Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 29 marca 2018 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
"Płyta 'Media vita - pośrodku żywota' prezentuje rezultat piętnastoletniej pracy zespołu Bornus Consort nad pieśniami pasyjnymi. Był to czas wypełniony zmaganiami z prostotą formy, z adekwatnością techniki i muzycznej estetyki wokalnej, a także z teologiczną interpretacją. Przede wszystkim jednak to próba dotarcia do coraz wcześniejszych tradycji i stopniowego poznawania praw rządzących ludzką pamięcią" - czytamy w komentarzu dołączonym do płyty, autorstwa zespołu wokalnego Bornus Consort.

"Sławcie usta" zawiera pieśni wielkopostne i pasyjne z Liturgii Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku. Płyta została nagrana staraniem klasztoru Ojców Dominikanów w Krakowie w kwietniu 2002 w tymże klasztorze. W nagraniu udział wzięli bracia dominikanie, młodzież śpiewająca na co dzień w dominikańskich scholach działających przy duszpasterstwach prowadzonych przez Ojców Dominikanów oraz zaprzyjaźnieni z krakowskimi dominikanami muzycy.


Zaprasza do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy Marzena Mielcarek. Do autorki można pisać tu: marzena.mielcarek@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »