Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 14 czerwca 2018 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Poranna audycja upłynie pod hasłem Mundial 2018! Na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej jeszcze nie usłyszeliśmy pierwszego gwizdka, a już mamy hiszpański, sensacyjny - aut. Prześwietlimy też naszą reprezentację i sprawdzimy, gdzie w regionie znajdują się strefy kibica.

Stałe elementy audycji to:

06:20 Jak niemożliwe stało się możliwym – Bolesław Bezeg
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy
08:04 W cztery oczy / 08:40 Poglądy i osądy – poranne rozmowy Zbigniewa Górniaka
  • W piątek startuje 3. Festiwal Książki w Opolu organizowany przez Fabrykę Inspiracji i jedną z najbardziej prestiżowych drukarni w Polsce, czyli Opolgraf. Festiwal połączony będzie z Targami Książki. Do Opola przyjadą najmodniejsi polscy pisarze, na pl. Wolności wystawi się kilkudziesięciu wydawców. W związku z tym obie poranne czwartkowe rozmowy poświęcone będą czytaniu i książce. Jak to jest, że w Polsce, o której mówi się, że nikt tu nie czyta, festiwale i targi książek cieszą się tak wielką popularnością? W którą stronę zmierza książka? Literatura? Co znaczy być dziś dobrym pisarzem? I czy znany znaczy dobry? Kto czyta książki, kto je kupuje, a kto wypożycza? W rozmowie "W cztery oczy" naszym gościem będzie Elżbieta Kampa, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu, a w "Poglądach i osądach" Tadeusz Chrobak, dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Obie placówki są partnerami 3. Festiwalu Książki.
Od 6:00 do 9:00 zapraszają Kacper Śnigórski i Justyna Marcińska. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »