Radio Opole » Rozmowy o kulturze (DAB+) » O kulturze - debata (DAB+) (rozmowy w latach 2019… » W 'Debacie o kulturze' o fenomenie 'Indeksu'. Jak…
2019-03-26, 19:15 Autor: Witold Sułek (oprac. Agnieszka Lubczańska)

W "Debacie o kulturze" o fenomenie "Indeksu". Jak to możliwe, że pismo, w którym artykuły zamieszczają najwybitniejsi naukowcy i ludzie pióra jest prowadzone przez jedną osobę?

Barbara Stankiewicz gościem "Debaty o kulturze" Witolda Sułka [fot. Agnieszka Lubczańska]
Barbara Stankiewicz gościem "Debaty o kulturze" Witolda Sułka [fot. Agnieszka Lubczańska]
Na przestrzeni lat w Opolu było kilka pism kulturalno-społeczno-literackich. Po różnych perypetiach do dziś żadne się nie utrzymało. Tymczasem z wielkim powodzeniem i ogólnopolskimi sukcesami, nieco na uboczu istnieje miesięcznik "Indeks" wydawany przez Uniwersytet Opolski. Jak to możliwe?
"Indeks" od dawna nie jest już tylko pismem akademickim, ale bardzo cenionym w kraju pismem kulturalnym.

Jakie są przyczyny tego powodzenia? Jak to możliwe, że tej klasy periodyk, w którym artykuły zamieszczają najwybitniejsi naukowcy i ludzie pióra, jest prowadzony przez jedną tylko osobę?

O tym w "Debacie o kulturze" Witold Sułek rozmawiał z Barbarą Stankiewicz, redaktor naczelną "Indeksu".

Dodajmy, że czasopismo w wersji elektronicznej jest dostępne na stronie http://indeks.uni.opole.pl/.

Zobacz także

2021-10-27, godz. 19:00 Pieśnioopowieści: "Symbole w pieśniach. O czym oni śpiewają" Z Iwoną Wylęgałą, opolską etnolożką, animatorką - zapraszamy Państwa na cykl 10 audycji pt. "Pieśnioopowieści", w czasie których prezentujemy tradycyjny… » więcej 2021-10-26, godz. 19:00 Marcin Banaszewski o kulturze grania w gry planszowe Czy gra się tylko po to, aby wygrać? Niekoniecznie! Gry planszowe łączą bowiem pokolenia, pomagają rozwijać komunikację, uczą strategicznego myślenia… » więcej 2021-10-25, godz. 19:00 Julia Doszna i Antoni Pilch o tomie "Przemyskiego" Oskara Korberga Spotkanie z łemkowską śpiewaczką Julią Doszną i lutnistą Antonim Pilchem. Rozmowa dotyczy tomu "Przemyskiego" Oskara Korberga. Fragment warsztatów pieśni… » więcej 2021-10-22, godz. 19:00 Mariusz Rybczyński o działalności i planach Stowarzyszenia Biało-Czerwone Opole Tym razem gościem audycji "O kulturze - debata" był Mariusz Rybczyński wiceprezes Stowarzyszenia Biało-Czerwone Opole. Z naszym gościem rozmawialiśmy o działalności… » więcej 2021-10-20, godz. 19:00 Pieśnioopowieści: "Funkcje pieśni ludowych" Z Iwoną Wylęgałą, opolską etnolożką, animatorką - zapraszamy Państwa na cykl 10 audycji pt. "Pieśnioopowieści", w czasie których prezentujemy tradycyjny… » więcej 2021-10-19, godz. 19:01 Halina Oster o dotacjach Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży na własne pomysły i projekty Łączą pokolenia, pozwalają zdobyć cenną wiedzę i doświadczenie, przełamują stereotypy, integrują i poszerzają kompetencje społeczne - takie są inicjatywy… » więcej 2021-10-18, godz. 19:00 Spotkanie z członkami etnojazzowego zespołu Kikimora Spotkanie z członkami etnojazzowego zespołu Kikimora (Emilia Hamerlik, Bartek Wanecki i Mikołaj Wienke), który zaprosił nas na Bitwę Jazzową w klubie Eljazz… » więcej 2021-10-15, godz. 19:00 Alicja Nabzdyk-Kaczmarek gościem audycji "O kulturze - debata" Tym razem naszym gościem była Alicja Nabzdyk-Kaczmarek, prezes Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego "Polski Śląsk", działaczka Rodziny Rodła i Związku… » więcej 2021-10-14, godz. 20:33 Ludmiła Małgorzata Sobolewska o wieczorze wspomnień Janusza Ireneusza Wójcika W programie przypomniliśmy sylwetkę poety Janusza Ireneusza Wójcika. Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu przygotowuje wieczór wspomnień w pierwszą rocznicę… » więcej 2021-10-13, godz. 19:00 Pieśnioopowieści: "Co wieś to inna pieśń cz. 2" Z Iwoną Wylęgałą, opolską etnolożką, animatorką - zapraszamy Państwa na cykl 10 audycji pt. "Pieśnioopowieści", w czasie których prezentujemy tradycyjny… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »