Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 16 kwietnia 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI

Dziś zespół Syrius i płyta "Szettort almok".


Jeden z najdziwniejszych, jeżeli chodzi o koleje fonograficznych dokonań, zespołów węgierskich lat 70-tych, który debiutancką płytę nagrał najpierw w Australii. Bardzo wysoko oceniany za granicą za umiejętne łączenie jazzu i rocka w ojczyźnie, niestety nie doceniony należycie, przeszedł kryzys i po zmianach personalnych powrócił po kilku latach, by nagrać znów wyśmienitą, na światowym poziomie płytę. Jednak i tym razem nie przełożyła się ona na sukces komercyjny na jaki, o czym przekonają się Państwo słuchając audycji, bez wątpienia zasługiwała.


Zaprasza do słuchania po północy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl

Audycja po emisji będzie do odsłuchania w zakładce Białe kruki z czarnych winyli.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Mogą służyć do komunikacji i pokazywania naszych zdjęć. Są takie, które pomagają w zakupach, czy w odchudzaniu, prowadzą nasze finanse domowe lub zliczają liczbę przebiegniętych kilometrów. Nie da się ukryć - grono osób, które nie wyobrażają sobie życia bez używania w codziennych sprawach aplikacji na smartfonach jest coraz większe. Śmiało można powiedzieć, że żyjemy w "erze aplikacji". I na ten temat porozmawiamy w poniedziałkowym programie porannym. Jak się okazuje, także Opolanie tworzą "apki", które cieszą się dużym wzięciem.

W poniedziałek będziemy także świętować wraz z brzeskimi saperami w Dniu Sapera. I przypomnimy, dlaczego warto zdjąć nogę z gazu w europejskim dniu kontroli prędkości.

W audycji dziś także:

06:20 Jak niemożliwe stało się możliwym – Bolesław Bezeg
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy Agnieszki Stefaniak
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Marka Świercza
  • Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie wiceprezydent Opola Małgorzata Stelnicka, którą zapytamy o działania antysmogowe podjęte przez opolski samorząd. Zapytamy nie tylko o dopłaty do wymiany pieców, ale także o politykę ECO i pilotażowy program firmy Atmoterm przygotowany dla Opola.
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Marka Świercza
  • W "Poglądach i osądach" o autorski antysmogowy plan włodarzy Nysy zapytamy przewodniczącego nyskiej Rady Miasta Pawła Nakoniecznego.
Od 6:00 do 9:00 zapraszają Marzena Śmierciak i Cezary Puzyna. Można się z nami kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »