy?… » więcej 2020-05-06, godz. 10:15 Wpływ epidemii na kulturę Dziś w "Debacie o kulturze" wspólnie z Wiktorem Krzewickim dyskutowaliśmy o koronowirusie, a właściwie o epidemii w szerokim kontekście. Nie od dziś wiadomo, że… » więcej 2020-04-20, godz. 19:00 O tym, jak artyści radzą sobie obecnie i jak postrzegają swoją przyszłość Nikt nie wie: jak długo będą nieczynne teatry? Kiedy pojawią się pierwsze koncerty? Czy życie kulturalne wróci na swoje tory? Te i inne obawy mają artyści, których… » więcej 2020-04-20, godz. 15:53 O sukcesach i problemach opolskich wydawców Nie ma już zecera i wielu innych zawodów związanych z wydawaniem książek. Nowoczesna technologia ułatwia sam proces, ale to wciąż od czytelnika zależy wysokość… » więcej 2020-04-20, godz. 14:26 Co robią, gdy nie mogą pracować jak zawsze? Co robią, gdy nie mogą pracować jak zawsze - tym razem sprawdzimy jak sobie aktualnie radzą nie tylko praktykujący muzycy, ale także nauczyciele teorii czy pracownicy… » więcej 2020-04-15, godz. 19:00 Jak gromadzić i porządkować wiedzę na temat historii naszej rodziny? Nie możemy się odwiedzać, ale możemy do siebie dzwonić. Ten czas można wykorzystać na zadawanie pytań, które odsłonią historię naszej rodziny. Jak tę wiedzę gromadzić… » więcej 2020-04-14, godz. 18:11 Z Wiktorem Krzewickim o nostalgii za PRL-em W dzisiejszym programie naszym gościem był Wiktor Krzewicki, z którym rozmawialiśmy o nostalgii za PRL-em. » więcej 2020-04-14, godz. 18:10 Waldemar Gielzok o dbaniu o zachowanie tożsamości narodowej mniejszości narodowych i etnicznych Gościem dzisiejszego programu był Waldemar Gielzok, z którym rozmawialiśmy o dbaniu o zachowanie tożsamości narodowej mniejszości narodowych i etnicznych. » więcej 2020-04-14, godz. 18:06 Irmina Trynkos o blaskach i cieniach życiowej przygody ze skrzypcami Muzyk to przede wszystkim człowiek. Czy można się "bawić" muzyką klasyczną, a jeśli tak to w jaki sposób? Czy muzyk klasyczny może mieć różne zainteresowania?… » więcej 2020-04-14, godz. 18:02 Dr hab. Teresa Smolińska, prof. UO o tradycjach wielkanocnych na Śląsku Opolskim O tradycjach wielkanocnych na Śląsku Opolskim rozmawialiśmy z dr hab. Teresą Smolińską, prof. UO. Było o pozostawianych w polu krzyżykach, które miały zapewnić… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »