Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 1 listopada 2018 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
"Wszystkie poranki świata" powstały z końcem XVII, a początkiem XVIII wieku. W czasie próby z królewską orkiestrą w Wersalu, starzejący się Marin Marais cofa się wspomnieniami do swojego muzycznego opiekuna, Monsieur de Sainte Colombe... Ten dramat kostiumowy wyreżyserował Alain Corneau na podstawie powieści Pascala Quinarda.

Film rozpoczyna długie, kilkuminutowe zbliżenie twarzy Gérarda Depardieu w roli Marina, zamyślonego nad własną przeszłością. Dla niego czas na chwilę zatrzymał się w momencie, kiedy zbliżył się do rodziny Sainte Colombe’a, by lepiej poznać ludzi uważanych za outsiderów. Ich komunikacja opierała się w większym stopniu na muzyce niż słowie. Wsłuchamy się w Soundtrack do tegoż filmu.

„Circlesongs” to nowa płyta zespołu Tomasz Chyła Quintet. Tytuł albumu (pieśniokrąg) to termin wywodzący się z chóralistyki z która silnie związany jest lider formacji. Jest to improwizowany, wielogłosowy utwór muzyczny, oparty na powtarzalnych motywach dźwiękowych. „Circlesongs” daje olbrzymie możliwości o czym przekonamy się w kolejnej godzinie programu.

Zaprasza w każdą środę od 23:05 do 1:00 w nocy Marzena Mielcarek. Do autorki można pisać tu: marzena.mielcarek@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »