Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 21 marca 2017 roku

0:00 RADIO OPOLE DO ŚWITU
W paśmie nocnym Radia Opole dowiemy się:
  • za ile lat astronomiczna wiosna będzie rozpoczynała się 19 marca,
  • na co zwrócić uwagę przy zakupie czytnika książek,
  • w jaki sposób mieszkańcy Głuchołaz postanowili odwdzięczyć się Ukraińcom za pomoc, której udzielili w czasie Wielkiej Powodzi,
  • w którym kraju można jeździć saniami po autostradzie,
  • dlaczego ubożeje język prezenterów radiowych i telewizyjnych,
  • dlaczego niektórzy naukowcy starają się rozśmieszyć innych,
  • czy pieniądze na bankowym koncie są bezpieczne.
Poza tym usłyszymy kolejny odcinek książki Alfreda de Musseta pt. „Spowiedź dziecięcia wieku”, czas wypełnią także fragmenty wybranych audycji minionego dnia, nie zabraknie kalendarium historycznego i muzycznego oraz reportażu.

Po północy do 6:00 rano zaprasza Adrian Chimiak. Do autora można napisać na adres: adrian.chimiak@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2017
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Dziś, mimo że to dzień wagarowicza, pójdziemy do... szkoły. Nauczyciele zdając sobie sprawę, że może być problem z frekwencją organizują dzień otwarty. Z samego rana zajrzymy do jednej z opolskich szkół i sprawdzimy listę obecności. Będzie też skrócona instrukcja budowy Marzanny, która w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny marnie skończy.

W rozmowie W cztery oczy z opolskim kuratorem oświaty, Michałem Siekiem, poruszymy temat zagrożeń wynikających z gry internetowej "Niebieski wieloryb". Uczestnicy gry rejestrują się na stronie internetowej, podając pełne dane osobowe, w tym swój numer telefonu, na który następnie otrzymują zadania do wykonania, polegające m.in. na samookaleczeniu, oglądaniu w internecie filmów z treściami sadystycznymi. W ostatni, pięćdziesiąty dzień, uczestnik otrzymuje zadane skoku z wysokiego budynku i odebrania sobie tym samym życia. W Rosji i na Ukrainie w ostatnim czasie samobójstwo w tych okolicznościach popełniło blisko 200 dzieci. Gra dotarła już do Polski i wzbudziła czujność prokuratury i kuratorów oświaty w kilku województwach.

A w Poglądach i osądach ten sam temat, poszerzony jednak o kwestię toksycznych sieciowych uzależnień, podejmie terapeutka uzależnień, Mira Olszewska.

W audycji dziś także:

06:20 Lokalne kalendarium historyczne – Bolesław Bezeg
07:40 Praso-walnia - subiektywny przegląd prasy Agnieszka Stefaniak

Od 6:00 do 9:00 zapraszają Marzena Śmierciak i Cezary Puzyna. Można się z nami kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2017
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »