Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 22 maja 2018 roku

23:00 JAZZOFONIA
Dziś w audycji:
  • Eddie Daniels - amerykański muzyk instrumentalista. Wielokrotny laureat nagródGrammy i innych. Znany przede wszystkim jako wirtuoz klarnetu. Gra również na saksofonach tenorowym i altowym. Nagrał kilka płyt solowych z muzyką jazzową i klasyczną.
  • Arturo Sandoval to jeden z najwybitniejszych żyjących muzyków jazzowych. Jego historia nierozerwalnie związana jest z Kubą, gdzie urodził się w 1949 roku. Swoją oficjalną edukację muzyczną rozpoczął w wieku 12 lat. Grał już na wielu instrumentach, kiedy zdecydował się poświęcić grze na trąbce. W wieku 16 lat dołączył do kubańskiej Orkiestry Narodowej, a następnie kontynuował swoją karierę w najlepszym kubańskim zespole jazzowym Irakere, gdzie występował wspólnie z Chucho Valdesem i Paquito D’Rivera.
  • Yarosh Organ Trio - dobra jazzowa płyta wrocławskiego perkusisty.
Od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza do słuchania Jacek Mielcare.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
9:00 ONA I ON

Zdrowa żywność nie zawsze jest dla najmłodszych atrakcyjna. Jak przekonać dziecko do nowych smaków? Najlepiej przez zabawę! "Wyścig Po Zdrowie" - to zabawa terenowa i olimpiada kulinarna w jednym. W szczegóły wprowadzi Justyna Wicińska, która zaprosi też do Akademii Młodego Kucharza.


Z kolei położna Katarzyna Wrzodak podpowie, jak przygotować się do porodu i jak opracować plan, który pozwoli zminimalizować stres w tym trudnym dla kobiety momencie.


Dziś także o tym, że kapitan Andrzej Kopytko znów wypływa na szerokie wody. Porozmawiamy o zbliżających się regatach w Gdyni, które są elementem przygotowań do transatlantyckiego rejsu OSTAR 2020.

W audycji także:

09:40 i 10:40 Miejsca niezwykłe, miejsca znaczące - Krzysztof Dobrowolski
11:40 Drzewiej powiadano... - Beata Granatowska i Ireneusz Prochera
Na audycję zapraszają Agnieszka Wawer-Krajewska i Wiesław Kolbusz. Można się z nami kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
agnieszka.wawer-krajewska@radio.opole.pl
wiesław.kolbusz@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »