Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 13 marca 2018 roku

23:00 JAZZOFONIA
"Cape of Storms" Dennisa Gonzaleza - materiał został nagrany w lutym 2010 roku w Dallas i Nowym Orleanie. W sesji uczestniczył legendarny południowoafrykański perkusista jazzowy Louis Moholo-Moholo, obok Chrisa McGregora, Johnny'ego Dyani'ego, Nikele Moyake, Mongezi Fezy i Dudu Pukwany jeden z założycieli The Blue Notes. Członek the Brotherhood of Breath, Viva la Black, Assagai i The Dedication Orchestra. Zwarty, logiczny i przemyślany, a przy tym porywający pięknem, jakie muzycy wydobyli z własnej wyobraźni i doświadczeń, należy bez wątpienia do jego czołowych osiągnięć.

Franek Pospieszalski Sextet i jego "1st Level" a wraz z nim Filip Pospieszalski, Kuba Więcek, Jędrzej Łagodziński, Grzegorz Tarwid, Szymon Gąsiorek, w końcu Albert Karch i raz gościnnie Szczepan Pospieszalski, mimo dość momentami sztampowych, za ładnych rozwiązań, tworzą jednocześnie utwory barwne i... przyjemne.

Dziś w audycji także Marcin Banaszek - ciąg dalszy "Drogi krzyżowej".

Od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza do słuchania Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Bawią się nimi dzieci, więc akurat te produkty nie powinny budzić żadnych zastrzeżeń. Tymczasem zabawki znalazły się na czele listy niebezpiecznych produktów, które w ubiegłym roku zostały wycofane z unijnego rynku. Najwięcej ich pochodziło z Chin. Takie informacje przekazała Komisja Europejska. Jak zatem kupować zabawki i na które certyfikaty zwrócić uwagę? Między innymi ten temat pojawi się w programie porannym.

Będzie też okazja, by poczuć kubańskie rytmy. A to za sprawą muzyka Jose Torres'a, który odwiedził Opole.

Stałe elementy audycji to:

06:20 Przystanek Niepodległość. Sto dat na sto lat – Bolesław Bezeg
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Zbigniewa Górniaka

W rozmowie "W cztery oczy" naszym gościem będzie dr inż. Szczepan Paszkiel z Politechniki Opolskiej, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Międzynarodowej Konferencji Brain Computer Interfaces, która zaczyna się jutro w Opolu, potrwa dwa dni i zgromadzi wiele sław nauki i medycyny. Jak dobrze nauka poznała ludzki mózg? Jak bardzo go jeszcze nie zna? Czy można go wspomagać komputerowo? Co to są interfejsy mózg-komputer?

08:40 Poglądy i osądy – poranna rozmowa Zbigniewa Górniaka

A w "Poglądach i osądach" prof. dr hab. Grzegorz Francuz z Uniwersytetu Opolskiego opowie nam o naszej nieświadomej tożsamości, bo tak właśnie brzmi tytuł jego wystąpienia na wspomnianej konferencji.

Od 6:00 do 9:00 zapraszają Marzena Śmierciak i Cezary Puzyna. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »